Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

    Моят WJ съм го мерил - 1760 кг.
    Вярно, тогава беше без газовата, но колко пък да качи и тя, ммм?
    Редовно си го шпоря със 160 -190 км/ч. по АМ-ите. На газ/праз/мас/бензин - все едно. Дедо Владо може да рече веднъж в Костинбродъра колко небрежно си карах един 5.9 ZJ...
    Да е умрял - още не умрял. Само отваря голямо гърло да гълта, може да е от умирачката... ?
    Тъгата в тая кола иде от неадекватния автомат.

    P.S. За стария 4.0L има компресорни китове, на тоя май му идват кашкавалени карантиите.
    Безсмислени филми са това, читави консумативи и си карай. Няма как да извадиш нещо повече от тоя асматик-дефорсак...
    Ако беше с ръчна кутия... Немаше и да си помисля за друга(та) тОрбо бегачка...

    Коментар


    • #47
      От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

      Преди 2 дни дойдох към Бургас през цялото време валеше. Външната температура беше под 24 градуса. и почти до Бургас дойдох без климатик. Съответно джипа вървеше нормално. Малко преди Бургас дъжда спря и температурата отиде над 27-8 градуса, точно 2 минути след това двигателя започна да умалява все едно е 1,3. Види ли изкачване край.
      Ще го карам докато ми се налага, но съм решил леко да го модифицирам. Ясно ми е че няма да литне, но все си мисля че ако започне да диша по-леко при 4.0 ще има разлика. От каква машина да търся нови изпускателни колектори без "кутии" за катализатори на тях? Какво гърне да му сложа?

      Коментар


      • #48
        От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

        Можеш да си направиш,а може и да търсиш по щатско.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #49
          От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          точно 2 минути след това двигателя започна да умалява
          МАР
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #50
            От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

            Абе що така тия коли губят мощност при горещо време? Да не е да има проблем в охлаждането и да сработва някаква защита?

            Коментар


            • #51
              От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

              Тия кенефи нямат детонационен сензор. Защита нямат никаква. При мен специално охл.система работи прекрасно повече от 92-94 градуса не качва.

              Взех някакви части един път от морга ама се оказа че за 2004 не стават. Поръчах нов тпс нищо ефект. Като цяло чека ми свети само за перките(вече отстранен проблем) и някаква помпа за вентилация на резервоара защото съм с къстам такъв.

              Коментар


              • #52
                От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                Резултат след днешна диагностика в движение по магистралата. Температура при поддържане на 140км/ч с климатик на добре загрял мотор на газ 92-93 градуса, температура на входящ въздух 35-38 градуса. Температурата на мотора е малко по-висока и според причината е много преобогатения режим на работа на газ. МАП сензора се държи точно както трябва! Мери(като реакция имам предвид) изменението на разреждането мигновено. Гледах го и като показания на вакум, и като волтове, мисля че няма за какво да се хвана(хвърля до 4,8 волта). ТПС показва много не адекватни стойности. При натиснат педал около 1см показва горе-долу 23% и 1,2 волта, "calc engine load" е около 20-30%. Натискайки педала до средата и до долу над 2,8 волта и над 45-51% ТПС-а не отчита, съответно calc engine load седи около 51-54% като издъня мокета около 58%. Окабеляването на ТПС-са съм го гледал на "мултицет(демек без товар на откачена букса)" 4-5 пъти там имаше(по спомен) 4,5-4,8 волта. ТПС-и имам два стария и новия, слагам сменям разлика никаква.
                Правилно ли си мисля че може да ми прави падове на 5-те волта на ТПС и от там да не удря максимална стойност? А тия падове има ли опция да идват от проблем с компютъра и някой стабилизатор на напрежение?
                Тия дни само да остане малко време и ще го оперирам, ама пусти страх че няма нито части, нито същия джип на близо ме спира да го правя каквото си реша. А и факта че дросел от стария 4.0 като сензори не стана нищо от него ме срина.

                Някой с тоя мотор който да си самонастройва газовата има ли? Че с тая газова(може би заради проблема за който пиша) няма угодия. Направя я бедна вдига празния ход на 1000-1200об. борда показва 22-25 на 100. Обогатя празния ход става 500-550об. показва по борд 10 на 100 не може да пали не му ли дам газ да дръпне въздух....

                Някой да е монтирал аванс процесор на 4.0? Или ако е въртял деокото на стария мотор има ли някакъв ефект?

