Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - х. Ком - въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - х. Ком - въпрос

    Тоя уикенд има мото събор на х. Ком и жената каза, че ще ходим. Ще ми се да разнообразя малко пътя. Мисля да хвана римското пътче преди Гинци и да излезна на Петрохан. Май съм чувал и за път дето отива директно до х. Ком по черно. Някой може ли да даде насоки? Жената ще кара по асвалта и не ща много да се отклонявам, ама и само по асфалт не ща. Ако има някой с ендуро дето ще ходи на събора, може да се кооперираме.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    От: София - х. Ком - въпрос

    Така известния Исторически път тръгва от Бракьовци, излиза на Петрохан и реално е асфалт, разбит, но асфалт с едно две по разорани места. От Петрохан има директен път по черно до хижа Ком, не става за лека кола и лъскави СУВ-ове, но е проходим за всякакъв джип или ендуро мотор. Ако идваш от София отбивката на Петрохан е вляво след заведенията, точно преди да стартира спускането на север. първо тръгва асфалт за телевизионната кула, точно преди нея пак вляво има разклон и табелка за хижа Ком и оттам все по главния път , но има няколко разклонения, трябва да се внимава или да се ползва ГПС
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: София - х. Ком - въпрос

      https://www.google.bg/maps/dir/43.04...d43.188885!3e0

      Тъй де първо питам, после мисля . Те така го залагам за сега.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • #4
        От: София - х. Ком - въпрос

        Да, това е, от Петрохан има два варианта след асфалта, ти си избрал единия от тях, но и двата водят на едно и също място. Като наближиш хижата, отляво има знак за вода и хубава чешма, а над нея и място за почивка с пейки и маса
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: София - х. Ком - въпрос

          Благодаря колега.

          Ако някой реши да идва на събора, ще гледам да тръгна събота по хладното. Маршрута явно се поизясни.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар


          • #6
            От: София - х. Ком - въпрос

            И още нещо, ако се сбъдне прогнозата за дъжд, внимавай от Петрохан нататък, на места се образуват дълбоки кални локви има и един хлъзгав участък. И като излезеш на голото след гората, не помня на какво разстояние, но в левия коловоз в твойта посока има голяма скрита дупка, дръж десния коловоз.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: София - х. Ком - въпрос

              Още веднъж благоадря. Освен картата, ще си разпечатам и препоръките. . Иначе дават го само леееееко дъждовно събота и той май по към следобеда.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • #8
                От: София - х. Ком - въпрос

                Само леко, ма Петрохан/Ком е най-дъждовното и мъгливо място в България И от май-красивите де
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: София - х. Ком - въпрос

                  Историческият път между Бракьовци и Петрохан асфалт отдавна няма, а предимно чакъл..... Природата на мен лично много ми харесва, но с 'жип скоростта е около 20км/ч... Ако ти е интересно - мога да пусна видео... Т.е. - няма да съжаляваш ако минеш от там, но доста ще се стръскаш и е важно да не бързаш... В дъжд събира тук-таме локви, но поне аз когато съм минавал от там съм 'цапал' безпроблемно...
                  Нататък от Петрохан към хижата поне преди няколко години се минаваше и с лъскав джип (поне братовчед ми дойде директно на хижата с чисто новичък ЛК , но не съм минавал там (най-далеч от хижата съм минавал https://www.google.bg/maps/dir/43.15...d43.188885!3e0

                  Имаше доста големи обли камъни, така, че се иска внимание...

                  П.С. Златев е прав да внимаваш с разклоненията - по време на същата среща братовчед ми се оплакваше, че объркал пътя в едно от тези разклонения. И накрая джипа 'опрял' в някакъв стръмен дол, откъдето продължавала велосипедна пътека, та се наложило да включва бавни и т.н. за да се измъкне нагоре по стръмния баир без възможност за маневра

                  П.П.С. ако минеш по този път - върни отзиви, щото смятам това лято да се разходя из тази част...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: София - х. Ком - въпрос

                    Има едно единствено разклонение, което е черен път, слизащ до Бързия. Вело-мело пътечки там няма.
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: София - х. Ком - въпрос

                      Пък и пътят си е много използваем. Бих казал натоварен. И лади минават от там...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: София - х. Ком - въпрос

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Има едно единствено разклонение, което е черен път, слизащ до Бързия. Вело-мело пътечки там няма.
                        Велопътечка бе казано образно - то в него край трудно се пази равновесие от пиЙенЙе, че да се кара колело
                        Обяснението бе - участък, в началото на който е минавал джипа, а след това става прекалено тесен за четириколесно (според братовчеда - нататък - само мотор можело да мине, ама дали за Бързия - може и натам да е било)....
                        Може да се е забил по някоя дива пътечка - не съм бил на място... Просто гледаше с очи уголемени, как е трябвало да се измъква на заден и бавни от наклона, защото напред път нямало... А щом един човек се е объркал - може и втори да повтори номера и да се отзове не на желаното място

                        Евгени, то целият район там си е като магистрала по това време - последно гледах бус VW и ладичка точно под Ком (ама посредата на последния баир) - боровинкоберачи...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: София - х. Ком - въпрос

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          Има едно единствено разклонение, което е черен път, слизащ до Бързия. Вело-мело пътечки там няма.
                          Това за от Петрохан към Ком пътя има предвид Масо, а Жоро май говори за Историческия път. Той Сатира добре си е нарисувал трака, няма грешка. Историческия път го спускахме с Ленд Ровърите преди месец, не знам за другите, но на места си карах с над 50-60. И наистина този път е проходим при внимателно каране с лека кола. Като се качва от Бракьовци, в началото е най-разбит и накрая, след кариерата трябва да се държи направо, а не да се хваща някое от измамните разклонения вдясно. На пътя от Петрохан за Ком освен споменатия разклон за Бързия, който се пада в дясно, има по нататък и още един, в ляво с почти обратен завой, който вози към върха Ком. Но пак казвам, трака е правилен и точен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: София - х. Ком - въпрос

                            Утре сутринта тръгвам с жената до разклона за римското пътче и после тя по асфалта аз нагоре. Единственото ми притеснение е да не подценя някоя голяма кал между Петрохан и хижата, че обикновенно трима човека го вадим моя туч, като се набия някъде . А иначе ако всичко е по мед и маслко, може да ида и до върха за едно селфи, жалко че нямам фейсбук да се тегна
                            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                            Коментар


                            • #15
                              От: София - х. Ком - въпрос

                              Няма голяма кал, не се притеснявай, на места в началото дори са насипвали строителни отпадъци в коловозите. А и сега, като е сухо, нещата ще са ОК. Имаш само едно леко спускане, което може да е хлъзгаво, но то е 50 метра. Като цяло пътя от Петрохан към Ком е доста каменист, бая ще се друсаш. Вземи си фотоапарат, гледките си струват.
                              Виж, в неделя, ако завали, ще е друго, но ти като си минал ще му мислиш дали да с връщащ оттам.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X