Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо семейно SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Първо семейно SUV


    За съжаление подобен автомобил липсва в спиъка с предлагани от търговеца ... а и подозирам, че биееики с двигател на мерцедес - ще е нафта - а това е нещо което се опитвам да избегна всячески.
    Благодаря, все пак!

    Коментар


    • #47
      От: Първо семейно SUV

      Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение

      За съжаление подобен автомобил липсва в спиъка с предлагани от търговеца ... а и подозирам, че биееики с двигател на мерцедес - ще е нафта - а това е нещо което се опитвам да избегна всячески.
      Благодаря, все пак!
      Мерцедес правят и бензинови двигатели.

      Като/ако ходите да гледате Нисана му хвърлете един поглед, пък обяви бол.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Първо семейно SUV

        Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение
        Говорих си и с познати - прави ми впечатление че всички казват че витарата е здрава кола, но когато стане дума за возия и багажник - не са много ентусиазирани ...
        Видях че на сузукито багажника го дават около 390л, докато на лагуната в 452 ... а дори и той ми идва малък на моменти.

        А какво е мнението за корейския Сангйонг? Конкретно ме интересува модела XLV. Наистина цената е почти двойна на бюджета, но и не е тройна и на горе както е при някой от по-известните марки автомобили.
        Харесва ми че идва със 720л багажник, за сметка на сравнително скромно двигателче за размерите си, но и аз не съм неизживял се Ники Лауда ...
        Реално си търся класическо "паркетниче" - да се кефя докато се предвижвам от точка А до точка Б - проблем с камъни в бъбреците нямам(слава Богу!), а пломбите държа да ми останат в устата.
        Да е достатъчно високо да не се притеснявам от бордюри, "полегнали полицаи" и "добре" почистени зимни унлици.
        Да мога да си натоваря домочадието със съответния багаж и да не получавам болезнени спомени от хепи-соца, когато в ладата бяхме скупчени 5 души и имахме закачени торби и на ушите ...

        Наясно съм че форума е "оф-роуд" и това което ме интересува едва ли се цени от болшинството колеги, но все пак - кой ако не вие ще знаете най-добре кое "джипче" ще ми пасне най-добре
        Киа Мохаве! Твърдо!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #49
          От: Първо семейно SUV

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Киа Мохаве! Твърдо!
          Пепи (а и тези които са го пропуснали), чакаме тежката дума на жената, и чак тогава ще нищим техническата част.

          ... а Мохавето и на мен много ми харесва, а са си и оферта.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Първо семейно SUV

            Ами...семейства...всякакви... Щом трябва - ще почакаме
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #51
              От: Първо семейно SUV

              На ЦРВ-то багажника му е 589 л /до щората/, но не мога да го сравня с Витара, че не съм карал. Виж, за равката, мисля че е по-добре откъм ергономия и по-зле откъм проходимост.

              Коментар


              • #52
                От: Първо семейно SUV

                X-trail е добър варянт,BMW X3 също е в този клас и не са лоши,а и са хубави на вид жената трябва да го хареса(моята го харесва а мрази почти цялата продукция на БМВ,а аз съм имал 6 бмв-та и сега имам седмо.)
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #53
                  От: Първо семейно SUV

                  Айде аз да си похваля аутлендъра. 2009-а, 2.4 бензин, автомат. Перфектната кола за дълъг път при спокойно каране - до около 140км/ч после става шумен. Безпроблемна кола, 4х4-то се намесва бързо и ме е вадило от ситуации. Колата се кара душмански и за 4.5 години (60х километра) са сменени няколко пъти предните дискове (в началото не бяха консуматив, но сега се кара като за последно и се кривят - не е от колата), предните амортисьори, 4-те пружини и това е. Гумите са 800 лева зимни 16-ки Континентал и 1200 лева за летните континентал 18“. Може и газ да се сложи, но теб май не те вълнува. Като знам как се кара тази кола, е учудващо здрава.
                  "That is not dead which can eternal lie,
                  And with strange aeons even death may die."
                  ~H. P. Lovecraft

                  Коментар


                  • #54
                    От: Първо семейно SUV

                    И Върховното Главнокомандване хареса Нисана
                    Тези дни ще идем да го видим.
                    И понеже от коли разбирам, колкото да ги карам - мисля да я заведа на сервиз за ходова част, дали и какви грешки е натрупала в компютъра и евентуално да ми покажат сервизната история.
                    Най-близкия сервиз на Нисан в района е този на Омникар на Околовръстен път.

