Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най- бързият път до Прага?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е най- бързият път до Прага?

    Този път ще пътуваме с кучката. В Прага имаме база- къща с двор- където ще позиционираме хайвана, докато обикаляме по Берлин, Виена и т.н. До Прага, обаче, трябва да стигнем на един дъх. Откъде бихте препоръчали да стане това? Предварително благодаря.
    П.П. Да де, става дума за пътуване с автомобил.
    Последно редактирано от Тропчо; 10-07-17, 14:12.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Кой е най- бързият път до Прага?

    Бих заобиколил Унгария по това време
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: Кой е най- бързият път до Прага?

      Става дума за след 15 август, ако има някакво значение.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Кой е най- бързият път до Прага?

        Важното е дали са около почивните дни
        200км. е по-дълъг "белия" маршрут, също е и по-скъп,
        но ако си с "+9 отгоре" като време става същото, но с много по-малък трафик (само виждам колко ремонти дава гуглето и забравям)

        пп
        тва за ремонтите(трафика по гугле/waze) го гледаш в деня на тръгването, и на Белград(или OMV-то преди белград) го решаваш.

        ппп
        Преспиване в/около Белград много ли те забавя? (евтинко е)
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Кой е най- бързият път до Прага?

          Междинно спане е възможно само в хотел, където приемат и кучета. По- сложен ми става казуса, а при възможност да се сменяме при шофиране, предпочитам да опъна пътя наведнъж. Правил съм го до Виена сам, но до Прага не съм.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Кой е най- бързият път до Прага?

            Миналата седмица бях там.
            Тръгнах от София в 5:30 и стигнах в 19:00 тяхно време.Най-бързо е София, Белград, Будапеща, Братислава, Бърно, Прага. Отсечката Бърно-Прага (200км) е в ремонт и ако уцелиш тирове ще те забави, аз я минавах за 2:30 часа в понеделник следобед. Другаде не съм имал проблем. Унгария, Словакия и Чехия са с винетки, 10 евро за 10 дни, Сърбия са тол такси, 10 евро са общо. Плащай с карта по бензиностанциите, че дерат с курса.

            Коментар


            • #7
              От: Кой е най- бързият път до Прага?

              Не е проблем да се вземе на веднъж от един шофьор.

              Коментар


              • #8
                От: Кой е най- бързият път до Прага?

                Държал си много (за мен изключително) добро темпо. 1300 км. за 14:30 часа ще са много трудно постижими Август месец в тази част на Европа с куче и вероятно деца.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой е най- бързият път до Прага?

                  Турците в момента са в посока към Босфора.
                  Иначе не съм юркал. Каране по ограничения и спиране през 300км горе долу.

                  Рекорда ми е 2500 км за 25 часа, спиране през 200 км за газ и каране със 130 през Германия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой е най- бързият път до Прага?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Този път ще пътуваме с кучката. В Прага имаме база- къща с двор- където ще позиционираме хайвана, докато обикаляме по Берлин, Виена и т.н. До Прага, обаче, трябва да стигнем на един дъх. Откъде бихте препоръчали да стане това? Предварително благодаря.
                    П.П. Да де, става дума за пътуване с автомобил.
                    Пряко и директно. По магистралите, стига се за около 12 часа, но не знам как сега е Бърно-Прага. 12 часа без спиране де!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой е най- бързият път до Прага?

                      За 12 часа се взима София - Бърно без проблем, с всички спирания и граници. От там до Прага и 3 часа да са преко сили си е най-удобния маршрут. А непредвидени тапи по границите може да има навсякъде...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой е най- бързият път до Прага?

                        След 10-ти август турците се прибират на обратно и се чака по около 3 часа на границата със Сърбия и и още 2-3ч. границата с Унгария. Като се добави и времето за пътуване през Сърбия става прекалено. През Калафат Румъния се минава за около 6ч, особено след като се хване магистралата след Лугож. Всичко това със всички намаления и ограничения и десетките села по пътя в Румъния, така че е въпрос на сметки. По това време не бих минавал през Сърбия заедно с гастербайтерите понеже освен чакането по границите трябва задължително да се прибави безумното им шофиране.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой е най- бързият път до Прага?

                          Начи поне два часа може да си спестиш, ако влезеш в Сърбия през Стразимировци, а не през Калотина, щото гастарбайтерите правят опашките. Нататък си карай по магистралите.
                          Виж за Сърбия какви документи за кучето ще ти трябват, да не е нещо различно от държава в ЕС.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой е най- бързият път до Прага?

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            Начи поне два часа може да си спестиш, ако влезеш в Сърбия през Стразимировци, а не през Калотина, щото гастарбайтерите правят опашките. Нататък си карай по магистралите.
                            Виж за Сърбия какви документи за кучето ще ти трябват, да не е нещо различно от държава в ЕС.
                            В какво състояние са пътищата от двете страни на границата ( от Ниш до София ) ? Питам защото мисля да пътувам в края на тази седмица към БГ и се чудя дали Румъния , Видин до Ботевград или да рискувам Ниш ,Стразимировци и София .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой е най- бързият път до Прага?

                              никакви проблеми няма никъде по пътя. Вчера си тръгнах от Прага. Маршрута е точно този - през Сърбия - Будапеща - Братислава- Бърно - Прага. Участъка Бърно- Прага по обяд беше безпроблемен.

                              границата Сърбия - Унгария е празна по това време. В обратната посока вече се бяха насъбрали стотина "немци" чакащи.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X