Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

    Гагич, не се прави на ударен

    VW

    Коментар


    • #32
      От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... освен когато е нещо друго. Примерно изчислена мощност или момент като процент от максималния.
      При моторите с дроселова клапа тези параметри са свързани с положението на регулиращия орган- т.е. клапата. Та няма кой да се хаби да мери въртящ момент и мощност в абсолютна стойност, щото няма и как(или е безсмислено сложно).
      Натоварване още от теорията на ДВГ е положението на регулиращия орган.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ...
        Натоварване още от теорията на ДВГ е положението на регулиращия орган.
        Аз щото точно там съм го виждал че е налягането. Ама ти си чел повече теория на ДВГ.

        Коментар


        • #34
          От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          При моторите с дроселова клапа тези параметри са свързани с положението на регулиращия орган- т.е. клапата. Та няма кой да се хаби да мери въртящ момент и мощност в абсолютна стойност, щото няма и как(или е безсмислено сложно).
          Натоварване още от теорията на ДВГ е положението на регулиращия орган.
          Ама не точно! Едно и също ли е според теб 10% отворен дросел на 4-та и 30% на първа? В първия случай ще имаме по-високи показания на мапа, защото мотора ще е по-натоварен.

          Коментар


          • #35
            От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ... Примерно изчислена мощност или момент като процент от максималния.
            Точно

            Коментар


            • #36
              От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Натоварването е положението на дроселовата клапа - така че TPS - не би трябвало да има разлика . Скоростите не му влияят, по скоро обратното, ако кутията не е с жило а гледа данните от него.
              Кутията се управлява с TPS и жило .
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #37
                От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Ама не точно! Едно и също ли е според теб 10% отворен дросел на 4-та и 30% на първа? В първия случай ще имаме по-високи показания на мапа, защото мотора ще е по-натоварен.
                На първа с 30% дросел достигаш едни обороти, на четвърта със същия процент други, а с 10% на четвърта още по-ниски.
                Показанията на МАП-а зависят от два параметъра - колко е отворен дросела и какви са оборотите. При еднакви обороти и дросел, няма разлика на коя скорост си.
                Но съм съгласен, че тия показания които ги показва като натоварване, може да са и показанията на MAP-а - ако при едно и също положение на дросела (педала), тия проценти се променят значи е така.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз щото точно там съм го виждал че е налягането. Ама ти си чел повече теория на ДВГ.
                Като горното- какво отчита в тази кола - не променя теоритичното значение при изпитване на двигатели.

                При всички положения, отчитането на само половината натоварване е проблема в тази кола, независимо дали е от MAP или TPS. И двата датчика подлежат на проверка.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                  След малко ще измеря пак да не говоря наизуст, но съм 99% убеден че тпс на отворен дросел е 4,2-4,4 волта. А за мап едно че го гледам с диагностика, другото е че си показва коректно най-високо и ниско ниво. Та точно за това не сващам как тъй engine load не отива над 50% ...сега достига до 56% понякога до 59% но не е нормално да е наполовина.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                    A пробвал ли си как се държи на автопилот в същите режими?
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #40
                      От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                      И аз барабар Петко с мъжете. В банката имах на разположение два 4.0 бронирани с механични скорости.
                      Залагам на компа. Ако можеш смени компа с друг за проба. То ще си покаже.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        Блок и глава имам за новия двигател(2001-2004). Мисля че и коляновия вал също ще намеря, както и още някой неща.

                        Т-датчиците са ми наред. Мапа също работи коректно, нито е засичан като грешка, нито като показания видяни от компа има драма. ТПС-а го смених, разлика никаква.
                        Това което някой в темата май се бъркат е показания на ТПС или колко съм настъпил педала, а аз говоря за нещо друго! Аз говоря за една графа която се вижда само с диагностика, тя представлява реалното натоварване на двигателя. С други думи моя мотор не иска да си увеличи горивото до максимум, и да си даде максимален аванс за максимална мощност. Колата ми е с 3 махнати катализатора, оригинално супер тъпо и огромно гърне, също с доста малък диаметър на крайната тръба на изп.система. Джипа работи много тихо, дори като го настъпя бучи тихо, няма и помен от дуднене на голям мотор.
                        Като цяло проблема ми е че като започне да не върви в жега и над 2000 об. според мен ще се счупи. Смукателния и изпускателния колектор на тоя мотор са мноооого тъпо направени. Изпускателя нагрява зверски смукателя, и след това резултата според мен е ясен. Кислород при температура на входящ въздух 45-55 и нагоре градуса няма.