                Коментар


                • #53
                  От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                  ама пусти страх че няма нито части, нито същия джип на близо ме спира
                  ...наоколо ( в Петърч в моргата ) имаше еди ингилизин за части, незнам хиените каво мИсо са ОставиЛи по кокалите, мЪ пробвай, ще помагаме....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #54
                    От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                    По разни моноинжекциони имаше някакъв реглаж при монтиране на TPS-а. Да няма нещо подобно и тук.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                      Да кажа все пак какво се случва....Реших пак за кой ли път да гледам и меря ТПС-а. Защо реших да сложа стария който записва грешка (нисък волтаж) не знам. Слагам го на буксата гледам с лънча директно грешка в паметта за повреди(без даже да паля просто няколко давания на контакт). Изтривам грешката, трие се, ТПС-а(стария оригинален на моята кола) работи, въртя с отвертка показва до 4,4волта(новия повече от 2,8 не може)! Гледам, гледам викам дай да го сложа да видя. Слагам го не работи, свалям го трия грешка пробвам пак работи! Мръднах си ръката, и случайно забелязвам как показанията който гледам през диагностика се промениха. Понеже не бях сигурен проверявам и грешка се записа. Разглобих буксата на моторната инсталация, пиновете са перфектни! Сглобих я разклатих и пак грешка. Изкривих леко пиновете на ТПС-а така че да не прекъсва, монтирах го, резетнах паметта за горивни тримове, начална позиция на ТПС, ламбда контроли, празен ход и тн. Запалих и ВСИЧКО заспа!
                      Ще опиша последствията от проблеми който се решиха заради едно кабелче и авариен режим на мотора:
                      -Мотора вече вдига над 3000об на коя да е предавка под товар! Преди обороти над 2500 само ако ръчно го държим на 2-ра примерно иначе сменя без значение колко газ сме подали. Калкулирания енджин лоуд вече стига 75% а може би повече!
                      -Скоростите включват нормално. Преди заради високо показание на ТПС-а при пуснат педал ако "лок ъпне" 3-та или 4-та скорост не отида ли на неутрална от лоста при намаляване до под 1000об. скоростите искаха да гасят мотора! Почти винаги се случваше!
                      -Вече имам "кик даун"...Съжалявам че разбутах оригиналната позиция на жилото. Трябвало да се натегне, ама друг път! Дори натегнато до крайна позиция кик даун нямаше! Вече има и то съвсем адекватно!
                      -Динамиката е много по-добре, все пак вече се гоня с Голфчетата до 4000-4500об. което преди не се случваше.

                      Нямам повече време сега, ще опиша още ако на някой е интересно по-късно.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                        Най-вече се кефа, че се реши на 95% проблема с "ритника" при лок ъпването(заключването на хидр.трансформатора) при педал натиснат над 1-2см. Просто джипа изтропваше зверски, и не се счупи само заради това че го пазех. Сега вече като мога да го натисна се отпускам да го карам бързо.

                        Още нещо което е интересен факт при 4.0. При високи обороти на празен ход кутията влиза в авариен режим. Записваше грешка за датчик неутрална позиция на лоста, или някакъв за паркинга не помня, не добре да се знае. В случая проблема при мен се явяваше от преобогатена горивна смес(газ). А аз мислех че е от моторчето за пазен ход

                        Ще ползвам темата да благодаря на Еди Рангелов защото той ми отдели време и обясни съвсем търпеливо как вижда проблема през неговите очи(според моето описание). Ако не ми беше казал някой работи, нямаше да мога да си обясня толкова много проблеми по моята кола. Няма да казвам колко пъти чух "тая кутия е боклук" и "свали, прати я във Варна"...Сега вече наистина мисля за една ревизия, но вече виждам че има само механични проблеми.
                        Последно редактирано от IvanVG; 28-07-17, 18:56.

                        Коментар


                        • #57
                          От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          Най-вече се кефа, че се реши на 95% проблема с "ритника" при лок ъпването(заключването на хидр.трансформатора) при педал натиснат над 1-2см. Просто джипа изтропваше зверски, и не се счупи само заради това че го пазех. Сега вече като мога да го натисна се отпускам да го карам бързо.

                          Още нещо което е интересен факт при 4.0. При високи обороти на празен ход кутията влиза в авариен режим. Записваше грешка за датчик неутрална позиция на лоста, или някакъв за паркинга не помня, не добре да се знае. В случая проблема при мен се явяваше от преобогатена горивна смес(газ). А аз мислех че е от моторчето за пазен ход

                          Ще ползвам темата да благодаря на Еди Рангелов защото той ми отдели време и обясни съвсем търпеливо как вижда проблема през неговите очи(според моето описание). Ако не ми беше казал някой работи, нямаше да мога да си обясня толкова много проблеми по моята кола. Няма да казвам колко пъти чух "тая кутия е боклук" и "свали, прати я във Варна"...Сега вече наистина мисля за една ревизия, но вече виждам че има само механични проблеми.
                          Браво колега, евала за упоритостта а на Еди толкова пиене му дължим, че цял живот да не може да изтрезнее ама кво да се прави като си е добър диагностик пада му се

                          В прочем американците ни верно са много темпераментни от към електрониката, първото си Чероки много го намразих заради стотиците дребни и не толкова ел проблеми, инак от джелезо много му се радвам.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X