Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за свободното време.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип за свободното време.

    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
    Е как няма да има по-широка стъпка, след като и отпред, и отзад има по 3 пълноразмерни седалки ...
    И това имах предвид като казах, че е

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ... супер функционален ..
    а и сгънатата средна седалка отпред е много готина масичка.
    Отзад също става на каквото си искаш.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Всичките пишете за близо 20г джип,много сколенен да гние.Да се намери такъв изправен ,в момента е = на колекционерска стойност.
      Не,колега,всъщност е равен на 4800 лева и телефонът ми...

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Разхода от 30 на сто газ няма да му хареса особено
      На моето разхода е 20/100 градско и 13 - 14/100 извън градско газ.Често ходя в Гърция с него и с тяхната газ ми дава 11-12/100.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-12-17, 06:47.
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип за свободното време.

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        ... Витарата ми даваше 20 л градско газ , ...
        Това, че Витара-та ти е горила 20/100 газ по-скоро ще да е било или от това, че е била с обикновена АГУ, вместо с инжекцион, или от настройки на газовата, или от прекалено тежък десен крак.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Избор на джип за свободното време.

          Лично мен дискавърито ме радва много като визия, има нещо привлекателно в тоя китук. Разход от 15 нафта нито ще ме радва, нито ще ме плаши. Не ми допада, че на диско 2 2.5 мотора е заврян леко под купето и се усложнява схемата по евентуален ремонт, писна ми да свалям двигател за глупости. Както казах не е проблем да е с десен волан, от там мисля бюджета ще е достатъчен.

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Bat_Pepo
            На моето разхода е 20/100 градско и 13 - 14/100 извън градско газ.Често ходя в Гърция с него и с тяхната газ ми дава 11-12/100.
            Толкова , най много 13 , 14 на дълго.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Това, че Витара-та ти е горила 20/100 газ по-скоро ще да е било или от това, че е била с обикновена АГУ, вместо с инжекцион, или от настройки на газовата, или от прекалено тежък десен крак.
            Моята Китара лапа 10 , 11 на дълго и то с обикновенно газово.Естественно всички настройки и центровки са ок
            Мн.важни освен кракът са и гумите.195/75/15
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-12-17, 06:46.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на джип за свободното време.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Това, че Витара-та ти е горила 20/100 газ по-скоро ще да е било или от това, че е била с обикновена АГУ, вместо с инжекцион, или от настройки на газовата, или от прекалено тежък десен крак.
              Витарата беше карбуратор,инжекция няма как да и сложа . И да крака ми натиска здраво,за това и паджерото ми дава 30л. Това е моя стил ,мъчил съм се но немога да го променя.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на джип за свободното време.

                Първоначално публикуван от traper2504
                Моята Китара лапа 10 , 11 на дълго и то с обикновенно газово.Естественно всички настройки и центровки са ок
                Мн.важни освен кракът са и гумите.195/75/15
                Еми нормално, даже е и много, щото това са 25-26" гуми почти като за лек автомобил и мотор 1.6, а и предполагам това не е разход със 130km/h.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на джип за свободното време.

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Апропо - отдавна е доказано с конкретни примери, че 2,5 ТДИ от 90-те харчат около 10/100 градско София.
                  Така е! Разход градско под 10/100 и то за 20 годишни джипове е немислимо.На дълго със средна скорост около 100км/ч поне при мен 300Tdi харчи максимум 8л. Това си е сериозно предимство, което в дългосрочен план макар и неусетно ще ти "връща" от инвестицията.Вярно мотора е малко "мъртвец" , ама като вземем предвид, че имаш бавни едва ли ще имаш недостиг на мощност когато се наложи.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #39
                    Избор на джип за свободното време.

                    На края:


                    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                    Здравейте. Най-после влезнах в бандата със джипка, която винаги ми е харесвала. Наскоро си закупих дискавъри 2 2.5Д. Машината ще се ползва за леки разходки извън пътя(обаче понякога се лигавя в калта [emoji4] ) и тук-там някоя работа. Още не съм направил обслужване, не съм и отстранил проблемите с които го взех.

                    Обслужването...
                    Моторното масло какво да е? Всеки който питам ми казва 10в40, но всяка една кола съм я карал с по-тънки масла и си мисля за 5в40.
                    ще се радвам ако ми препоръчате марки масла за кутията, дифа, раздатката...

                    Проблемите...
                    Джипката е с буксуващ съединител и спукани възглавници. Поръчах от исланд 4х4 нов комплект съединител и кит за преминаване към пружини. Има и малко изгнило на гредата под багажника.

                    От къде да си поръчам метална предна броня или да запретвам ръкави и да мъдря нещо?
                    От къде да си закупя интерфейс за диагностика, кодиране и адаптации? Свикнал съм да си ровя из колите с лаптопа и да не чакам по сервизи за такива неща...

                    След като го приведа в ред, ще се ходи в кат за смяна на номера и след това ще се мисли за лифт, лебедки и т.н.

                    Ето една снимка от първата кална разходка, не се стърпях просто...


                    [ATTACH=CONFIG]942303[/ATTACH]
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на джип за свободното време.

                      И моята витара 1,6 8в гори 20 газ с обикновенна газзова. Дразни ме този разход ходих на 4ма газаджии и всеки казва,че е от гумите(кални 215/90).
                      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на джип за свободното време.

                        Дали е от гумите е най-лесно да се разбере - сменяш с нормални гуми заводски размер и засичаш. Мен обаче ме съмнява само от гумите да ти е толкова висок разхода, вероятно има и друга причина.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X