Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Land Rover Discovery 1

    Здравейте колеги,ще помоля за съвет за евентуалното отстраняване на неочаквано възникнал проблем на любимото ми камионче.Та значи ,както си пътувам изведнъж джипа се изфорсира и като че ли се самоизключи от скорост,,,спрях го той така и си остана бръмка и не тръгва ,скоростите ги превключва лесно и без стъргане ама не тръгва и тва е. Първото което ми дойде е за съединител,,,ама може ли да умре така без предизвестие.Благодаря предварително за някой съвет откъде да се захвана.

  • #2
    От: Проблем с Диско 1

    Най-вероятно шлиците между скоростите и раздатката.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Диско 1

      Раздатката може да я свалиш без да сваляш кутията , свали карданите и завърти фланците виж как се движат със зор или леко има ли шум или не . После сваляш раздатката ако не е оста което ме съмнява сваляш напред !
      Land rover 2.5 tdi
      0884035413

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Диско 1

        Мерси ,почвам го.. свалих карданните и ги завъртях въртят се леко без шум,свалих и капака на раздатката вътре е като ново ,всички зъбчатки са в кондиция без каквито и да е наранявания по зъбите.
        Утре махам раздатката и т ..нататък, мислех че е някой лост се откачил ,ама съдбаа, ще го разучавам основно.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-07-17, 19:51.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Диско 1

          Огледай да не ти е останала на неутрална раздатката. При износени втулки на лостовата система може чрез лоста да не можеш да извършиш необходимото движение, а от луфтовете да е самоизключило. При мен от тези луфтове понякога изключваше.
          Друг тест - заключен междинен диференциал, свален капак отзад на раздатката, изгасен мотор и включен на скорост въртиш някой от карданите и следиш дали ще се завърти и изходящият вал на скоростната кутия вътре в раздатката.
          Съединител до умре так отведнъж може, ама не от износване. Приятел е споделял за превъртяла шлицева главинка на феродов диск. Същата ситуация каот при теб - както си върви, изфорсиране и до там.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Диско 1

            Преди да свалиш раздатката, свали кръглия капак от задната страна който е с 6 болта. Махаш капака и после фланеца под него, който държи задния лагер. С 2 отверки издърпай назад зъбното колело, което вкарва движението в раздатката и гледаш шлиците вътре и после шлиците на изходящия вал от кутията. Ако са здрави чети пак горните съвети.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Диско 1

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Преди да свалиш раздатката, свали кръглия капак от задната страна който е с 6 болта. Махаш капака и после фланеца под него, който държи задния лагер. С 2 отверки издърпай назад зъбното колело, което вкарва движението в раздатката и гледаш шлиците вътре и после шлиците на изходящия вал от кутията. Ако са здрави чети пак горните съвети.
              И като затваря после там да внимава гарнитура каква или силикон колко, че от това зависи натяга на лагерите.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Диско 1

                Аз ако не съм сменял лагери затварям със силикон. Тъкмо да обере луфтовете.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Диско 1

                  Мерси за отделенното време и съвети колеги, парчадисах го и проблема излезе в разнитване на шлицовият отвор на феродовият диск,,свалих кутията с раздатката сам на улицата ,ама за вдигането ще трябва да ги разделям,че операцията по монтажа пак сам. В общи линии това е, ако можете да ми дадете съвет за магазин от където да купя феродов диск и лагер.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-07-17, 19:52.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                    Магазини много. Да беше казал от къде си?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                      Плевен,а тук майстори малко,,,аз досега и не съм прибягвал до услугите и ,отказаха ме след смяна на гума в доста лицензиран сервиз ,че нямат камък за сваляне на болтовете на Диското,кво ли остава за съединител. Колебая се между марките Valeo,Lux ,SACHS ,ама няма да са от Плевен,та ако може някакви насоки относно избора на марката и магазина,бих бил безкрайно благодарен.А джипката е ползвана само за лов ,и офроуд из калните ниви и полета 5 години,без да ме изложи и накрая на един светофар загина, аз съм механик по професия и при отварянето на капака на раздатката ,зъбчатките бяха като излезли от магазин, казвам го като човек който всеки ден отваря редуктори и темподобни. Туй животно го получих като подарък от жената,аз исках Соренто,ама тя сметна ,че от гледна точка на финансите Диското е моя джип. Еми с течението на времето и приключенията се оказа права ,все повече се влюбвам в туй нещо.

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-07-17, 19:52.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                        Ако не бързаш е най-добре да поръчаш от Острова. Комплект свестен съединител е около 70 паунда плюс доставката. Феродов, притискателен и лагер. И си тунинговай вилката, за да не хамалуваш един ден заради нея.
                        П.С. Поздравления за жена ти !
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                          Първоначално публикуван от nit74 Преглед на мнение
                          Плевен,
                          ........ Колебая се между марките Valeo,Lux ,SACHS ,ама няма да са от Плевен,та ако може някакви насоки относно избора на марката и магазина,бих бил безкрайно благодарен.
                          Прочети това:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...217#post506217

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%E8%F2%E5%EB
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                            Мерси, вилката е тунингована,засега чакам един приятел в Англия да ми прати един комплект...Ще видя ,че чакането ме поизнервя

                            Съобщение от модератор:
                            Моля, напишете си в профила от къде сте.
                            ...ЦЪК
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-07-17, 13:07.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Land Rover Discovery 1

                              Първоначално публикуван от nit74 Преглед на мнение
                              Мерси, вилката е тунингована,засега чакам един приятел в Англия да ми прати един комплект...Ще видя ,че чакането ме поизнервя
                              Не се занимавай с амбреаж от Англия. Не си струва разправията. Парите са същите. Моя го смених с такъв от София за около 250 лв. к-та/някакъв Минтекс/. Взимай един Люк или Валео и каквото сабя покаже. Най-добре на канал с помощ от приятел.
                              Успех!
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X