Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново Полша, този път Величка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново Полша, този път Величка.

    Благодаря за споделеното!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Отново Полша, този път Величка.

      Кратко, но си подбрал най-същественото, особено в началото Полша някакси ми се струва че незаслужено стои в сянката на Чехия, а има интересни неща и е евтино. За яхти не ми е хрумвало че са лидер, екс-социалистическата продукция по навик очаквам да е едрогабаритна и тежкотоварна, хаха, отивам да си напиша домашното

      Коментар


      • #18
        От: Отново Полша, този път Величка.

        Бирата ясно, ама не каза храната допадна ли ти? Че аз нямам добри спомени по въпроса... Иначе в Полша това е - Величка, Освиенцим, Краков, няколко замъка и катедрали. Хубави пътища, села и градчета подредени, големи къщи с уредени дворове имаха и тогава. На мен 83-та най-голямо впечатление ми направи земеделието, понеже съм кажи-речи израснал на село. Тогава видях на живо снопи на кръстци, жътварки-сноповръзвачки, теглени от коне, вършачки и разбира се всевъзможни малки и големи трактори и всякакви СС машини.

        Коментар


        • #19
          От: Отново Полша, този път Величка.

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          И ако в Прага пиете бира за 5-6 лева, ...... А за мен цената на бирата, в повечето случаи е показател за нивото и на другите цени по заведенията.
          Къде я намери тая бира в Прага, там само на централния площад до часовника видях бира за 80-90 крони, иначе масово си е по 35-45 , т.е 2,50-3,50 лв.
          Е, може и в някой луксозен ресторант, ама аз в такъв не съм ходил.
          А пък и аз я следя внимателно тая цена .

          Коментар


          • #20
            От: Отново Полша, този път Величка.

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Къде я намери тая бира в Прага, там само на централния площад до часовника видях бира за 80-90 крони, иначе масово си е по 35-45 , т.е 2,50-3,50 лв.
            Е, може и в някой луксозен ресторант, ама аз в такъв не съм ходил.
            А пък и аз я следя внимателно тая цена .
            В Прага бяхме за една нощувка, през аирбнб, до църквата на Св.Николай. След като свърши културната програма и укротихме децата, вечерната разходка по туристическите улици показа точно тази цена. Седнахме, две бири, пале але и плато с мезе за бирата 280 крони. Ама Прага не познавам и седнахме колкото да позяпаме малко на хората.

            Братислава обаче я знам добре и в старият град 2евра за бирата си е съвсем нормална цена, ако не пиеш нещо крафтово. А не вярвам Прага да е по евтина.

            В Полша си е по-евтино, в старият Краков, ако не се навираш по топ места на пазарният площад, 3лв за 500мл си е нормална цена. Поради наличие на деца, вечер често при нас се излиза не на традиционен местен вариант, а на нещо където има пица, но в хубаво ресторантче, цените са си като да излезнеш в София. А сутрин е пълно с малки пекарници, за разлика от София, където пиеш сутрин кафе и кифли, гледаш на други 'кифли' по улиците и доволен се прибираш.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: Отново Полша, този път Величка.

              Да, за центъра на Прага- нормална цена...Но в периферията, в топ-ресторант, бира наливна, превъзходна- Великопоповички Козел си е 3,50 лева, а пре-пре богата вечеря за двама с всичко е около 60-70 лева...,съвсем като у нас, само, че всичко е по-вкусно..
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Отново Полша, този път Величка.

                Така е Дани, ама трябва да си повечко време на едно и също място, че да опознаеш местата. Иначе за ден два, караш по туристическите места и или сядаш да ти хареса мястото, или ако имаш повечко време почетеш малко отзиви из интернет, та поне да е вкусно.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  От: Отново Полша, този път Величка.

                  Благодаря за споделеното!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново Полша, този път Величка.

                    Общо взето от тазгодишното пътуване, просто си затвърдих впечатленията, че при нас да седнеш на бира, не просто е добре, а е идеалноооооо ..... еле па с прясня цаца ...

                    Туристическата Европа не е евтина за отпускане / да думнеш по 5-6 наливни с кеф, и после по още 2-3 с още по-голям кеф/ е кауза пердута. Тя е по-скоро за " вижте ма, колко съм готин и пя бира в центърО"

                    Подминавайки на север Прага и стигайки до Прибалтийските държави, разкарвайки се из центъра на Рига, разбирате, че заведенията не продават нищо друго освен крафтова бира. Хубаво, крафтова бира я обичам, ралични държави - различни вкусове, ама .......... с горчилка си спомняме Прага. Масовата бира, из централните 5-6 кръчми е 7 кинта, до към 12 за по-изгъзени модели с 8-12% алкохол, в съчетание с местните препечени и нарязани филийки в различни сосове за мезе, отивате на 25лева за две бири и никво мезе. Е трудно се повтаря. За сметка на това бирената листа е нормално да е с над 20на вида, а в по-добрите бирарии над 30-40-50 вида. Също е нормално да седнеш и да вземеш само бира, без мезе. Или к-т от 3-5 различни вида в малки чашки по 200грама.

                    Още 500км на север и е Талин. Тук историята се повтаря, цените общо взето също, бирата отново е на почит и е навсякъде, вкусове най-различни, пълно е с малки крафтови бирарии, серии, видове иииииииии цени.

