Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345
Резултати 81 до 96 от 96

Тема: Пикап за работа

Място
    София - Сливен
    Публикации
    836
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Пикап за работа

Вчера го разходих на спининг по струма... по пътьом за обекта, но не успях да тествам товароносимостта с улов

Име:  IMG_2232.JPG
Прегледи: 706
Размер:  1.14 Мб
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    O888795575

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,226
    Точки (при гласуване)
    19

Честито, добре че нямаш стъкло отзад , че много скъпо - 1000 лв .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

Място
    Sofia
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    8

Здравейте,

Темата е за пикапи, но конкретно ме интересува какво Ви е мнението за 2.5D4D на Hilux 7-мо поколение, като години гледам 2006-2012г. Освен мощността има ли някаква разлика в годините: проблем с помпи, дюзи и т.н.
    Някой пробвал ли е да повиши малко мощността на този мотор? - говорим да стане малко-по пъргав, а не бегачка
    Последно редактиран от noname12 ; 29-09-17 в 11:57

Място
    Kavarna /Varna
    Публикации
    67
    Точки (при гласуване)
    7

Здравеи аз карам такав пикап 2008 година 120 кончета. При мен е вече почти три години на 154к километра. От как го имам СУВа остана само за женами но в последно време и тя не слиза от пикапа. Мога да кажа 4е до сега не съм имал никакви проблеми само нормална подръжка масла, филтри, накладки, гресиране. Недостатък е че няма 6-та скорост и на дълаг път се усеща. Това и е причината да я продавам не мн усърдно. Харесъл съм модела от 2016 с шест скорости но все още е мн нов.

Място
    Монтана
    Публикации
    169
    Точки (при гласуване)
    9

7мо генерация е до 2015 година, а иначе след първият фейс е 144 к.с. и с пипане на софтуера не върви лошо. Проблема с дюзите е по скоро при трилитровите.
    8)

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на torozoff Преглед на публикациите
    Jimito, след като ти се уреди, сега е мой ред.
    Силно съм се развълнувал покрай един хайлукс 2007 2.5d. От доверена фирма, 100%сервизна история.
    Въпросът ми към знаещите е - колко е товатоносимостта на това чудо? Бидон от 1t ще му тежи ли на дупЕто или по -скоро да не го претоварвам с толкова?

Честито , дълго и безаварийно да те кара . Аз съм предоволен от моя избор, вече съм 20 хил км напред . Сложих му 32 инча гуми и си ги носи с лекота ,разход приличен и то доста спрямо тераното ми . 140,150 км на 6 с 2500 оборота ,направо красота . А за блокажа на задния мост ... ами работи си само трябва да съм на бавни , ама няма кой да чете . Между другото блокажа на задния мост било много хубаво нещо
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Ето една снимка на фактите

Име:  IMG_20171017_174346.jpg
Прегледи: 373
Размер:  199.1 Кб

Място
    София - Сливен
    Публикации
    836
    Точки (при гласуване)
    12

Страхотни данни.. аз не мога да се похваля със същото. максимална скорост ~170 км/ч. При 2500оборота - 100км/ч. Разхода.. върти се около 10л/100км. Усещане на камионче при шофиране с много опасна задница на мокро ..
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    O888795575

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на torozoff Преглед на публикациите
    Страхотни данни.. аз не мога да се похваля със същото. максимална скорост ~170 км/ч. При 2500оборота - 100км/ч. Разхода.. върти се около 10л/100км. Усещане на камионче при шофиране с много опасна задница на мокро ..
    Когато е празен е много стабилен и на асфалт и на кал, но като му сложа товар ,и в кал имам чусвтвото ,че предния мост малко му отслабват функциите. Инък е много добре балансиран,лек двигател отпред и тежък кош отзад, държи се като лека кола в завоите . Задницата никога не тръгва първа, и не върти гуми като му изтърва съеденителя ами направо се изтрелва, не е като пикапите които съм карал до сега

Място
    Sofia
    Публикации
    520
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на jimito Преглед на публикациите
    Ето една снимка на фактите

Име:  IMG_20171017_174346.jpg
Прегледи: 373
Размер:  199.1 Кб
    С какви гуми е на тази скорост?

