Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болтове / гайки за джанти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болтове / гайки за джанти

    Здравейте,


    Взех си нови джанти, оригинални от паджеро, оказа се, че моите гайки не стават, тъй като са с конус, а тези на паджерото са с втулка. Намерих оригинални гайки от паджеро с втулка и сега се оказа, че стъпката на гайките е 1.5, а резбата на шпилката 1.25, та....вариантите са ми да продам джантите и да търся нови ( обаче съм си купил 6 джанти и не знам дали някой му трябват толкова много ) или да си сменя шпилките. Въпроса ми е, има ли нещо специфично за което трябва да гледам при шпилките, никога не съм ги и виждал как се вадят, вадят ли се изобщо и т.н. Колата е Great wall Hover.

    Поздрави.

  • #2
    От: Болтове / гайки за джанти

    Наиграл си се.
    Тези джанти си вървят с гайките, щото иначе нямат продаване, и предполагам си ги взел щото са ти се видели "на далавера".
    Махай ги и си намери други за конусни гайки, които се центрират и по-добре, особено ако не ти лягат точно на главините.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Болтове / гайки за джанти

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Наиграл си се.
      Тези джанти си вървят с гайките, щото иначе нямат продаване, и предполагам си ги взел щото са ти се видели "на далавера".
      Махай ги и си намери други за конусни гайки, които се центрират и по-добре, особено ако не ти лягат точно на главините.
      Голема философия да смени шпилките , а.И после ще е единствен.Както и твоят.Ма нема нищо лошо, де.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Болтове / гайки за джанти

        При мен всичко е от стандартно "по", и е резултат от Лего с оригинални части, и не е на цената на заиграване с Вранглер или още по-тегавите преправяници като КИАта на Соти или Франко (да се свети името му !) на Кольо.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Болтове / гайки за джанти

          Ти
          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Наиграл си се.
          Тези джанти си вървят с гайките, щото иначе нямат продаване, и предполагам си ги взел щото са ти се видели "на далавера".
          Махай ги и си намери други за конусни гайки, които се центрират и по-добре, особено ако не ти лягат точно на главините.
          Аз и гайки и джанти имам, въпроса ми беше дали има нещо за което трябва да се внимава като сменям болтовете на такива със стъпка 1,5?

          Поздрави.

          Коментар


          • #6
            От: Болтове / гайки за джанти

            12х1.25 гайки с втулка ли ти трябват!? Това Патрол ли е твоето!?
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Болтове / гайки за джанти

              Има една фирма в Долна Оряховица, оттам взех точните гайки с втулка и стъпка на резбата 1.25.

              Коментар


              • #8
                От: Болтове / гайки за джанти

                То, че има гайки, има, ама като им сложиш цената при тая на джантите, кво става ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Болтове / гайки за джанти

                  Така е колега скъпи са, ама да видиш как те изпреварва някоя джанта с гума, не е приятно. Аз също мислех разни варианти.....ама накрай 120 лева джанти и 120 лева гайки и съм спокоен! Центрираха се перфектно джанти от Митсубиши на Терано 2.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Болтове / гайки за джанти

                    Имах предвид, че не виждам защо да купувам несъвместими джанти с мойте, дори и да са "на далавера", особено ако трябва дам за гайки поне още толкова.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Болтове / гайки за джанти

                      Моите оригинални гайки са М12 х1,25 а на паджерото ( каквито джанти и гайки взех ) са х1,5 стъпка на резбата. Трябва или да продам гайките и джантите или да си сложа други болтове. Не знам кой е по-добрият вариант.

                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Болтове / гайки за джанти

                        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                        12х1.25 гайки с втулка ли ти трябват!? Това Патрол ли е твоето!?
                        Да колега, гайки с втулка M12x1,5 ми трябват, не е патрол колата, Great wall Hover e.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X