Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мобилна радиостанция - каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мобилна радиостанция - каква?

    Абе то тая работа по емпиричен път се решава.

    АМа ако докопаш една магнитна база, и се завреш някъде на ауспуха на географията - дето само R2 можеш да работиш, и то трудно, местейки магнитната база, ще усетиш къде трябва да я туриш.

    Аз имах късмета да си купя отлична магнитна база - от румънския електричен магазин - за трийсетина кинта - жестока е. Ама явно беше единствената. Повече не съм видял такава.

    Кажи какво радийце си си взел, похвали се - длъжен си!

    Коментар


    • #32
      От: Мобилна радиостанция - каква?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Пусни некво инфо за избора, ако не е голяма тайна де ?
      KT-980PLUS 75W 136-174 /400-480MHz

      Вени, презумирам че в Грац са тествали преди това. Това няма да отмени тестовете, де.

      Това е другия заводски вариант

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RKL1.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5760280
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Мобилна радиостанция - каква?

        Хмммм....
        тия 75W дано са истински, а не китайски. Инак е много харно, като го гледам.
        Утре ще го разпощя подробно.
        Кога го чакаш?

        Коментар


        • #34
          От: Мобилна радиостанция - каква?

          До края на месеца трябва да е тука
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Мобилна радиостанция - каква?

            Прати ми на лс инициал и къде евентуално мога да говоря с тебе.

            Коментар


            • #36
              От: Мобилна радиостанция - каква?

              Да ползвам темата да попитам (като се надявам автора да не се расърди ), какво се случва ако се разхождаме при съседите (и не само южните) с подобна двубандова джаджа, еле па ако е четирибандова като посочената по-назад в темата, въпреки че беше презентирана като тираджийска ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Мобилна радиостанция - каква?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Да ползвам темата да попитам (като се надявам автора да не се расърди ), какво се случва ако се разхождаме при съседите (и не само южните) с подобна двубандова джаджа, еле па ако е четирибандова като посочената по-назад в темата, въпреки че беше презентирана като тираджийска ?
                Здравей,
                и аз се надявам, че автора няма да има нищо против да ти отговоря тук.
                За да разнасяш тази дву, еле четири бандова станция трябва да си лицензиран радиолюбител. За да я изкараш зад граница трябва освен да си лицензиран и да си клас едно, щото без клас едно КРС няма да ти издаде международен сертификат.
                Чисто практически в Гърция съм носил всякакви радия и съм опъвал къде ли не и късовълнови антени. Сертификата не са ми искали. Никои не ми обърна внимание. В МАКЕДОНИЯ въпреки сертификата не ме пуснаха да вляза в страната със мобилна станция.
                Поздрави

                Коментар


                • #38
                  От: Мобилна радиостанция - каква?

                  Чак сега виждам темата, а щях да ти предложа по-истинско радио. Ама пък и ти много си ограничил бюджета...
                  А местата за антената са такива, защото магнитите трудно държат върху брезента...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мобилна радиостанция - каква?

                    LZ3YG

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мобилна радиостанция - каква?

                      KENWOOD TM-V 71A Много съм доволен......
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мобилна радиостанция - каква?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        KT-980PLUS 75W 136-174 /400-480MHz

                        Вени, презумирам че в Грац са тествали преди това. Това няма да отмени тестовете, де.

                        Това е другия заводски вариант

                        [ATTACH=CONFIG]922386[/ATTACH]
                        Със монтажа на антената,какви са целите които гониш.
                        Ако просто група в колона ,е все тая каква и къде стои антената,ако искаш и на задната седалка легнала я сложи,пак ще се чува идеално 1-2 км.ако щеш и на 400 мгх.
                        Ако търсиш добро излъчване,мястото е в средата на металния таван,при теб е клетка,затова компромис е на предния калник или предната броня.
                        Ако работиш на двата банда,е по кофтия вариант,няма пълно щастие.Ако в групата сте на 400 слагай една гъвкава антена на клетката и не я мисли,огъва се на осморка без проблем, клони не я плашат,получава се неприятен звук от съприкосновение с клоните и толкоз.

                        Качество не се прави с мощност а с добро радио и точна антена на честотата.Голяма мощност понякога може да се обърне в недостатък.Не на последно място,колкото и да си перфектен,другите като ползват кофти антени ,филтри ,радиа...ефекта е ....
                        За последните 20 г.от лепящи антени само проблеми,но пък винаги можеш да я прибереш.Ако всички сте на една честота и с еднакви радиа,нещата се опростяват.

                        И да ,кеннуод ( баси думата),Моторола,йезу,топ моделите на айком са си класика.Ползвам и китайци ,но съм предубеден към тях,макар и нов китаец да е по добър от стар топ модел на йезу,факт!
                        Последно редактирано от Roninn; 21-07-17, 18:13.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мобилна радиостанция - каква?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          .Ползвам и китайци ,но съм предубеден към тях,макар и нов китаец да е по добър от стар топ модел на йезу,факт!
                          Били бил по конкретен за китаеца и топ модела...........
                          За другото си прав...
                          Калпаво радио се компенсира с добра антена, калпава антена не се компенсира с нищо...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мобилна радиостанция - каква?

                            Първоначално публикуван от bay-petko Преглед на мнение
                            Били бил по конкретен за китаеца и топ модела...........
                            За другото си прав...
                            Калпаво радио се компенсира с добра антена, калпава антена не се компенсира с нищо...
                            Примерно yaesu 2000 U милитъри стандарта,направил съм двадесетина репитъра с такива,няколко от репитрите са разговорни ,през останалите минават криптирани Дейта пакети,при които мерим приблизително нивата посредством RSSI,следим броя пакети във всеки общ пакет,декодираме и сравняваме със чек сума,броим няколко стотин хиляди пакета на 24 часа,попълваме карти ,определяме по тях проходимостта ,следим по Тея карти за състоянието на фидерите,филтрите и антените.В общи линии 20 г.отговарях пряко за преносната среда.
                            Та Тея станции ги подменихме със китайски реплики на Моторола,със тях имахме близо 40% повече брой приети пакети за 24 часа.Основната причина за подмяната беше цената на китайците,по добрата чуваемост ,дойде бонус,всяка пролет един месец е екшън от гръмотевици,статика и т.н
                            Каквито и защити да въведохме,те само намаляват степента на поражения.После въведохме и кенууд и други .

                            Китайската е реплика на тоя кенууд



                            На някакъв етап ползвахме максон ( maxon) предаватели и приемници,също бяха чук.


                            Инъче yaesu ползвам такива в джипа.



                            75 вата,без вентилатори и тем подобни глупости.

                            Между другото ,в галопера си има фабрична антена със стойка почти на същото място на задната врата дето я е сложил търтей,между резервната гума и вратата, 50 ома кабел с фишка излиза под жапката.Пак казвам ,инсталацията си е фабрична.
                            За момента ползвам магнитни антени защото имам доста свободни нови,но са Ок само първите месец два.Поддържах трийсетина коли,само ядове със магнитните.
                            Последно редактирано от Roninn; 21-07-17, 23:10.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мобилна радиостанция - каква?

                              Благодаря за инфото. Ще съм благодарен ако на лично пратиш линк или конкретни модели "китайци". Интереса е професионален.
                              На магнита се сещам за две предимства, като закачиш антената пада и не ти "кърти" тавана, както и лесно да го прехвърляш от кола на кола.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мобилна радиостанция - каква?

                                Пристигна нещото. На пипане изглежда добре. Другата седмица ще го монтирам, живот и здраве.
                                Междувременно, някой да има готов файл с честотите?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X