Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Бенцбоса някъде беше писал че американската армия се състезава за специалистите с частния сектор ама там военния им бюджет е колкото на половината останал свят .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Бенцбоса някъде беше писал че американската армия се състезава за специалистите с частния сектор ама там военния им бюджет е колкото на половината останал свят .
      Това е факт, но съвсем не е задължително-справка-българската армия в годините между освобождението и ПСВ или ЦАХАЛ от ВСВ до момента.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        ...българската армия в годините между освобождението и ПСВ...
        Защо само до ПСВ? Какво и е на армията и до следващото освобождение (от фашистко робство )! То че не е само до материални стимули, не е (за това е свидетелство пък армията от времето си на "народна"), но пък и екзистенц минимум трябва да е осигурен.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Ето и един парадокс за технологи от Втората световна!Единия ми дядо като шеф на артилерийска единица ми е разправял ,че нашите влачели с животинска тяга оръдието,швабите с влекачи ,това като съюзници!След това като врагове ,нашите пак със същата тяга ,руснаците с влекачи.Парадоксалното е ,че въпреки това наште не са отстъпвали с нищо,напротив!Единствено са правели предислоциранията с друг режим на придвижване от моторизираните единици и не са се изложили!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Защо само до ПСВ? Какво и е на армията и до следващото освобождение
            Не на армията, а на народа.Резултатите от Междусъюзническата+ПСВ рязко охлаждат ентусиазма(в сравнение с периода след освобождението) на обикновения българин.Националното обединение все още остава всенародна кауза, но вече го няма тоя напън куцо, кьораво и сакато да хване пушката.
            ПП.Изначално ставаше дума за мотивацията на потенциалните войници и офицери...или бъркам?
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              Малко това че нашите не са отстъпвали по нищо на германци и руснаци ми идва куцо.Не е въпроса с конска или механична тяга.И германците не са механизирани в такава степен както се изкарваха.
              За усвояването на Т-IV се пишеше, че е вървяло повече от спънато поради идеята да не би да бъдат пратени срещу РККА.А армията ни по това време е далеч от добре снабдена и обучена за бойни действия от онова време.Епохата "на нож" завърши в предната война ...

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                ..... То че не е само до материални стимули, не е (за това е свидетелство пък армията от времето си на "народна")......
                ,,Народната" редова жива сила не се различаваше от до и следосвобожденческата, или поне не колкото сегашната.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Тогава мотивите на хората са били съвсем други . След освобождението съединение на княжество България и Източна Румелия и обединението на другите български земи . Сега кой национален идеал може да накара българите да хванат оръжието ? За благополучието на една каста която от 28 години ни обира никой няма да си мръдне пръста. Каква е переспективата на един млад човек ставащ професионален войник ? Натрупване на някакъв боен опит в няколко мисии и после частник в някоя ЧВК или дълги години някоя скатана службичка и ранно пенсиониране .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Защо само до ПСВ? Какво и е на армията и до следващото освобождение (от фашистко робство )! То че не е само до материални стимули, не е (за това е свидетелство пък армията от времето си на "народна"), но пък и екзистенц минимум трябва да е осигурен.

                    Най-силна е Българската армия в периода: 1915-1918г.
                    След Първата световна война, в резултат на военните клаузи на Ньойския договор от 27 ноември 1919г., в голяма степен Българската армия е десруктурирана и въпреки, че организационната й структура започва тайно, скрито да се възстановява много бавно, след 1928г.и най-паче след 1934г., това изосктаване в резулта на Ньоския договор се отразява. При се огромните глужи на военното и цивилното държавно ръководство по тношение на армията, в периода 1928-1944г.
                    Просто през Втората сетовна война не сме на висоота. Няма я онацзи мотивация от Войните за национално обединение 1912-1918г. С облучението на ПВО също сме били зле...
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                      Малко това че нашите не са отстъпвали по нищо на германци и руснаци ми идва куцо.Не е въпроса с конска или механична тяга.И германците не са механизирани в такава степен както се изкарваха.
                      За усвояването на Т-IV се пишеше, че е вървяло повече от спънато поради идеята да не би да бъдат пратени срещу РККА.А армията ни по това време е далеч от добре снабдена и обучена за бойни действия от онова време.Епохата "на нож" завърши в предната война ...
                      ,,На нож" приключи някъде към то 1916г....демек, малко след средата на Първата световна война.....само с ,,На нож" не става.....
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X