Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прахосмукачка за басейн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прахосмукачка за басейн

    На какъв принцип работи това чудо и ще ми свърши ли работа за следното нещо...
    Имам на вилата резервоар 1000 литра, който се пълни от сондаж. Самият сондаж е доста песъчлив и въпреки че има филтър имам пЕсок вътре. Чудя се как да го почистя, без да го вадя отвънка и да го мия. Та такава прахосмукачка ще ми свърши ли работа? Тамън да си го чистя регулярно? Приемам и други предложения, ако няма да стане с тая машинка



  • #2
    От: Прахосмукачка за басейн

    Смени си филтъра с по-финен, това ще свърши работа сигурно, но регулярно чистене е безмислено.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Прахосмукачка за басейн

      Филтъра е достатъчно фин. Мие се, сменя се и т.н Питането ми е относно прахосмукачката.


      Коментар


      • #4
        От: Прахосмукачка за басейн

        Прахосмукачките или дъночистачки за басейн ,работят на принципа на обикновените,но с водна тяга създадена от помпата за филтрация на басейна .За целта трябва да имаш помпа в чиито смукател да включиш дъночистачката и филтър който да задържи боклуците и пречистената вода да се върне в резервоара ,може и на канал ,но е загуба на вода.На този принцип работят ,затворен кръг смукател в който включваш маркуча за почистване ,помпа ,филтър и обратно резервоар или канал.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Прахосмукачка за басейн

          Колегата ти е обяснил точно,демек водна помпа с филтър.Много тежи и много струва.

          Коментар


          • #6
            От: Прахосмукачка за басейн

            Тъкмо експериментирам в малък басейн (6 куб.м вода) с две такива.

            Едната е каквато я описаха горе (към помпата за циркулация и филтрация на басейна). Много вяло тегли (ама то си зависи от помпата) и трябва да се пази да не глътне въздух защото помпата спира и трябва обезвъздушаване после

            Другата е електрическа с батерии и още гадая как се пуска защото май е прецакан датчикът за потапяне.

            Сигурно има и по-сериозни варианти ама аз съм си купил каквото има в бриколажа. Не е чак много да струват.

            Коментар


            • #7
              От: Прахосмукачка за басейн

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
              и въпреки че има филтър имам пЕсок вътре...Приемам и други предложения, ако няма да стане с тая машинка
              Пак казвам, щом вкарва пясък филтъра не е нужния за целта. Тоя мач съм го играл преди повече от 15 години, точно на сондаж, точно със същите оплаквания, по-скоро собственика се оплака, че "като се къпя и ми скърца пясък в косата". Въпрос на избор е елиминиране на създателя на проблема, или регулярно поправяне на последствията от него.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Прахосмукачка за басейн

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ..............Не е чак много да струват.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:580.jpeg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5759879 Това е евтиния вариант и е къде 500 пари,кво му плащаш.Отделно маркучи и филтър,щот тоя на помпата е за детско басеинче.Вервай ми,толкоз години съм покрай басейните,че книга мога да напиша.

                Коментар


                • #9
                  От: Прахосмукачка за басейн

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                  .... резервоар 1000 литра, който се пълни от сондаж......
                  Я ги сметнете като кубик(ци) - пъ после ако може дайте идея за някакъв пасивен центробежен филтър , някакъв циклон..
                  Нещата май трябва да са за без пари...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прахосмукачка за басейн

                    Вода с примеси се чисти с пясъчен филтър:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razrez.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5759899

                    Когато се задръсти, с вентила отгоре се обръща посоката на водата и изхвърля боклука навън. Надеждно и сигурно.

                    Има ги по магазините за басейни и не са скъпи. Аз ползвах такъв за вода от река.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прахосмукачка за басейн

                      Колко малки пясъчни филтри има? Аз преди време като част от работата си обслужвах един 3х3х3 метра

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прахосмукачка за басейн

                        Най-малките като за домашен басейн са колкото прахосмукачка и са по 200-300 лева за 25 кг пясък. Има за 50 и 100 кг пясък. Зависи какво и колко мърсотия ще филтрира. Дебит и т.н. Малките ще трябва да се промиват през 2-3 дни. Големия ще кара месец и отгоре.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прахосмукачка за басейн

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          Вода с примеси се чисти с пясъчен филтър:

                          [ATTACH=CONFIG]921913[/ATTACH]

                          Когато се задръсти, с вентила отгоре се обръща посоката на водата и изхвърля боклука навън. Надеждно и сигурно.

                          Има ги по магазините за басейни и не са скъпи. Аз ползвах такъв за вода от река.
                          Точно това се опитвам и аз да кажа, забравя се за пясък в резервоара, не ти трябва прахосмукачки и всякакви дивотии. Това не е басейн, да има постоянно замърсяване.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прахосмукачка за басейн

                            Това ще пречиства водата ,но не елиминира източника.На входа на резервоара сложи един или два картушени водопроводни филтри ,ако искаш и тяло с кошница за едри боклуци,но те не задържат пясък.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X