Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за свободното време.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип за свободното време.

    Здравейте. Предстои ми продажба на лекия ми автомобил и съм се заканил да си купя някакъв джип до около 5500-6000лв за джипа. След което ще се заделят пари за обслужване, лифтове и т.н Много съм бос в материята джипове, оффроуд и всичко друго в сверата и заради това реших да се допитам до вас. Возилото няма да е основно, ще се кара за фън, тук-там работа, малко градско(къси разстояния) и може и извънградски пътувания до 100км в посока(няма да оставам само на него, а ще се купува и лек автомобил). В предвид предназначението на машината не ми пречи да е с десен волан, за предпочитане е да е с ръчни скорости. Бях се спрял на няколко варианта, но от хорски приказки вече не знам на какво да се спра конкретно. Джипове които бях заглеждал са:
    нисан терано2/маверик 2.7
    дискавъри 2(различни познати ме отказаха тотално) 2.5
    тойота хайлук или 4рънър(всъщност каква е разликата) тука и идея си нямам.
    Попринцип съм си болен като видя сняг, сега почна и калта да ме радва, та такива неща ще се газят задължително. Бих се радвал да изкажете мнение и да ме насочите в правилната посока.

  • #2
    От: Избор на джип за свободното време.

    И тераното и хилукса са добре за това което искаш

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип за свободното време.

      За тераното имам някаква информация, но хайлукса ми е непознат. Как дтоят нещата при тях от 98-00 година, как са с сдвигатели, задвижване, скорости... общо взето като цяло дали са надеждни машини. От към цени на части как са?

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип за свободното време.

        Но Диското е по-добре. Но не и за 6000. Не си случил на приятели
        Успех!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип за свободното време.

          Не знам дали съм случил на приятели, единия има автосервиз и при него ходят няколко дискота, та и той ми дава съвет да се спра на терано пред диско...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип за свободното време.

            Бензиново Паджеро със супер селект.
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип за свободното време.

              По паджеро също съм се оглеждал от тея години, но сякаш не ми се нрави бензинов джип... Как се разбира дали е със супер селект или с друга кутия?

              Хайлукса как е от към автомат? Ако се строши автомата голяма заигравка лине преправянето към ръчка(с колата съм го играл тоя номер)?
              Последно редактирано от til; 10-07-17, 17:20.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип за свободното време.

                За хайлукса не знам за автомата, но за нисан терано знам че е здрав и то доста здрав автомата . Личен опит и наблюдение на два служебни.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип за свободното време.

                  Теранота има ръчки да ги ринеш с лопата, хайлукса от тея години повечето са автомати в момента на нашия пазар. Един такъв ми грабна окото и се замислям за оглед, но ме притеснява тоя дърт автомат, като цяло съм фен на ръчните скорости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип за свободното време.

                    терано2.7тди е твоя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип за свободното време.

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      По паджеро също съм се оглеждал от тея години, но сякаш не ми се нрави бензинов джип... Как се разбира дали е със супер селект или с друга кутия?

                      Хайлукса как е от към автомат? Ако се строши автомата голяма заигравка лине преправянето към ръчка(с колата съм го играл тоя номер)?
                      Като подкараш дизелов джип в калта,ще се сетиш за съвета за бензиново Паджеро.Идеята е да го газифицираш,получаваш мощност,и нисък разход в лева на километър.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип за свободното време.

                        От всичко изброено Нисана е най добре.Дано намериш читав.Успех.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип за свободното време.

                          Гледай за ръжди,че боли после финансово от опит говоря,а дали ще е паджеро или терано и двете вървят прилично в гората.
                          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип за свободното време.

                            За руждите ми е ясно о винаги съм предпочитал да обърна повече внимание на купето отколкото на двигателя, едното се прави, а от другото няма отърване. Питах един познат с терано дълга база и му праска 15 литра нафта в нашия град...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип за свободното време.

                              Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                              За руждите ми е ясно о винаги съм предпочитал да обърна повече внимание на купето отколкото на двигателя, едното се прави, а от другото няма отърване. Питах един познат с терано дълга база и му праска 15 литра нафта в нашия град...

                              Хахахаха ,вие сте поредния за лека кола с 1000 кубика и три цилиндъра ама на газ . Витарата ми даваше 20 л градско газ ,нисана ми автомат дава 12,5 . 13,5 дизел градско ,а извън градско 9,5 ,10,5 със скорост не по малка от 105 км . С тези км работи на 2100 , 2200 оборота на директна със 105,110 км . Ако намериш джип дето да гори 5 на сто свиркай ,и аз да си взема един и да си продам аудито .
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X