Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да карам на 13 години?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мога ли да карам на 13 години?

    Първоначално публикуван от Nortan130 Преглед на мнение
    Здравейте.Аз съм на 13 и искам да си взема кросов мотор до 125 cc.Но искам да попитам ако го карам на село дали ще имам проблем с полицията защото наще от това се притесняват?
    Можеш да караш колело с двигател,кросов мотор само на писта.

    Коментар


    • #17
      От: Мога ли да карам на 13 години?

      Според мен си много закъснял. Аз започнах да карам Балканче 50 и Москвич на 7 години. И за двете баща ми плати няколко акта, а като ми ги взимаха милиционерите се караше с тях що са взели на детето играчката!
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #18
        От: Мога ли да карам на 13 години?

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        Според мен си много закъснял. Аз започнах да карам Балканче 50 и Москвич на 7 години. И за двете баща ми плати няколко акта, а като ми ги взимаха милиционерите се караше с тях що са взели на детето играчката!
        Само кажи,и колко бой си изял?Щото при мене имаше и такива моменти!
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Мога ли да карам на 13 години?

          Първоначално публикуван от Nortan130 Преглед на мнение
          Здравейте.Аз съм на 13 и искам да си взема кросов мотор до 125 cc.Но искам да попитам ако го карам на село дали ще имам проблем с полицията защото наще от това се притесняват?
          Ако тоя пост е на 13 годишен, значи има достатъчно акъл да не го задава.

          По ми звучи като поредната заигравка на някой.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Мога ли да карам на 13 години?

            Късно е да се тренира мотокрос на 13 години.Факта че вече си задаваш въпроси пречи да постигнеш нещо съществено.Страхът не е приятел на тоя спорт.И на повечето спортове де.А това да караш кросов мотор из село си е чиста проба тешкарлъци.Кросовите машини не се обичат никак с асфалта,еле па с пясъка по него.А пък на такива наперени "състезатели" като тебе хич не им се свиква с екипировката.Ако имаш толкова много бензин в г@зъ,по добре навивай баща си за рали състезател,ма да знаеш че и това не е евтино.А и главата ти трябва да узрее бая над осемнайсе.

            Коментар


            • #21
              От: Мога ли да карам на 13 години?

              И моят синковец караше мотор на 13 и кола на 15-16 и водиха досъдебно производство.С мотора го ловиха два пъти.Първият път му свалили луличката на свеща,втория път 2 акта-за без книжка и че мотора е без документи (за малко са щели да го вземат).И с кола са го ловили два пъти.Първия път с едно бмв 318ис резултата е 3 акта за без застраховка,без книжка и без преглед,втория път беше след два месеца.с Тераното,акт за без книжка,за без колан и акт за мен че джипа е на мое име че съм му го дал,а джипа беше на село при наще а аз бях на море и баба му и дядо му заспали и нашия келеш тафил ключа и с компанията на дискотека ама...И заведоха досъдебно производствп по член 343В ал.2 от НК.И при повторно нарушение понеже е сега на 17 сигурно ще заключат мен.Затова не карайте без книжки па и недай си Боже стане беля.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #22
                От: Мога ли да карам на 13 години?

                Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                И моят синковец караше мотор на 13 и кола на 15-16 и водиха досъдебно производство.С мотора го ловиха два пъти.Първият път му свалили луличката на свеща,втория път 2 акта-за без книжка и че мотора е без документи (за малко са щели да го вземат).И с кола са го ловили два пъти.Първия път с едно бмв 318ис резултата е 3 акта за без застраховка,без книжка и без преглед,втория път беше след два месеца.с Тераното,акт за без книжка,за без колан и акт за мен че джипа е на мое име че съм му го дал,а джипа беше на село при наще а аз бях на море и баба му и дядо му заспали и нашия келеш тафил ключа и с компанията на дискотека ама...И заведоха досъдебно производствп по член 343В ал.2 от НК.И при повторно нарушение понеже е сега на 17 сигурно ще заключат мен.Затова не карайте без книжки па и недай си Боже стане беля.
                Май не ти е лесно !
                ...

