Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за свободното време.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на джип за свободното време.

    Аз съм за Паджеро 2 , бензин , Супер селект има дир. мех. блокаж и на задния диф.Слагаш му газ и си ти.
    Ей това имах аз само , че дизел.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P27-01-12_10.31[2].jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5759600 Ето ти схемата с блокиран централен диф на раздатката и блокаж на задния диф.Ето това е Супер селект , а какво значи , има мн. писано тук , чети.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00034.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5759601 Ето и бутона за блокиране на задния диф.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00036.jpg
Прегледи:1
Размер:237.7 КБ
ID:5759602
    Последно редактирано от traper2504; 12-07-17, 16:59.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на джип за свободното време.

      Всичките пишете за близо 20г джип,много сколенен да гние.Да се намери такъв изправен ,в момента е = на колекционерска стойност.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на джип за свободното време.

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Аз съм за Паджеро 2 , бензин , Супер селект има дир. мех. блокаж и на задния диф.Слагаш му газ и си ти.
        Разхода от 30 на сто газ няма да му хареса особено
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #19
          От: Избор на джип за свободното време.

          За дискавърито са те излъгали.
          Или при приятеля ти са ходили само някакви супер дараци.

          Дискавъри 1 и с дизела, и с бензиновия са си доста добри и здрави джипове, с доста добри офроуд възможности, без да са прекалено добри де. То почти никой джип в заводски вид не блести с някакви особени офроуд качества. С малки изключения.
          Виж, ако започнеш с "тюнинг" за по-сериозен офроуд-съветите за конкретен джип ще са по-други. Но тогава си приготви и по-дебела пачка.

          Терано/маверик страдат от скоростни кутии(ръчни). По-скоро кутията не търпи на сериозни издевателства с джипа. Ако си я караш лежерно и без ексцесии-може и да те надживее.

          Но доколкото виждам вече си зарибен, та вземи си каквото ти е на сърце, пък после, ако ще влизаш в по-сериозня офф-ще продадеш това което вземаш сега(ако е неподходящо), и ще си вземеш нещо с по-добри възможности за "наджипване".
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на джип за свободното време.

            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
            Не знам дали съм случил на приятели, единия има автосервиз и при него ходят няколко дискота, та и той ми дава съвет да се спра на терано пред диско...
            Ти да се не засегна Аз имам десетки приятели с Дискота и тях ако ги питаш - ще ти кажат да си купиш, ма тва е друга тема. Мен ако питаш е грозно и си продадох моя, щот не ме кефи визуално.
            А майстора като казва да не е Диско за 6000 - какво казва да Е? Щот какво да НЕ е мога за всяка марка/модел куп причини да изредя
            Апропо - отдавна е доказано с конкретни примери, че 2,5 ТДИ от 90-те харчат около 10/100 градско София.
            И най-важното - какво на теб ти харесва
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Избор на джип за свободното време.

              Терано е твоята джипка.Дизелите след 1996 (с кръглите фарове и 125 коня) са с по-здрава(усилена) ръчна скоростна кутия.Преди това кутията им е като на бензиновите.Автоматичната скоростна кутия на терано е много здрава,но тераната автомат са по- редки.Като цяло са здрави и надеждни джипове,но за жалост и те гният по рамата в задната си част(под задните седалки,от там тръгват).Ръжда избива и на багажната врата в долните ъгли и по праговете.За парите които сте подготвили ще се намери добро терано между 1998-2001.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #22
                От: Избор на джип за свободното време.

                Здравей!
                Моя опит с Терано 2,7 автомат - няколко години никакъв дерт, освен с ръжди, но това се оправя. Разход в града около 11...11,5. В гората е друга бира - там не се гледа на км. и определено ако го смяташ е плашещо, но кефа цена няма!
                Преди да взема Терано-то и аз се бях засилил към Дискавъри, но се разубедих пред вид цените на чарколяка.
                Успех в избора и намиране на читав екземпляр ,пък какъвто ти е на сърцето!

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на джип за свободното време.

                  Аз хвърлям бомбата и бягам.Предлагам да погледнеш черок 4.0 бензин автомат.Мога и 5.9ка да ти предложа да погледнеш,ама .....няма.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на джип за свободното време.

                    Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
                    и аз се бях засилил към Дискавъри, но се разубедих пред вид цените на чарколяка.
                    Не знам къде си гледал, но диското е с една от евтините поддръжки.
                    Ключа е да се пазарува от ибей, а не от тукашните псевдотърговци.

                    Не ми се спори, но в ровър подфорума има много изписано по въпроса.

                    Ся... грозно и красиво са субективни оценки. Мен всички ровъри ме кефят. И на вид, и като механика.

                    За сведение-нямам ровър, не ми влиза в мераците. За мен или ултра офроудър, или нещо с независимо окачване, за да е сравнително комфортно.
                    Но диското си е в златната среда, та за всеки влак...

                    П.П. Аз съм си извратен. За пример-много ме кефи Фиат Мултипла. Именно щото е грозен, и нестандартен.
                    Ако бях ерген, и имаха добър двигател под 74 киловата-това е моята кола.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на джип за свободното време.

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      ...
                      Мога и 5.9ка да ти предложа да погледнеш,ама .....няма.
                      Щото плагиатстваш от Пенчо, или щото

                      Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                      ... 15 литра нафта ...
                      ше му се вИдат баси офертата ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на джип за свободното време.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        П.П. Аз съм си извратен. За пример-много ме кефи Фиат Мултипла. Именно щото е грозен, и нестандартен.
                        Ако бях ерген, и имаха добър двигател под 74 киловата-това е моята кола.
                        ... и супер функционален, има по-широка стъпка от повечето леки автомобили и седи много добре на пътя, има и с мИтан оригиналдЪ, и е без пари !

                        За пореден път се уверявам, че след Кольо трябва да слагам само "+1" !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на джип за свободното време.

                          Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                          Разхода от 30 на сто газ няма да му хареса особено
                          Чак пък 30???
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на джип за свободното време.

                            Той сигурно за jипа говореше.Там е вярно,ма поне понавървява завалията.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на джип за свободното време.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              ... има по-широка стъпка от повечето леки автомобили ...
                              Е как няма да има по-широка стъпка, след като и отпред, и отзад има по 3 пълноразмерни седалки ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на джип за свободното време.

                                "Въпрос на вкус" - казало кучето и се облизало под опашката
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X