Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С джип с изменение в конструкцията в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С джип с изменение в конструкцията в чужбина

    Здравейте, колеги!

    Обмислям пътуване до Гърция за една седмица с Паджерото. Както се подразбира от заглавието, джипът има изменение в конструкцията. Чувал съм, че в някои държави правят проблеми, а в други не. Ходил съм в Букурещ и там съм нямал проблеми. Чувал съм за Гърция, че правят проблеми.

    Имате ли представа, дали ще се заядат за нещо?

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

    Аз не бих рискувал, като знам какви неща се въртят из нета, то не са глоби за тегличи, ракия, гориво и какво ли още не.
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

      Изменение в конструкцията е доста обширно понятие...
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

        Какви са измененията?
        Ако не е 6х6,4 пъти по-висок,и нещо което да се вижда от 100км,не мисля че ще имаш проблеми.

        Коментар


        • #5
          От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

          Сериозно ли би се доверил на някой от форума, ако ти каже, че няма проблеми? Ето според колегата изменение в конструкцията е налице, когато колата е направена 6х6 и е четири пъти по висока. Според нашия КАТ изменение в конструкцията има и когато автомобила е преправен от 5 на 2 места, като е махната седалката... В Гръцкия закон можем само да гадаем какво пише, но най-вероятно има разпоредби сходни на нашите, тъй като те са реципирани от разни директиви. Аз би прегледал гръцките нормативни актове. В нашата практика е прието, че изменение на конструкцията е "е оказано трайно въздействие върху части и елементи от нея чрез премахване или изменение на съществуващи такива или чрез поставяне на допълнителни". Какво е прието в гръцката... ми не знам ако имаш няколко свободни хиляди в евро, ще ни е интересно да разберем

          Коментар


          • #6
            От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

            Проблеми има не за теглич, а за стърчащ 20см пернишки парктроник (туп-троник). Не за ракия, а за 100л ракия за четвърти път тоя месец. И не за гориво, а за няколко туби гориво. И не за какво ли не, а за конкретни тарикатщини и зулуми.

            Коментар


            • #7
              От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

              Каквито и да са изменения в конструкцията на автомобил регистриран в България са от компетенцията на българските Органи. Е... освен вероятно за конкретни изменения в конструкцията предвидени в отделен нормативен текст заради които изменения са ставали проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                Ходил със много пъти с какви ли не брони. Едва ли някой ще направи проблем, ако не попаднеш в ситуация. Но предвид настоящата обстановка, аз лично не бих отишъл със железа отпред и отзад, просто за да си спестя стреса.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                  Всичко което е с различни параметри от това което пише в големия талон , е изменение на конструкцията.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                    Други неща също са изменение в конструкцията ама не знам за кои от тях гръцката полиция има амбициите да контролира.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Други неща също са изменение в конструкцията ама не знам за кои от тях гръцката полиция има амбициите да контролира.
                      То амбициите са нещо много субективно, еле па за гръцката полиция.

                      Следя темата с интерес, че наистина има много, и разнопосочни, мнения.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Ходил със много пъти с какви ли не брони. Едва ли някой ще направи проблем, ако не попаднеш в ситуация. Но предвид настоящата обстановка, аз лично не бих отишъл със железа отпред и отзад, просто за да си спестя стреса.
                        Аз това имах предвид по-горе, че в момента не е много препоръчително и е рисковано да ходиш с разни изменения по автомобила (е ако измененията не са толкова очебиещи може и да няма за какво да се хванат). Просто сега нещата са малко на заядица и ако решат да ти намерят кусури, може и да те вкарат в беля, а глобите са солени, да не говорим, че може и автомобила да го "арестуват" и ще стане *б@хти почивката.

                        А иначе съм гледал офроуд клипчета из техните територии и със сигурност има и "пернишки тегличи" и не само.
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #13
                          От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                          На почивка ли отиваш или по работа?

                          Коментар


                          • #14
                            От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                            Просто сега нещата са малко на заядица ...
                            Това си го виждал или си го чувал?
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: С джип с изменение в конструкцията в чужбина

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Това си го виждал или си го чувал?
                              Не съм го виждал, просто такива неща се въртят из мрежата

                              Имаме си тема и за алкохола и горивото, разни блокади когато им скимне на гърчолята и те такива.
                              Ако съм подвел някой/и -- приемете моите извинения
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X