Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пикап за работа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пикап за работа

    Тоагава, този който е с най-близкият сервиз и с най-дългата гаранция. Проверете при какви условия би отпаднала гаранцията и т.н
    Заложете експлоатация докато е гаранционен,после на тезгяха.И следващият да отвори вратата.

    Коментар


    • #32
      От: Пикап за работа

      Абе... чета и се чудя...

      Как аджеба се предпочитам примерно 10 годишна машина пред чисто нова такава? Това за мен е принципно необяснимо, особено ако ще се въртят големи километри редовно с колата, без значение дали е бус, пикап, камион, лека кола, джип и какво ли още не...

      Купувайки втора ръка се разчита на съвестността на предходния собственик преди всичко, колко е поддържал, колко е ремонтирал, колко му е пукало за колата. Имайки предвид, че това е пикап, едва ли му е пукало изобщо за него, особено ако е нововнесен от някъде. Или ще се разчита, че дядото си е носил бастуна отзад? Даже и върнат в представителство местно да се вземе, пак не е сигурно кое и колко му е наред и дали няма да се почне с ремонтите съвсем скоро...

      Не виждам изобщо база за сравнение, щом ще е за бизнес нужди. 200 км на ден се изтрайват съвсем комфортно в почти всяко сравнително модерно возило та и това не е проблем. Да е за гъдел, лични нужди, да си джитка човек, да отиде на някоя разходчица, да си пренесе новата пералня до в къщи или пък да е решил да почва да го реже и наджипва разбирам да се купи нещо по-старо за тия пари с цел гъдел на душата... Ако обаче от това зависи ежедневно нормално предвижване и разнасяне на някакъв товар, еми не бих си купил вече изтормозена от някой друг кошница...
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #33
        От: Пикап за работа

        Аха.И аз това казвам.Няма смисъл да открива топлата вода.Не са глупави,всички фирми да практикуват схемата с лизинговите компании.Отговорността е за друг.Ти само ползваш и фЪргаш.
        Но,ако е за бизнес,и ще се изкарват кинти с кочината,само ново.
        Няма как работна кола дори и на 5г,да не дава дефекти.А за 8-10г кошница.... Все още никой не може да преодолее умората на метала/материала.Отделно всичко ново се преоразмерява за гаранционният период,и айде 2-3г след него.После става касичка,всеки месец ...

        Коментар


        • #34
          От: Пикап за работа

          Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
          Абе... чета и се чудя...

          Как аджеба се предпочитам примерно 10 годишна машина пред чисто нова такава? Това за мен е принципно необяснимо, особено ако ще се въртят големи километри редовно с колата, без значение дали е бус, пикап, камион, лека кола, джип и какво ли още не...

          Купувайки втора ръка се разчита на съвестността на предходния собственик преди всичко, колко е поддържал, колко е ремонтирал, колко му е пукало за колата. Имайки предвид, че това е пикап, едва ли му е пукало изобщо за него, особено ако е нововнесен от някъде. Или ще се разчита, че дядото си е носил бастуна отзад? Даже и върнат в представителство местно да се вземе, пак не е сигурно кое и колко му е наред и дали няма да се почне с ремонтите съвсем скоро...

          Не виждам изобщо база за сравнение, щом ще е за бизнес нужди. 200 км на ден се изтрайват съвсем комфортно в почти всяко сравнително модерно возило та и това не е проблем. Да е за гъдел, лични нужди, да си джитка човек, да отиде на някоя разходчица, да си пренесе новата пералня до в къщи или пък да е решил да почва да го реже и наджипва разбирам да се купи нещо по-старо за тия пари с цел гъдел на душата... Ако обаче от това зависи ежедневно нормално предвижване и разнасяне на някакъв товар, еми не бих си купил вече изтормозена от някой друг кошница...
          Да прав си , но преди време имаше едно изследване , голф 4 за 8800 лв или дачия логан чисто нова за същите пари , и се оказа че е по добре голфа .Като гледам и двете ги карат още , та да си задам въпроса по точно - Заслужават ли си парите да се вземе чисто нова българска кола или по добре за същите пари употребявана западна или източна кола?
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #35
            От: Пикап за работа

            По някакъв проект ли ще се взима?Ако е така,погледни какво точно пише там. Ако пише нов,със срок на експлоатация 5г,директно отиваш на Дувара.