                    Е си мислим ...... още 500км и ще пием бира на воля, ей къде е Санкт-Петербург, с евтините цени и бедните Руснаци. Да, да ама .... нееееее, както беше казал един наш виден лингвист. Или Айнцу, цвайнцу ..... греда. Улиците на историческият център на Петербург, който по големина сигурно е по - голям от центровете на Талин, Рига, Прага и Братислава заедно, гъмжи от заведения. Големи, средни, малки, никакви, дизайнерски, улични ..... и всичкото това, привечер е прилично пълно. И всичкото това, вечер пие бира на по 5-6 лева, абсолютно стандартни, наливни бири от типа на Козел. И по 10кинта за крафтови видове, които при това не са местни видове, а обикновено прибалтийски. След няколко проби, и консултации в нета, се намират все пак кръчми / не, не с по - евтина/ а с промо акции - пиеш три, плащаш две / ако видиш, че в сметката е отразена акцията де ....... Нема евтино....

                    Но все пак, за повдигане на настроенито, че не всичко е толкова зле все пак. А и удоволствието да отхвърляш километри с дизел от по 0.90лв, още 400км и си в Хелзинкииииииииииии, но само, за да седнеш в обикновен, и с нищо не впечатляващ пъб и да пиеш бира от 6 евра, а после да се престрашиш и да седнеш и на брега за 9 евра. Ей така, чисто, с хубав залез за мезе. Щото колкото и да има заделени левове и колкото и да не сме стиснати, амааааааааа мисълта за нашото си / което всъщност съвсем не е толково лоша бира/ с прясна цаца, примерно някъде в Черноморец, или метната на скара прясно уловена риба от местните рибарии .......е безценноо.

                    Благодаря за вниманието. Снимки няма да има.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      Отново Полша, този път Величка.

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Общо взето от тазгодишното пътуване, просто си затвърдих впечатленията, че при нас да седнеш на бира, не просто е добре, а е идеалноооооо ..... еле па с прясня цаца ...

                      Туристическата Европа не е евтина за отпускане / да думнеш по 5-6 наливни с кеф, и после по още 2-3 с още по-голям кеф/ е кауза пердута. Тя е по-скоро за " вижте ма, колко съм готин и пя бира в центърО"

                      Подминавайки на север Прага и стигайки до Прибалтийските държави, разкарвайки се из центъра на Рига, разбирате, че заведенията не продават нищо друго освен крафтова бира. Хубаво, крафтова бира я обичам, ралични държави - различни вкусове, ама .......... с горчилка си спомняме Прага. Масовата бира, из централните 5-6 кръчми е 7 кинта, до към 12 за по-изгъзени модели с 8-12% алкохол, в съчетание с местните препечени и нарязани филийки в различни сосове за мезе, отивате на 25лева за две бири и никво мезе. Е трудно се повтаря. За сметка на това бирената листа е нормално да е с над 20на вида, а в по-добрите бирарии над 30-40-50 вида. Също е нормално да седнеш и да вземеш само бира, без мезе. Или к-т от 3-5 различни вида в малки чашки по 200грама.

                      Още 500км на север и е Талин. Тук историята се повтаря, цените общо взето също, бирата отново е на почит и е навсякъде, вкусове най-различни, пълно е с малки крафтови бирарии, серии, видове иииииииии цени.

                      Е си мислим ...... още 500км и ще пием бира на воля, ей къде е Санкт-Петербург, с евтините цени и бедните Руснаци. Да, да ама .... нееееее, както беше казал един наш виден лингвист. Или Айнцу, цвайнцу ..... греда. Улиците на историческият център на Петербург, който по големина сигурно е по - голям от центровете на Талин, Рига, Прага и Братислава заедно, гъмжи от заведения. Големи, средни, малки, никакви, дизайнерски, улични ..... и всичкото това, привечер е прилично пълно. И всичкото това, вечер пие бира на по 5-6 лева, абсолютно стандартни, наливни бири от типа на Козел. И по 10кинта за крафтови видове, които при това не са местни видове, а обикновено прибалтийски. След няколко проби, и консултации в нета, се намират все пак кръчми / не, не с по - евтина/ а с промо акции - пиеш три, плащаш две / ако видиш, че в сметката е отразена акцията де ....... Нема евтино....

                      Но все пак, за повдигане на настроенито, че не всичко е толкова зле все пак. А и удоволствието да отхвърляш километри с дизел от по 0.90лв, още 400км и си в Хелзинкииииииииииии, но само, за да седнеш в обикновен, и с нищо не впечатляващ пъб и да пиеш бира от 6 евра, а после да се престрашиш и да седнеш и на брега за 9 евра. Ей така, чисто, с хубав залез за мезе. Щото колкото и да има заделени левове и колкото и да не сме стиснати, амааааааааа мисълта за нашото си / което всъщност съвсем не е толково лоша бира/ с прясна цаца, примерно някъде в Черноморец, или метната на скара прясно уловена риба от местните рибарии .......е безценноо.

                      Благодаря за вниманието. Снимки няма да има.
                      Щото не си ходил да пиеш бира в Сингапур или Рейкявик - последно 2006 - 17 доларес (УСД) не помня даже марката и дали беше крафтова.
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 13-08-17, 20:49.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X