Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да карам на 13 години?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мога ли да карам на 13 години?

    Един келеш, купи мотор 400 кубика на малкия си келеш,много преди да има възраст за свидетелство. Като взе свидетелство малкия келеш, келеша продаде 400 кубиковия и му купи 600 кубиков, нищо ,че му липсваше възраст. Резултата е оживяване след 40 дневна кома и доживотна инвалидност. Няма ненаказано" добро ".

    Коментар


    • #32
      От: Мога ли да карам на 13 години?

      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
      Е как кой, форума е виновен, че дава грешни акъли
      Иначе какво толкова му пречи на момчето ако е на село, да си се размотава по нивите с някъФ малък пърдялник. Ако го слуша главата и си купи екипировка, смятам няма да е чак такъв проблем.
      Нищо не му пречи, ама по същата логика

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      ... ако някой пиян с книжка утрепе някой на 13 с мотор на някое селско кръстовище, кой е виновен ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Мога ли да карам на 13 години?

        Абе не знам. На мен баща ми ми каза "Аз мотор няма да ти купя". Е мина време купих си. Така, че всеки си носи кръста.

        А иначе те могат и с колело да го утрепят на някое кръстовище. После кво значение кой е виновен, като е станало най-лошото.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #34
          От: Мога ли да карам на 13 години?

          Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
          ...
          На мен баща ми ми каза "Аз мотор няма да ти купя". Е мина време купих си.
          ...
          Ма не си бил на 13 като си го купил.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Мога ли да карам на 13 години?

            Кофти е да си без години и да караш.Стават бели,като тази с момчето от Триград.Кофти ситуация.Възпитание и отговорност от възрастните най-вече.И моя кара джипа ,но с мене из нивите,отговорен е и сам няма да направи никаква грешна инициатива.Не го хваля ,че е мое ,но началния тласък по правилната пътека на отговорностите е много важен,щото като се обърне каруцата пътища 300та.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Мога ли да карам на 13 години?

              Обаче ако стане беля автоматично виновен е този без книжка защото пред закона е неправоспособен,дори реално да не е виновен.По-добре автора на темата и да вземе мотор да не го кара по обществени пътища дори на село,сега на 13 е зор за мотор после на 15 ще е зор за кола и в повечето случай става като с моя келеш-по районните,актове,разправий а и е под въпрос дали изобщо ще вземе книжка като навърши годините.Затова съм му забрянил дори само да сяда на шофьорското място без да кара на каквато и да е автотранспортна техника.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #37
                От: Мога ли да карам на 13 години?

                Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                Обаче ако стане беля автоматично виновен е този без книжка защото пред закона е неправоспособен,дори реално да не е виновен. ...
                Това не е вярно.

                Впрочем въпросът има поне две страни.
                От едната - повечето хора могат да се научат адекватно да карат мотор само до 12-15 годишна възраст. После е късно (то за много работи е късно после).
                От другата страна - младите имат малко нехайно отношение към здравината и на своята глава, и което е по-лошо, и на чуждите.

                Така че всеки си поема съответния риск.

                Коментар


                • #38
                  От: Мога ли да карам на 13 години?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Това не е вярно.

                  Впрочем въпросът има поне две страни.
                  От едната - повечето хора могат да се научат адекватно да карат мотор само до 12-15 годишна възраст. После е късно (то за много работи е късно после).
                  От другата страна - младите имат малко нехайно отношение към здравината и на своята глава, и което е по-лошо, и на чуждите.

                  Така че всеки си поема съответния риск.
                  И това не е вярно.
                  Не познавам моторист който да не се е пробвал неправосвособен.И аз съм в кюпа.
                  Но всичко опира до акъла!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мога ли да карам на 13 години?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Ма не си бил на 13 като си го купил.
                    На 11 и 12 г. бяхме като 4-ма келеша събрахме 50 лв. и си купихме балканче с рязани калници и го карахме на смени в боровата гора.
                    На 20 години мой приятел ми даде да покарам новият му МЗ. Това нещо набираше по-бързо от Лада, но спираше по-бавно и от бързия влак. Без малко да се забия челно в отсрещния блок. Това ми държа влага около 25 години и чак тогава отново се престраших да си купя мотор.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мога ли да карам на 13 години?

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      На 11 и 12 г. бяхме като 4-ма келеша събрахме 50 лв. и си купихме балканче с рязани калници и го карахме на смени в боровата гора.
                      На 20 години мой приятел ми даде да покарам новият му МЗ. Това нещо набираше по-бързо от Лада, но спираше по-бавно и от бързия влак. Без малко да се забия челно в отсрещния блок. Това ми държа влага около 25 години и чак тогава отново се престраших да си купя мотор.
                      Нищо ново ,повечето са минали по същия път .Бъди здрав.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мога ли да карам на 13 години?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        Нищо ново ,повечето са минали по същия път .Бъди здрав.
                        За това става въпрос! Не го плашете момчето!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мога ли да карам на 13 години?

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          ... Това нещо набираше по-бързо от Лада, но спираше по-бавно и от бързия влак...
                          То и от това са повечето произшествия с мотори.Иначе скоростната кутия е добър съучастник,както в набирането,така и в спирането.А един уважаващ себе си моторист регулира спирачките така че да не блокират,иначе е опасно.

                          ПП.Бих казал даже,че в повечето случаи предната спирачка е по скоро опасна,отколкото полезна.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мога ли да карам на 13 години?

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            За това става въпрос! Не го плашете момчето!
                            Няма бре...

                            https://www.24chasa.bg/novini/article/6335030


                            ..."Как бихте постъпили вие на негово място, на 16 години, кажете как бихте постъпили вие? Да останете там, а първичната реакция каква е?! И в момента той е в шок, затова се крие", казва майката на Кристиян...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_6335031_126.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5759780
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мога ли да карам на 13 години?

                              Брато до колкото знам ако мотора ти е на черен път нямат право да ти кажат нещо.Аз си карам мотора на село няма проблеми,ти си знаеш.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мога ли да карам на 13 години?

                                Имаше нещо,за първите седем години?
                                Сега проверяваме маслото на двигателите с каска и очила,защо ли?
                                Политиката на фирмата е,че всички инциденти са предодвратими!
                                Независимо,какво е станало.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X