                    Вашите мнения?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Първо семейно SUV

                      Задължителна проверка в официален сервиз. На мен във Варна ми излезе 63 лева. Нищо пари на фона на голямата сума. По ВИН кода ще видят обслужванията и проблемите, които е имала колата
                      Притеснителното при тия коли е CVT кутията, която ако не е обслужвана редовно, ще те върне в първи клас. Аз исках автоматик задължително, но да не е CVT, затова се наложи да взема дизел. Предоволен съм.
                      Видях в мобилето обява, отговаряща на твоите критерии. Заслужава си да се погледне. И ако ти допадне, преглед в сервиз, пазарлък и от там нататък, както си знаеш.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Първо семейно SUV

                        С 20 000 бюджет избора не е голям. Що трябва да е СУВ например. Да угодиш и на себе си, и на жената, и на тъщата. Мисия невъзможна. Искате хем висока кола, хем голям багажник. Решението е ВАН. Например Фиат Скудо. Не е зле да се знае че кола дошла от западна Европа има навъртени по 20 000 км годишно. Че ТЮВ-а също се манипулира, и то още там. И като купуваш кола - прати жената някъде на кафе. Да не е с тебе. Запомни една истина. Няма лоша кола. Има малко пари и лош избор. Според това което е минало през главата ми, разбирай автокъщата и сервиза ми - Хюндай Санта Фе или Тойота РАВ 4.

                        Но старото си е старо. На 20 000 начална цена добави още ПОНЕ 5 000 през първите 3 години. Без данъци и горива. В един момент ще разбереш че покупката е грешка.Тръгваш да продаваш. Помни ми думата - повече от 10 000 няма да вземеш.
                        На езика на цифрите ще рече 2.5 пъти загуба. Пичага, с тези пари ще се возиш цял живот на такси. И няма да имаш ядове в къщи.

                        Има го и фактора късмет. Продавал съм Форд Куга в доста добро състояние.
                        И Мазда CX 5, германски внос 2012, уж на 150 000 км реални. И двамата собственици са ми познати. Поне засега не са проплакали. Божа работа

                        Коментар


                        • #57
                          От: Първо семейно SUV

                          Здравейте,
                          от няколко дни съм горд собственик на X-TRAIL 2007 . Много сме щасливи от това което сме видели до момента от колата. Имам само още няколко въпроса:
                          - при предпродажбения оглед в сервиза на Омникар на Околовръстен път ми казаха че аксесоарният(?) ремък ми е за смяна, но към момента го нямат наличен. Въпросът ми е до колко това е сложна процедура, и дали бите могли да ми препоръчате сервиз в района на Младост в София( до скоро си обслужвах лагуната в Авто Браво - и не мога да кажа че съм недоволен).
                          - сега следва един наистина "индиански" въпрос - когато дам на контакт - на дисплея ми излиза съощение "OIL GOOD" - това за нивото на маслото ли е или в бордовия компютър е записано кога и на колко км. е правена последната смяна и това е индикация че мога да карам още?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Първо семейно SUV

                            Честито. Може да отидеш в Митвас (потърси го с гугъла), ще ти сменят каквото трябва, като имаш предвид, че цените са сериозни.
                            Надписа за маслото е за нивото му. Аз имам фейслифтовия трейл, а на него дисплеят е друг. Може сам да си задаваш сервизни интервали за разни неща, който имат само информативна функция и не се бъркат в работата на колата.
                            Радвам се, че колата ви носи радост. Истински ще я оцените зимата. Като застуди, слагаш я на ауто и не се занимаваш повече. Аз я купих есента и зимата се изкефих максимално.
                            Задължително смени всички течности - масло двигател, кутия, раздатка, диф, антифриз, спирачна течност и колата ще се промени още повече. Естествено, внимаваш какви масла слагаш. Всички официални дилъри на нисан работят с енеос. Съветът ми е твърдо не. Има си препоръчителни от производителя масла, не е трудно да се намерят на пазара.
                            Автомат или ръчка? Щото ако е автоматик, там иска сериозен подход. И никакви компромиси с маслото.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X