Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Де го е харда?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Де го е харда?

    Привет,
    днес омазах нещо... Опитах се да инсталирам Десятка на едно мини компютърче (Share X3700). Харда беше 64г SSD като идеята е да се ползва само за интернет. По време на инсталацията се оказа че биоса е uefi и дава грешки при опит за инсталацията върху ssd-то. Обясняваше, че има MBR таблица, което не позволявало да се инсталира операционната система. Опитах да форматирам - тц, не щя, опитах да изтрия партитишъна - разгеле стана, но грешката си остана. Имаше и една партитиция резервирана за системата...и тя замина. След няколко рестартирания и отново неуспешни опити за инсталация, ssd-то спря да се показва в bios-a.
    Такааааа..... въпросът е - има ли начин да го накарам да се покаже, чрез сканиране на устройства, ъпдейт на bios...нещо...изобщо...?
    Знам, че в момента е въпрос на хвърляне на бобец, въпросът ми е по-скоро ако направя снимки на менютата на UEFI-то, дали това ще помогне за диагностика?
    Поздрави!
    Последно редактирано от slaf4u; 03-07-17, 17:13.
    42

  • #2
    От: Де го е харда?

    Аз бих до проверил на друг ПЦ. Да не се окаже hard изгорял. Ако работи форматиране го с някакъв тул и изтрии всички партишъни, после ги направи при инсталация на уин...

    Коментар


    • #3
      От: Де го е харда?

      Low level format, ако съществува такова мещо за този "хард".

      Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Де го е харда?

        Мислих си да го пробвам на друг комп наистина... Проблема е че не съм сигурен дали е на отделен хард или са чипове запоени директно на дънцето. Утре ще го разкостя.
        42

        Коментар


        • #5
          От: Де го е харда?

          Къде в UEFI не се показва - в списъка с бутващите устройства? Ако е така може да се маха и да се добавя. Ако имаш меню с информация за устройствата, погледни там или го върни до настройки по подразбиране. Ако го няма, няма. Може да се сменя:
          Hard Disk SSD 8G(can increase)
          Иначе от менюто смени UEFI с Legacy и си го форматирай MBR.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Де го е харда?

            Не се показва нито в boot менюто, нито в списъка с устройства. Смених uefi с legacy и не стана. Мога ли да форматирам харда през биоса (уефито)?
            42

            Коментар


            • #7
              От: Де го е харда?

              За Legacy, след като/ако се появи в списъка. Не съм виждал BIOS/UEFI да може да форматира хард с някаква файлова система - само проверка и low level format, но пак трябва да се вижда. Пробвай със заводски настройки и ако не стане, виж дали е жив още.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Де го е харда?

                Със заводски не става . Утре ще го пробвам дали е жив


                42

                Коментар


                • #9
                  Re: Де го е харда?

                  Според мен е починал. Биоса нищо не форматира. Ако там го няма обикновено проблема е хардуерен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Де го е харда?

                    Качи си на една флашка буутваща ОС ( бозица или пингвин ), стартирай я на машината и виж там какво ще се покаже.


                    p.s. Има и live тулове за дискове.. може да пробваш и с нещо такова.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Де го е харда?

                      Провери го на друг компютър. Силно вероятно е да е mSata.
                      Ако биос не вижда харда и live дистрибуция няма да го види, но все пак пробвай.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X