Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова на мястото на резервоара на XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова на мястото на резервоара на XJ

    Здравейте, извърших тая операция, но ми остана един Х в задачата. Има една тънка тръбичка излизаща/влизаща в горния край на резервоара, която се губи някъде в предния кош. Каква роля играе тая ху*ня?

    ПП. Като приключа ще кача снимки и описание какви съм ги свършил.

  • #2
    От: Газова на мястото на резервоара на XJ

    Това е за изпаренията от горивото- отива в един томбурлук отпред в машинното.
    А може и да е за обратното гориво.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Газова на мястото на резервоара на XJ

      Първоначално публикуван от Clint Преглед на мнение
      Здравейте, извърших тая операция, но ми остана един Х в задачата. Има една тънка тръбичка излизаща/влизаща в горния край на резервоара, която се губи някъде в предния кош. Каква роля играе тая ху*ня?

      ПП. Като приключа ще кача снимки и описание какви съм ги свършил.
      Тази тръбъ е за бензиновите пари (екобокс) му викахме едно време като се съберат достатъчно има клапан който ги пуска във всмукателната система на мотора за да изгорят , а не даходят в атмосферата .
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Газова на мястото на резервоара на XJ

        Дали ще върши същата работа един възвратен клапан за гориво като този?

        Коментар


        • #5
          От: Газова на мястото на резервоара на XJ

          И така, направих промените преди доста време, но нямах кога да опиша нещата. Всъщност всичко започна заради един "майстор", който ми откърти щуцера на филтър-регулатора, а тогава не знаех какво е това. Същият човек ми изработи резервоар, но защото беше много припрян не се получи много добре. Купих една помпа на 3 бара за 80 кинта и един филтър, и сглобих инсталацията. Колата тръгна, но в последствие разбрах, че счупената част е регулатор за налягането на горивото. Потърсих нов за външен монтаж, но ми обявиха не'кви цифри за такива дето се монтират на рейката, а нямали други и взех регулируем китайски. С него обаче имам драма, като постой колата и първо трябва да подкача два-три пъти и тогава пали. Свързал съм го към всмукателния колектор, както пише в упътването, но неще и това е. Даже сложих възвратен клапан след помпата, да неби да изпуска горивото обратно, но това не промени нищо. Остана също да реша как да свържа линията за изпаренията, без по нея да потече гориво. В оригиналния резервоар има някъкво клапанче, което не знам с какво да заместя. Ето и мако снимки.

          Коментар


          • #6
            От: Газова на мястото на резервоара на XJ

            Здравей, аз също мисля да намаля обема на резервоара до толкова , че да има място за 30 л. бутилка. джипа е XJ 96 г. искам да попитам колко ще ми излезе приблизително цялата процедура. "майстори всякакви" по принцип малко се притеснявам от тези заварки. и Друго- след като се намали обема с около 45 л. не си ли остава място за оригиналните помпи/момпи. Поздрави !

            Коментар


            • #7
              От: Газова на мястото на резервоара на XJ

              Ами аз сложих съд пригоден за резервоар с обем 10 литра, за това съм с външна помпа. Моя оригинален резервоар е пластмасов и помпата с филтър-регулатора и нивомера са блок. От тях взех само нивомера. На новия резервоар всички заварки са с припой и станаха много добре/ не е заварявано с телоподаващо или електрожен/. За излизането поросто зависи от майстора, какво ще ползваш като съд и каква помпа ще си вземеш. Демек е относително. На мен ми излезна към 250 лева.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X