            Коментар


            • #36
              От: Пикап за работа

              Новите Навари не са толкова пикливи за работни пикапи.Карах един такъв като служебен и добре ми се стори в гората (падам си малко джалат) и на пътя има добро поведение.Онзи където карах е 2008,174коня 6 скорости и на пътя си вдигаше 180 без ядове.Нямам преки наблюдения върху тойотите от тия години.Знам от хора които карат такива,че са кораваци и че като ходова част са по-здрави от наварата,но 3.0 D4-D страдал от дюзи.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #37
                От: Пикап за работа

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Няма как работна кола дори и на 5г,да не дава дефекти.А за 8-10г кошница....
                Колега, колега...
                не заблуждавай Джимито.

                Имам две работни коли. Единия HILUX вече е на 10 години и не дава дефекти. На 5г. пак не даваше дефекти, на 6г. също и т.н. А и на 4г. също и в тази посока
                Радвам му се защото на 295000км. харчи масло между 1 и 2 мм. на пръчката на една смяна на масло (15000км.)

                Коментар


                • #38
                  От: Пикап за работа

                  Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, предстои ми избор на пикап за работа. Имам картбланш да избирам между чосто нов греет уол стед5 или всичко останало еквивалент на парите му.
                  погледни и пикапа на Исузу, много як, малко пари.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пикап за работа

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    погледни и пикапа на Исузу, много як, малко пари.
                    Чух за него че е здрав ,но до там. Коя година да гледам и кой мотор?
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пикап за работа

                      Аз бих ти препоръчал хилокса. Но съм си пристрастен карам такава и то за за гъдел както каза колегата по горе. В повечето случаи празна. От как я имам в паркетника само се возя жена ми си го кара но взе да и харесва и камиона че навсякъде се паркира.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пикап за работа

                        Това, че Наварите били тромави и чупливи не е вярно. Точно с 2.5 дизела вървят повече от Хайлукс с 3-литровия дизел, с Наварата без проблем се поддържат 140км/ч магистрално, не са проблем и изпреварванията, мотора си пасва супер на пикапа. Най-първите Навари 2.5 са 174к.с. до 2007г., после са 171к.с., а при фейслифт-а стават 190к.с.
                        Стар пикап за работа не бих купил никога, или нов, или на малко километри и не по-стар от 1-2 години. Колкото и запазен да е по-стар пикап, все ще излезе нещо да се скапе.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пикап за работа

                          Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
                          Това, че Наварите били тромави и чупливи не е вярно. Точно с 2.5 дизела вървят повече от Хайлукс с 3-литровия дизел, с Наварата без проблем се поддържат 140км/ч магистрално, не са проблем и изпреварванията, мотора си пасва супер на пикапа. Най-първите Навари 2.5 са 174к.с. до 2007г., после са 171к.с., а при фейслифт-а стават 190к.с.
                          Стар пикап за работа не бих купил никога, или нов, или на малко километри и не по-стар от 1-2 години. Колкото и запазен да е по-стар пикап, все ще излезе нещо да се скапе.

                          Двигателя нисански ли е или някое франсе ?
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пикап за работа

                            Най-удачен вариант за нов пикап в Бг за момента според мен е новия Рейнджър!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пикап за работа

                              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                              Здравейте колеги, предстои ми избор на пикап за работа. Имам картбланш да избирам между чосто нов греет уол стед5 или всичко останало еквивалент на парите му. Загледах се по нисан навара, но има с два мотора единия 174кс другия 190 кс а за тях нямам никакво инфо . Гледам и тойта хайлукс ,но конете и ми се виждат малко. Който има някакви наблюдения и на други джипки нека сподели. Ще се кара предимно по асфалт и много малко черно. На ден ще се минава мин 200 км ,така че и да е удобен ,че до сега карах мазда б2500 и съм разочарован от возия . Знам че всички ще кажете пикап и возия ,но не може да няма някой по комфортен. Автоматик е с предимство и задължително 4х4
                              До колкото разбирам става въпрос за проект в селското стопанство. Аз работя в строителството и общото е , че когато ползваш пикап за превоз на товари се минават десетки/стотици километра асфалт и сто- петстотин метра път основно ползван от верижна и 6х6 техника. Ако искаш да си сериозен в доставките и работата взимай ново китайче и дръж из късо водачите му. Ако ти е по голям бизнеса, класацията е Тойота, Митсубиши, Дувар, базови модели без екстри като за минимум разход/макс.печалба.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пикап за работа

                                Isusu D-Max 2.5d имаме вече 3 такива във фирмата като на първия му врътнахме 100к за година и половина,сега е на 200к..почти никви ядове.По хубав е от нисан,мазда,форд а е по евтин от хай-лукса.
                                Pathfinder 4.0L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X