                Аз нарочно не искам да взимам отношение по темата, щото или няма да съм откровен, или няма да е правилно.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-07-17, 00:20.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Мога ли да карам на 13 години?

                  Колега поне са ти оставили Тераното... Моя племенник на 16 години така ме издокара с Пежото ми 306 кабрио... Не карано от около 3 години към този момент и заключено в гаража на вилата, а аз в Лондон. Без никой да подозира докопал ключовете, намерили с аверите акомулатор и газ из околията..... пък то си е 2.0 и си е кеф... Колко време са се возили не знам легендите в махалата са различни от 2 сердици до месец. Но накрая го гепили как си взима мацката от площада в съседното село и стана интересно... Освен че му написаха актове за липсата на всички възможни документи, както и на документи за колата и лична карта даже .... ами прибраха и него и колата в Районното... На сутринта братчеда си го прибра но колата остана там понеже мен ме няма... Прибрах се за късмет около седмица след случката, и след като му се накарах едно хубаво отидох да си я прибера, и за едната бройка да остана аз без книжка и със глоба защото видиш ли съм му я бил дал.... другия вариянт било да пусна жалба че я е откраднал..... което знаете какви последствия ще има за момчето. Накрая със много много зор се оправих и си взех колата.... Без повече глоби. Явно нещата бая са се променили за 15 години, мен също са ме ловили навремето без книжка и са ми писали акт, който така и не платих.
                  0-

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мога ли да карам на 13 години?

                    Забравих да допълна,че когато го спряха с тераното бяха взели малкия талон и ми го върнаха когато платих актовете.А първият път когато го спираха с кола решението от актовете беше обществено порицание.Ако има значение.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мога ли да карам на 13 години?

                      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                      Забравих да допълна,че когато го спряха с тераното бяха взели малкия талон и ми го върнаха когато платих актовете.А първият път когато го спираха с кола решението от актовете беше обществено порицание.Ако има значение.
                      Ехеее, колко назад във времето ме върна !
                      И аз съм имал такова наказателно постановление, но преди '89, или май баш тогава.

                      ... а от тогава до сега имам само 6 или 7 акта общо, като не съм слизал от МПС, ама съм мнооого диалогичен.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мога ли да карам на 13 години?

                        Малък, мятай се на моторетката и газ, що търсиш съвет от "големите" - ясно какво ще те посъветват! Като имаш желание и си разумен, карай колкото искаш - да не мислиш, че половината тук не сме участвали в същия филм! А то правила, закони...дъра бъра, гейове се женят и деца имат вече, момчето мотор на село няма кара... даже и на милиционерите не спирай, никой няма тръгне да те гони с мотор! Тряа си нинджа, няма как!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мога ли да карам на 13 години?

                          Евала страшен съвет му даваш да дава баща му пари на сам и на там да не ходи по затворите ако утрепа некой и после цело село да вика то много добро детето. Там е работата че на тези години не се кара разумно

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мога ли да карам на 13 години?

                            Много се спичате...ставате,като настойниците си от Гейския съюз! И кво като кара мотор на 13, циганите деца правят на толкова!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мога ли да карам на 13 години?

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              ... циганите деца правят на толкова!
                              Да де, ама за това ни акъл, ни рутина ти трябва.

                              ... и сега се замислих, ако някой пиян с книжка утрепе някой на 13 с мотор на някое селско кръстовище, кой е виновен ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мога ли да карам на 13 години?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Да де, ама за това ни акъл, ни рутина ти трябва.

                                ... и сега се замислих, ако някой пиян с книжка утрепе някой на 13 с мотор на някое селско кръстовище, кой е виновен ?
                                Е как кой, форума е виновен, че дава грешни акъли
                                Иначе какво толкова му пречи на момчето ако е на село, да си се размотава по нивите с някъФ малък пърдялник. Ако го слуша главата и си купи екипировка, смятам няма да е чак такъв проблем.
                                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X