Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се ремонтират камиони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се ремонтират камиони

    Моето шаси, два пъти е заваряно, това у немско, у сервиза където минава тюф.
    И що си мислите, че тук у немвко всичко е като по телевизията.
    ЦАРЕ СА НА МУШЕНГИЯТА!

    Коментар


    • #32
      От: Как се ремонтират камиони

      Хаха, Нико, недей тъй ве... Ще земеш да развалиш илюзиите на много хора тука.

      Коментар


      • #33
        От: Как се ремонтират камиони

        Малко оф от конкретния ремонт, но все пак ремонт. Миналата седмица сваля еку-то на Рено премиум, тъкмо се върнал от Белгия,кадето му сменили моторната инсталация. Ами "човека" дето е работил по камиона си беше оставил "ръцете". Инсталацията почти не беше хваната с оригиналните монтажни скоби, не беше прекарана от кадето трябва, повечето основи на буксите не бяха изобщо поставени в гнездата си. За справка месец по рано сменях същата инсталация, но на Волво и знам за колко време е нареждам "кадърно". Та не винаги "белия хляб" е бял.

        Коментар


        • #34
          От: Как се ремонтират камиони

          Добър ден! Моята трупчийка е " лягала" не десната си страна. Има хлътнало по кабината, явно е имало и осукване на рамата. Където е било осукването е срязано, заварено и е поставено двойно спомагателно шаси от вътрешната страна на оригиналата рама. Там където е " резката" на рамта, от външната част има дебела планка с болтове, която обхваща около 1 - 1,50 метра дължина. Това нещо си е правено в Австрия е както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Как се ремонтират камиони

            Аз съм кърпил рама, на една Шкода Европа, на енергото.
            Бях против, щото знам, че не се прави така, но мафията не дава пари за сериозни ремонти, а само за текуща поддръжка. И правилно-не правилно-заех се с кърпежа. Подробности няма да пиша, че ме мързи, но отвън и отвътре подсилих с ромбове, та дано да изкара.

            Още си я кара Васко, и не се е оплаквал.
            Не споря, че е правилния начин, но на практика работи.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Как се ремонтират камиони

              Кольо лошото е да не дава господ да стане нещо и да има пострадали или загинали . Тогава почват да връщат лентата с години назад . Минал съм по тоя път и само това че документацията на крановете ни беше водена изрядно от монтажа им та за това отървахме кожата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Как се ремонтират камиони

                Да де, и аз това казвам-не се прави така, но ако обстоятелствата го изискват-кърпи се и още как.

                Което не означава, че е правилния начин, нито пък е сигурна гаранция, че ремонтираната рама ще се скъса заради заваряването.

                В големия процент от заварени рами-те си работят без да причиняват проблеми, но заради вероятността(макар и малка), рамата да направи сериозен проблем-това не е позволено.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Как се ремонтират камиони

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Да де, и аз това казвам-не се прави така, но ако обстоятелствата го изискват-кърпи се и още как.
                  В такива ситуации аз искам писмена заповед от този който ми нарежда с подпис и печат . Обикновено нещата приключват в този момент Когато трябва да се поеме писмено отговорност не на всеки му стиска .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се ремонтират камиони

                    Рамата е заварявана на 100% , а основната и най-важна операция не е показана .Повредата не е от натоварване , а именно от усукване . При завършен ремонт се виждат многобройни отвори ,чрез които е подсилено вътрешно шасито . Всичко е професионално и клипа е по-скоро с рекламна цел .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се ремонтират камиони

                      Ами тука при нас често се виждат багери със заварки по стрелата.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се ремонтират камиони

                        По стрелата е едно,по шасито е друго.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се ремонтират камиони

                          Малко се спекулира с някои неща...
                          Рамата е доста преоразмерена.
                          Карал съм камион - триосен самосвал, със заварена рама(беше тръгнала да се спуква отдолу нагоре зад кабината), с подсилващи планки. Доста зор видя след това при мен, а след мен и още повече, и се движи и до ден днешен.
                          Да, знам какво пише в дебелите книги, но също съм видял някои неща на практика.
                          Мога да ви го кажа и в цифри какви претоварвания съм виждал без последствия по рами и пр.
                          Това и на руска и на западна техника.

                          А инструментите които ползват в клипа...марка която няма да си сложи главата в торбата току така. А и като гледам са специално създадени за такива цели.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се ремонтират камиони

                            В тази сфера за сега е като в казармата всичко е разрешено стига да не те хванат . Като стане обикновено вече е късно . http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=623450
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X