Обява

Свий
Няма добавени обяви.

при загрял двигател стартера не върти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • при загрял двигател стартера не върти

    Лада Нива 1.7i 2002 г. при нормално загрял двигател стартера не върти. След 5,10 мин престой върти и пали нормално. Сменен автомат на стартера с нов и пак същото. Някакви идеи ? Колата е на бензин и върви много добре.

  • #2
    От: при загрял двигател стартера не върти

    И какво значи :не върти?Опитва се но не може да превърти?Въобще нищо не се случва?Или нещо друго?
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: при загрял двигател стартера не върти

      Нищо не се случва. Светят само лампите на таблото. След 5, 10 мин престой пали от раз.

      Коментар


      • #4
        От: при загрял двигател стартера не върти

        Данчо, нямаш маса между мотор и купе. Сложи си някоя по качествена жица. Най- добре от болта на делкото към маската или съпортващата греда на резервната гума.

        Коментар


        • #5
          От: при загрял двигател стартера не върти

          За мен са втулките.....

          Коментар


          • #6
            От: при загрял двигател стартера не върти

            Залагам на втулки на стартера и акумулатор на свършване.подаи му ток от друга кола или акумулатор когато не изка да завърти и ако завърти сменяи втулките.
            . LRE Bulgaria.
            RRC SE V8 91г.

            Коментар


            • #7
              От: при загрял двигател стартера не върти

              Може и четки да са ,но трябва да се премери идва ли ток до стартера и колко, за да се каже със сигурност какъв е проблема.

              Коментар


              • #8
                От: при загрял двигател стартера не върти

                И аз гласувам за втулки.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: при загрял двигател стартера не върти

                  Ако са втулки не трябва ли поне да чука шалтера.Аз залагам на някоя окислена връзка.А от към десния калник май имаше и един куплонг за стартера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: при загрял двигател стартера не върти

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Ако са втулки не трябва ли поне да чука шалтера.Аз залагам на някоя окислена връзка.А от към десния калник май имаше и един куплонг за стартера.
                    Няма да чука щото като е тръгнал акумулатора не му стига тока.
                    . LRE Bulgaria.
                    RRC SE V8 91г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: при загрял двигател стартера не върти

                      Ако е тръгнал акумулатор-при опит за стартиране ще гаснат лампите,
                      Ако е от втулки-ще се опитва да върти, но ще е тегаво, и пак-лампите.
                      Може да е четки, или слаба маса. На старото ни жигули нямаше маса през нормалния начин(през оплетката), а вземаше маса през жилото на смукача. Вкара нив нерви този стартер, докато един ден жилото не се зачерви, и тогава видяхме проблема. И за други такива случаи знам...
                      Та руските коли си я имат тази болест, не е лошо да се провери връзката.

                      А най-добре при компетентен авто еладжия, там няма начин да не се реши проблема. С мерене(и по-скоро знаене къде да се мери)-всичко ще си проличи.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: при загрял двигател стартера не върти

                        Така де.

                        Коментар


                        • #13
                          От: при загрял двигател стартера не върти

                          Сменял съм акумулатори и двата перфектни. Сменял съм автомат на стартера. Сложих предпазна ламарина между стартера и ауспуха да не нагрява. Пуснах допълнителна маса - перфектна. Днес я пробвах пак същата работа. Когато е загряла между 90 и 100 градуса като я изгасиш не пали. Като поизстине след 5,6 мин. пали от раз. Между другото, ако я бутнеш като не иска да пали, пали от раз. Вече си мисля за четки или стартер. Въпреки че са сменяни и втулки и четки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: при загрял двигател стартера не върти

                            Първоначално публикуван от Данчо T Тенев Преглед на мнение
                            Сменял съм акумулатори и двата перфектни. Сменял съм автомат на стартера. Сложих предпазна ламарина между стартера и ауспуха да не нагрява. Пуснах допълнителна маса - перфектна. Днес я пробвах пак същата работа. Когато е загряла между 90 и 100 градуса като я изгасиш не пали. Като поизстине след 5,6 мин. пали от раз. Между другото, ако я бутнеш като не иска да пали, пали от раз. Вече си мисля за четки или стартер. Въпреки че са сменяни и втулки и четки.
                            А , я като "не пали" дай ток на тънкия кабел на шалтера при контакт и не на скорост.Па кажи какво се случва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: при загрял двигател стартера не върти

                              Проверка дали има 12 В на бобината( най -добре с пробна лампа) на стартера при положение на контактния ключ в положение за палене ? Ако има , и не се чува нищо - бобината , или масата .Ако няма -по веригата назад , предпазител , връзки , контактен ключ ( може да прегрява нещо контактния ключ и да не дава връзка ) .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X