Не ти оспорвам, напротив евала! Аз на две коли 140кс и 150кс TDI правя макс 200-205 - нагоре е игра на нерви!
    Последно редактиран от noname12 ; 23-11-17 в 18:39

Място
    гр.Враца
    Публикации
    1,164
    Точки (при гласуване)
    13

И аз ги правя тези скорости със 73-ката,па и повече......ама на подемника!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E
    Х3,Е83,3.0i.

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на noname12 Преглед на публикациите
    С какви гуми е на тази скорост?

Не ти оспорвам, напротив евала! Аз на две коли 140кс и 150кс TDI правя макс 200-205 - нагоре е игра на нерви!
    Това с летни гуми 255,65,17 около 77см и 200 са като отче наш ,сега съм с 265,70,17 дуратрак 81,5 см , до 160 отива за норматив и от там почва да тъпче до 180 , по нататък отива на мисия невъзможна . Но достигне ли 180 си ги държи ,все пак е 170 кс и нагоре и 400 нм но е с динамика на тухла четворка ,а и друго возията я докарва като на лека кола а е с ресьор , и е добре обезшумена приятно се пътува с нея ,не изморява.

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на genadi.tsvetkov Преглед на публикациите
    И аз ги правя тези скорости със 73-ката,па и повече......ама на подемника!
    Ако те закача на въжето на магистралата ,смятам че заедно ще достигнем около 160,км .......само да не натискаш спирачките

Място
    гр.Враца
    Публикации
    1,164
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на jimito Преглед на публикациите
    Ако те закача на въжето на магистралата ,смятам че заедно ще достигнем около 160,км .......само да не натискаш спирачките
    Ха,ха не съм вдигал повече от 140 на ход,ама без стабилизираща щанга е страшно.И за да не съм съвсем извън темата ще споделя,че веднъж товарих на клиент едно пале с пелети, тежащо 1,05т и високо 1,60м, на Хайлукс,.Клекна сериозно и се клатеше като патор,заради високия център на тежестта,абе не беше красива гледка,ако е мой не бих му го причинявал често.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E
    Х3,Е83,3.0i.

Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на genadi.tsvetkov Преглед на публикациите
    Ха,ха не съм вдигал повече от 140 на ход,ама без стабилизираща щанга е страшно.И за да не съм съвсем извън темата ще споделя,че веднъж товарих на клиент едно пале с пелети, тежащо 1,05т и високо 1,60м, на Хайлукс,.Клекна сериозно и се клатеше като патор,заради високия център на тежестта,абе не беше красива гледка,ако е мой не бих му го причинявал често.
    На моят бивш вече Рейнджър съм товарил палет итонг . Нямам представа колко тежи , хубавото беше че трябваше да го транспортирам на около 3 км само . Иначе с палет с плочки редовно , харесваше ми че почва да вози като лодка . При нисък товар няма проблем , ама с итонга ме беше страх да не се наклони и да отскубне куките от легена . До колкото си спомням полезният му товар беше 1200 или 1300 кг . Сигурно ако си бях останал в БГ и сега щях да си го карам . Не ни допада (семейно ) обаче магистралното каране и ползването за задните седалки от вече порасналите ми дъщери .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,149
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    На моят бивш вече Рейнджър съм товарил палет итонг . Нямам представа колко тежи , хубавото беше че трябваше да го транспортирам на около 3 км само . Иначе с палет с плочки редовно , харесваше ми че почва да вози като лодка . При нисък товар няма проблем , ама с итонга ме беше страх да не се наклони и да отскубне куките от легена . До колкото си спомням полезният му товар беше 1200 или 1300 кг . Сигурно ако си бях останал в БГ и сега щях да си го карам . Не ни допада (семейно ) обаче магистралното каране и ползването за задните седалки от вече порасналите ми дъщери .
    Високия товар макар и лек няма как да не клати. На нисана редовно му товаря по 26 топа оградна мрежа, и почва да си клати малко ,но с голяма скорост ще прави беля.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 12345

Сходни теми

1. Купувам: Бус или пикап (баничарка) за работа
    От P@vloff във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-02-15, 17:09
  2. Пикап за работа
    От Anton_Dimitrov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 4
    Последно мнение: 22-11-14, 19:01
  3. Страшно е човек да остане без работа! (Тунинг на Шеви пикап)
    От disem във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 27
    Последно мнение: 12-03-07, 20:10

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •