Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

    Здравейте,
    от скоро притежавам Yamaha WR250F 2009г. Преди няколко дни го оставих да работи на място около 20 минути. След като се доближих до него чух как вътре в разширителния съд се чува как течността (антифриз) ври. От капачката на радиатора не излизаше никаква течност нито пара както и от капачката на разширителния съд също нищо не излизаше. Мотора няма перка за охлаждане. Има ли вероятност да съм го прегрял? От тогава до сега съм изминал около 50-60 км и не забелязвам промени в поведението му. Антифриза стой на същото ниво или е съвсем малко намалял, но не съм напълно сигурен за това дали е намалял. Няма никакви пушеци от ауспуха.Доколкото успявам да видя състоянието на маслото през пробката също не виждам някакви капки от антифриз или нещо нередно в цвета му ( на маслото). Бихте ли ми казали някакви други признаци, които да търся ако е прегрял.
    Поздрави на всички и лека вечер.

  • #2
    От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

    Ако си мислиш, че е духнал гарнитура, едва ли е духнал. По скоро може да е надрал цилидъра и буталото. Ако няма никаква промяна в звук.... карай и не го мисли, някога ако го отваряш ще си покаже дали има поражения.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #3
      От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

      Първоначално публикуван от kriko Преглед на мнение
      Здравейте,
      от скоро притежавам Yamaha WR250F 2009г. Преди няколко дни го оставих да работи на място около 20 минути. След като се доближих до него чух как вътре в разширителния съд се чува как течността (антифриз) ври. От капачката на радиатора не излизаше никаква течност нито пара както и от капачката на разширителния съд също нищо не излизаше. Мотора няма перка за охлаждане. Има ли вероятност да съм го прегрял? От тогава до сега съм изминал около 50-60 км и не забелязвам промени в поведението му. Антифриза стой на същото ниво или е съвсем малко намалял, но не съм напълно сигурен за това дали е намалял. Няма никакви пушеци от ауспуха.Доколкото успявам да видя състоянието на маслото през пробката също не виждам някакви капки от антифриз или нещо нередно в цвета му ( на маслото). Бихте ли ми казали някакви други признаци, които да търся ако е прегрял.
      Поздрави на всички и лека вечер.
      Че е силно слънцето силно е,но си има лекари бе хора,лекувайте се.

      Коментар


      • #4
        От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

        Hristo jivota, Не успявам точно да те разбера.

        Коментар


        • #5
          От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

          Някакви други симптоми по-ясно уловими освен звука има ли?

          Коментар


          • #6
            От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

            Когато двигателя е прегрял се вдига облак пара от налягането което капачката на радиатора освобождава и можеш да си изпечеш яйце на нея.

            Коментар


            • #7
              От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

              Благодаря за отговорите!
              Надявам се нищо да не съм му направил.. търсих 2 години мотор като този и остава по този нелеп начин да съм го повредил. Ще продължавам да го следя за промени.

              Коментар


              • #8
                От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                И му сложи вентилатор.

                Коментар


                • #9
                  От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                  Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                  Когато двигателя е прегрял се вдига облак пара от налягането което капачката на радиатора освобождава и можеш да си изпечеш яйце на нея.
                  Мотора е ВР и най вероятно има разширителен съд. Та когато има трябва бая зор да започне да хвърля пара.

                  Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                    Едва ли нещо си му направил сериозно, гарнитурата е метална и няма начин да изгори, прегрял се хваща лесно по разхода на масло и намалена мощност, защото свива бутало. Силно ме съмнява да му има нещо изобщо, виж ако беше КТМ да е затегнал но те са нежни душици Даже на Габровското състезание видях с очите си Ямаха ВР 06-07, който толкова беше загрял че освен кривката че му светеше в червено и изпаряваше бензина през одушниците на карбуратора.....и се движеше пак, пича го остави да изстине малко и си го запали без грижа и си замина . Следи му маслото и антифриза, чезнат ли това са ти първите симптоми за проблем
                    Който оцелее ще закусва!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      Мотора е ВР и най вероятно има разширителен съд. Та когато има трябва бая зор да започне да хвърля.
                      Ами чак пък много зор,виждал съм вр 250 с алуминиева рама,запуши като парен локомотив,пък си беше мотор на 3-4 години.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                        Така, аз също съм виждал/карал мотор без съд който като заври и изхвърля всичко. След слагането на съд само се чува че ври защото отзад бълбука и само по звука се познава че е кипнал.
                        Бетата ми на всяко каране и доливах защото постоянно изхвърляше, след слагане на съд винаги беше пълна догоре и никога не е загубила течност. Чувал съм от всичките марки как тропат в разширителя, но не изкарват пара... Затова повече не ми се спори с радиото.

                        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                          Така, аз също съм виждал/карал мотор без съд който като заври и изхвърля всичко. След слагането на съд само се чува че ври защото отзад бълбука и само по звука се познава че е кипнал.
                          Бетата ми на всяко каране и доливах защото постоянно изхвърляше, след слагане на съд винаги беше пълна догоре и никога не е загубила течност. Чувал съм от всичките марки как тропат в разширителя, но не изкарват пара... Затова повече не ми се спори с радиото.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          Тогава да покараме заедно да видиш как се изменят физичните закони и представата ти за моторите ще ти се измени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Тогава да покараме заедно да видиш как се изменят физичните закони и представата ти за моторите ще ти се измени.
                            Нищо няма да се промени, по простата причина, че аз първи хвърлям водата и няма как да накарам мотора да заври.
                            А като се върнем на
                            Та когато има трябва бая зор да започне да хвърля пара.
                            ще разбереш, че Ямахата не отваря на 1.8-2 бара. Външната температура също има значение за виждането на пара.................
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съмнение за прегрят двигател на Yamaha WR250F. Моля за съвет.

                              Не си го прегрял, щом няма сериозна загуба на антифриз. Карай си без да го мислиш.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X