Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо семейно SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо семейно SUV

    Здравейте колеги,
    Решили сме с жената да сменим колата тази година. Не сме на зор - на Лагуната ми(1996), ако и да са ѝ излезли в пенсия някои от конете, все върши екстра работа!
    В бъдещото возило ще търся следното:
    - да е "семейна" кола - с просторно купе, голям багажник и с хубава возия.
    - да е бензин - с моите 7 хил. км. на година(90% извънградско) - разхода не е нещо което ме притеснява, за това - възможността за евентуална газификация не ме интересува, а от дизел - за себе си виждам повече вреди от колкото ползи.
    - да е не по-стара от 2008
    - да е автоматик.
    Много ми допадна Аутлендъра на Митсубиши, но докато се натуткам - колата, която харесах бе продадена.
    Сега попаднах на обява за Гранд Витара от Миркат. За сузукитата знам че са здрави коли с приемлива цена за обслужване .. и до там .
    Въпросът ми е дали Гранд Витара (2008г - малко над 100хил. км.) се вписва в концепцията за комфортна семейна кола?
    Последно редактирано от CarTest™; 03-07-17, 12:12.

  • #2
    От: Първо семейно SUV

    Не си споменал бюджет за придобиване, както и такъв за обслужване.

    А и
    Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение
    ...
    Решили сме с жената ...
    значи, че първо на нея ще трябва да И хареса, за да нямаш после проблеми.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Първо семейно SUV


      mea culpa, mea maxima culpa!

      Прав си - бюджета е около 20 хил. лв. - и да - определено ще трябва да се хареса на жената иначе сега сигурно щях да съм горд собственик на фиат мултипла .... и да спя на черджето пред входа

      Що се отнася до подръжката - тук съм в небрано лозе ... на Лагуната до сега основно гуми, масло и бензин са ѝ били разходите ...
      Наясно съм че гумите на едно SUV-че ще са по-различна сума от досегашните и съм предидил по хилядарка на комплект, но от там на татък - нямам никаква идея какво да очаквам - или по-скоро очаквам единствените ми посещения в сервиз да са за смяна на консумативи

      Коментар


      • #4
        От: Първо семейно SUV

        ГВ си е добро СУВ-че ама е всичко друго освен голям багажник, просторно купе и хубава возия
        Аутлендъра е доста по голям.

        Заведете жената да разгледа по автокъщите а и Вие за да определите къде се събирате.

        Бюджет има ли определен?
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Първо семейно SUV

          Говорих си и с познати - прави ми впечатление че всички казват че витарата е здрава кола, но когато стане дума за возия и багажник - не са много ентусиазирани ...
          Видях че на сузукито багажника го дават около 390л, докато на лагуната в 452 ... а дори и той ми идва малък на моменти.

          А какво е мнението за корейския Сангйонг? Конкретно ме интересува модела XLV. Наистина цената е почти двойна на бюджета, но и не е тройна и на горе както е при някой от по-известните марки автомобили.
          Харесва ми че идва със 720л багажник, за сметка на сравнително скромно двигателче за размерите си, но и аз не съм неизживял се Ники Лауда ...
          Реално си търся класическо "паркетниче" - да се кефя докато се предвижвам от точка А до точка Б - проблем с камъни в бъбреците нямам(слава Богу!), а пломбите държа да ми останат в устата.
          Да е достатъчно високо да не се притеснявам от бордюри, "полегнали полицаи" и "добре" почистени зимни унлици.
          Да мога да си натоваря домочадието със съответния багаж и да не получавам болезнени спомени от хепи-соца, когато в ладата бяхме скупчени 5 души и имахме закачени торби и на ушите ...

          Наясно съм че форума е "оф-роуд" и това което ме интересува едва ли се цени от болшинството колеги, но все пак - кой ако не вие ще знаете най-добре кое "джипче" ще ми пасне най-добре

          Коментар


          • #6
            От: Първо семейно SUV

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            ...
            Заведете жената да разгледа по автокъщите а и Вие за да определите къде се събирате.
            ...
            Най-добре почнете с това, а жената като се огледа У нещо, после ше го дискутираме.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Първо семейно SUV

              Защо не разгледаш субару форестър около 2008-2009г
              Не знам като цени как са, но на външен вид поне на мен ми харесеат. А субару си имат история в 4х4 системите.
              Внимавай какво показваш на жената, че ще си хареса някое дайхатсу териос и ще се чудиш после как да се събереш вътре
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Първо семейно SUV

                Не знам за жена ,на която Териоса да не е насилствено натрапен....после си ги карат като собствени.
                По темата.Моята иска Каджар ,ама аз и дума не давам.
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #9
                  От: Първо семейно SUV

                  За тази сума може Субару и от 2010 и 2011 г., харесвам ги много. Но вижге и Волво ХС 60, по трудно се намират бензин, мисля че беше 3 литров двигател 280-285 к.с. Но цените може да са малко по-високи. Поздрави и успех в покупката.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първо семейно SUV

                    Санта фе 2.7 бензин ама то и дизела да избереш пак е добре.Голям багажник 770 литра,а и вътре е просторно и удобно и ти е в бюджета та даже може и под него да намериш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първо семейно SUV

                      Все едноедно чета моята история....имах Лагуна.100 хол км само масла и моторче за празен ход.После дойде третото дете и....отесня.След гледане и чудене взех ТЛК 120.....
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първо семейно SUV

                        Не, мойта е. След Лагуна '96 търсех нещо за 20к. и разбрах, че за тия пари кола за мене няма. Сигурно и ти ще разбереш защо - подръжката е като за нов автомобил, а търкаляш износена каляска току-що излязла от гаранция.. Затова изчаках още и скочих на ново СУВче от магазина. Верно, че е без мн. екстри, но кефа да си първи на седалката цена няма...
                        Успех

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първо семейно SUV

                          Първоначално публикуван от kapitan176 Преглед на мнение
                          .. Затова изчаках още и скочих на ново СУВче от магазина. Верно, че е без мн. екстри, но кефа да си първи на седалката цена няма...
                          Успех
                          О-о, кефа да си първи на седалката има цена.. 3 години по-късно си с 1/3 от първоначално дадените.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първо семейно SUV

                            Като човек минал през въпросния кеф - не бих го повторил.
                            Обезценяването, дрането на кожи по официални сервизи и немърливата им работа са в пъти повече от кефа, че твоя задник е първи на седалката [emoji1] (лично мнение)
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първо семейно SUV

                              Бил съм си главата далеч не веднъж с представителствата и официалните им сервизи ... Много и разностранни кусури като високи цени за никакво качество, поголовна липса на компетенция, никакво отношение към клиент, респективно никакво доверие от моя страна към тях и т.н.

                              Новата кола си е нова кола, но за съжаление в БГ картинката е различна ... Ако ще ме лъжат, дерат и разглеждат просто като чувал с пачки - не, мерси!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X