Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първо семейно SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Първо семейно SUV

    Ето и мойте 5 стотинки по въпроса.
    Гранд Витара не е СУВ.
    За какво ще я ползвате колата.
    Ако е само за по пътя без да имате някави неща за теглене - ми бавни не ви трябват.
    Вземете си нещо без раздатка, щот това си е едно допълнително главоболие и разход.
    Лично мое мнение.
    Избор на такива има много.
    Аз харесвам и корейските.......
    Поздрави!
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #17
      От: Първо семейно SUV

      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
      Вземете си нещо без раздатка, щот това си е едно допълнително главоболие и разход.
      Лично мое мнение.
      По мои странични наблюдения, комбинираните устройства тип "2-3 в едно" като се прецакат, вече нямаш нито едно от трите. А три различни устройства - сменяш разваленото, другите две си остават. Пък и от раздатки най-малко се реве в този форум май? Какво значи "без раздатка" - нещо с муфа, която от време на време прехвърля двигателно усилие на другия мост?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Първо семейно SUV

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...
        Пък и от раздатки най-малко се реве в този форум май? Какво значи "без раздатка" - нещо с муфа, която от време на време прехвърля двигателно усилие на другия мост?
        Митака ясно го е написал:

        Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
        Ето и мойте 5 стотинки по въпроса.
        Гранд Витара не е СУВ.
        За какво ще я ползвате колата.
        Ако е само за по пътя без да имате някави неща за теглене - ми бавни не ви трябват.
        Вземете си нещо без раздатка, щот това си е едно допълнително главоболие и разход.
        Лично мое мнение.
        Избор на такива има много.
        Аз харесвам и корейските.......
        Поздрави!
        И превод като за Гагич - AWD (Гагич да ползва Гошо ), а простичко казано AWD е фултайм с централен диф без бавни, а и в комбинация с читав автомат се получава прекрасен унисекс.
        Има и интересни неща с муфи, но масово май са при по-малките модели на повечето фирми.

        ... и, ако на жената и хареса нещо корейско, има страхотни оферти.

        P.S. Гагич разправя, че не ще да ме чете, ма тва си е негов пробем.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Първо семейно SUV

          Е то Гранд Витара от по нови години, след 2005 да речем, нЪли е точно такова де?!

          Коментар


          • #20
            От: Първо семейно SUV

            Благодаря на всички за мненията!
            По принцип със съпругата ми сме се ориентирали към азиатски SUV-чета. По субективни причини не търсим Ауди,БМВ и Фолксваген
            Без да имам каквито и да е претенции за грамотност на тема двг и трансмисии - много ми хареса концепцията на Аутлендъра - караш си на предно предаване и когато ти се наложи можеш да сменяш.
            Форестъра, Аутбека, ix-35, SantaFe ни харесват като визия и репутация - въпросът е - до колко показателите, довели до тази репутация се отнасят към нашите нужди ...
            Нисан имат приятни за окото решения, но Кашкая е с малък багажник, а X-Trail - дали не е твърде ... "луксозно" возило за подръжка?

            От както показах на жената XLV-то на Сангѝонг сериозно се замислихме дали да не се набълбукам с наистина нова кола.
            Притеснява ме, обаче, какво наистина ще получа за чисто ново SUV за под 40хил лв ... и дали някое 5-8 годишно джипче от по-известна марка за половината пари няма да се окаже по-разумния и успешен избор.
            В смисъл дали е толкова евтина, защото не плащам за "марка" или защото е сглабяна с евтини материали и без каквато и да е инжинерна мисъл освен да избута криво-ляво гаранционния си срок и после - на боклука ...
            Ще ви бъда благодарен ако споделите мнение и за тази сравнително екзотична марка в България

            Коментар


            • #21
              От: Първо семейно SUV

              Първо чакаме тежката дума на "шефа", пък после ше обсъждаме техническата част !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Първо семейно SUV

                Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение
                - да е "семейна" кола - с просторно купе, голям багажник и с хубава возия. - да е бензин - - да е автоматик.
                "Вояджер".......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Първо семейно SUV

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  "Вояджер".......
                  Деди, пропускаш момента, че напоследък всички искат Жип !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Първо семейно SUV

                    Има и четворки Вояджери, което според мен си е перфектния семеен ван, но откъм здравина не знам как са..?
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #25
                      От: Първо семейно SUV

                      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                      Има и четворки Вояджери, което според мен си е перфектния семеен ван, но откъм здравина не знам как са..?
                      Бе здрави са - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=180701
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Първо семейно SUV

                        Първоначално публикуван от A. Michev Преглед на мнение
                        Благодаря на всички за мненията!
                        По принцип със съпругата ми сме се ориентирали към азиатски SUV-чета. По субективни причини не търсим Ауди,БМВ и Фолксваген
                        Без да имам каквито и да е претенции за грамотност на тема двг и трансмисии - много ми хареса концепцията на Аутлендъра - караш си на предно предаване и когато ти се наложи можеш да сменяш.
                        Форестъра, Аутбека, ix-35, SantaFe ни харесват като визия и репутация - въпросът е - до колко показателите, довели до тази репутация се отнасят към нашите нужди ...
                        Нисан имат приятни за окото решения, но Кашкая е с малък багажник, а X-Trail - дали не е твърде ... "луксозно" возило за подръжка?

                        От както показах на жената XLV-то на Сангѝонг сериозно се замислихме дали да не се набълбукам с наистина нова кола.
                        Притеснява ме, обаче, какво наистина ще получа за чисто ново SUV за под 40хил лв ... и дали някое 5-8 годишно джипче от по-известна марка за половината пари няма да се окаже по-разумния и успешен избор.
                        В смисъл дали е толкова евтина, защото не плащам за "марка" или защото е сглабяна с евтини материали и без каквато и да е инжинерна мисъл освен да избута криво-ляво гаранционния си срок и после - на боклука ...
                        Ще ви бъда благодарен ако споделите мнение и за тази сравнително екзотична марка в България
                        Колега нова кола означава първите години гаранционно обслужване, задължителни посещения в оторизирания сервиз и съпровождащите ги разходи. Жипа не е толкова скъп, колкото западните еквиваленти, но официалния сервиз си е официален, а те си скубят. Към жип не мога да те насоча, моя съвет е да вземеш нещо на 7-8-10 години, едва ли ремонтите които ще ти се наложи да му направиш в следващите 10 години ще надхвърлят разликата до нова кола + задължителните обслужвания и разходки до официалния сервиз докато й изтече гаранцията. Вземи за пример новия СангЙонг и ТЛК 2006-7 година - разликата ще е около 15 000, посъветвай се сега с някой колега от форума с подобен жип ( не важи само за този, варианти много ) какви изненади е имал със съответното возило и ще можеш да си направиш груба сметка.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Първо семейно SUV

                          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                          Вземи за пример новия СангЙонг и ТЛК 2006-7 година - разликата ще е около 15 000, посъветвай се сега с някой колега от форума с подобен жип ( не важи само за този, варианти много ) какви изненади е имал със съответното возило и ще можеш да си направиш груба сметка.
                          Разликата ще бъде само 6-7000 ако не са сменяни дюзите на ТЛК-то
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: Първо семейно SUV

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Чел съм я темата, още ли го караш? Новите модели как са спрямо старите като здравина? Примерно 4та генерация / 2001-2007 / ?
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #29
                              От: Първо семейно SUV

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              Чел съм я темата, още ли го караш?
                              ...
                              Лелеее, как го засегнА !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Първо семейно SUV

                                Нищо му няма ще го преживее..
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X