Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

    80 литра бутилка с евросонда, която в началото събираше 60-63 литра празна за две години експлоатаця започна да събира 52 литра твърдо. Не знам какъв е шанса сондата да го прави това (имал съм сонда която блокира в крайно горно положение и бутилката не може да се зареди ама такава дето остава някъде посредата не). Замислям се обаче какъв е шанса да има вода в бутилката и тя да заема част от обема, т.е. да са ми зареждали газ смесена с вода.

    Чувал съм истории за бутилки пълни с вода но никога не съм виждал с очите си. На теория не мога да си обясня как ще стане при положение че тръбичката за изходящата газ е на дъното на бутилката а водата е по-тежка от газта и би трябвало да седи около тръбичката и да се засмуква първо тя.

    Бутилката ми е под купето и е страшна хамалогия да стигна до сондата иначе щях да проверя лесно. Та някой виждал ли е вода в бутилката? И ако да няма ли да я изкарам ако откача тръбичката за течна газ от изпарителя и пусна ток на клапана да отвори? Налягането би трябвало да я издуха.

  • #2
    От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

    Може би поплавъка ти прави номера,за вода в газта не съм чувал.
    Отваряли са бутилка пълна на 50%,и газта замръзва вътре.
    Това с издухването,не е вариант.
    Пробвал съм на туристическа бутилка,трудно е да я изпразнеш.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

      Сам си си отговорил на въпроса:сондата е на дъното на бутилката ...
      Освен по някакви неведоми причини сондата да е изместена или бутилката завъртяна.Ама второто няма как да стане без да го забележиш.
      Последно редактирано от kameno karp; 15-07-17, 23:39.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

        Уж редактирам пък редакцията не излиза.
        Или пък тръбичката на сондата да е пробита някъде нагоре.
        Не,че ми е ясно как могат да станат тия неща,амаааа ....
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

          Еми бутилката не е мърдала, това с пробитата тръбичка е малко вероятно. Излиза че сондата е за смяна което е най неприятния вариант.

          Коментар


          • #6
            От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

            И аз имах същия проблем, от някакви отлагания и наслагвания по пластмасата на карантиите на поплавъка с годините, на практика се изменя и става по дебела и механизма блокира.
            Смяната на сондата е най доброто решение, отваряне и чистене, само забавя присъдата и трябва да отваряш 2ри път.
            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

            Коментар


            • #7
              От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

              Отварял съм няколко бутилки, вода не съм виждал, само съвсем лек слой прахообразен налеп по стените.

              Коментар


              • #8
                От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

                Здравейте,
                Тази зима имах същия проблем.
                Когато отворих бутилката се оказаха две неща.
                1. Във бутилката имаше течност която я налях в кофичка от мляко. Прозрачна и не се изпаряваше.
                2. Тръбичката на евросондата се разпадаше при най-малкия натиск върху нея. Просто беше абсолютно изгнила в най-ниската си част. Какво я беше накарало да се раздроби така - нямам и най малка представа. Ама представете си какво ни сипват.... И това се случи след зареждане на лукойл. Реших че са ми сипали и на мене вода, Опитах какво ли не докато не свалих сондата и видях че се рони....

                Сложих допълнително парче маркуч, стигна до дъното и сега вече немога да карам на изпарения. Свърши ли ми газта - свършва от раз. Мога да мина просто 100-200 метра.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #9
                  От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

                  Вода в пропан-бутана че има понякога, има. Понякога е и по-лошо от вода. На това се дължи корозията на бутилката части от сондата, които контактуват само с горивото.

                  За да не се задържа водата в бутилката, сондата трябва да стига много близо до дъното. Тогава водата си намира пътя към изпарителя, където прави други проблеми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

                    Впрочем течността, която може човек зимно време да източи от бутилката най-често се нарича бутан. Той кипи при около 0 градуса и ако човек упорства да кара на изпарения накрая получава чист бутан който не е склонен да се изпари при така комбинираните обстоятелства.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Може би поплавъка ти прави номера,за вода в газта не съм чувал.
                      Отваряли са бутилка пълна на 50%,и газта замръзва вътре.
                      Това с издухването,не е вариант.
                      Пробвал съм на туристическа бутилка,трудно е да я изпразнеш.
                      Аз съм отварял почти пълна бутилка с газ. При бавно отваряне газта започва да излиза до един момент в , който започва да ври вътре и повече не излиза. При това положение свалям фланеца със сондата напълно и останалата газ около50% си остава стига обаче бутилката да не се разклаща. Тогава се изхвърля газ през отвора.
                      Сондата с тръбичката не само , че прегаря , но и се запушва с чернилка на прах , предполагам графит. Проблема на колегта най вероятно се дължи на промяна на хода на поплавъка.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вода в газовата бутилка, възможно ли е?

                        Вода не съм виждал, но съм виждал силно корозирали буталки отвътре, което говори за наличието на вода..

                        ако има съмнения за вода, просто отвиваш щуцера малко и пускаш да цвръкне малко ГЪЗ от там....

                        Вадата не се смесва с пропана, а и е по тежка от течният пропан..
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X