                        Има ли някой от София с WJ 4.0 да го закача на диагностика и да ме повози малко за да видя и друг джип как се държи?

                        Два реда и за скоростите...каквото и да го правя тая машина върви постоянно и само под 2300-2500об. Натискам го до ламарината на 4-та сваля 3-та тръгва(аз държа до ламарината) Стига 3-та с 2500-2700об. най-много и си включва 4-та. Автоматика има проблем. Смених датчик и клапан за налягането и вече не записва повреди за ск.кутия. Обаче тя не работи като хората.

                        Гледах едно време в ю-тюб как се ускоряват джипки с тоя мотор. Масово положението е като при мен. Газ от място джипа сменя скорости на под 3000об. Един ги нареди до червеното и според клипа 0-100 за 8 сек. Аз не съм тръгнал да се състезавам, но според мен мъча колата, а просто не съм виждал друг същия да знам какво може. ЦРД-та съм карал много.
                        Имам същото като това от подписа ти.Ако искаш да го закачаш и да мериш показатели,утре след 12.00 ще бъда на работа в бившето СОМАТ в Горубляне и колата ще бъде там.
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                          Утре пътувам за Бургас, но след седмица може да се видим да поговорим и видим прилики и разлики. Благодаря!

                          На автопилот не съм се сетил да гледам, и мисля че няма да има разлика понеже на "тъп" бензин с жило за газта няма нищо различно. Вече на дизелак с ел.педал за газ може да е друга бира.

                          След среща с поне едно същото WJ мисля да направя следното:
                          -гърне от европейска кола на 60мм светъл отвор смяна да крайната тръба след гърнето с такава от ЦРД с по-голям диаметър.
                          -Термо лента на смукателя и изпускателя. Тука ще има малко модифициране на смукателя така че да може да се навие термолента в частта към главата.
                          -допълнително изолиране на входящия въздух + може би спортен филтър изцяло на студен въздух.

                          Обмислям преминаване на по-голям дросел нещо като 65-70мм, мнения?
                          Автоматика също мисля да го отварям още и да го оправям. Запасих се с ремонтирана "не тръгнала" ск.кутия за донор на моята.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                            Ако дросела отваря до край и ламда сондите дават сигнал за правилни смеси то мощността ще ти е доволно близка до максималната. 10-20кс не са усещат лесно. Дросела е механичен, та дори на място можеш да го провериш дали застава хоризонтално. Ако смесите бяха бедни мотора щеше да се е родил вече. Ако има ЕГР - прегледай дали затваря, да не се окаже, че част от изгорелите газове се връщат обратно през мотора.

                            Относно нагряването на всмукателния колектор от изпускателният - термолента върши чудеса. И към нея можеш да добавиш една ламарина между двете за още повече ефект. Само избери правилната, че има едни дето са за ниски температури и стават мизерии. Но 55-60 градуса на постъпващят въздух не са толкова много. Между 30 и 60 градуса е около 10%. Но ефекета може да е над 10% мощност заради корекциите по авансите.

                            Скоростната кутия съм почти убеден, че има обратна връзка с мотора. При т'ва положение проблеми в нея може и да смъкват мощността на двигателят. При смяна на предавки би трябвало да изпрати сигнал за корекция на авансите към закъснение за да се избегне удар при смяната. Иначе можеш да тестваш хидротрансформатора, но при все, че не качва лесно над 3000 оборота би трябвало да работи без приплъсване.

                            Що не се качиш на дино стенд? Виж колко коне ще извади. Ако имате под ръка второ такова в заводско състояние - качете и него по същото време. Ще стане доста ясно дали мощността е по-малко.

                            Коментар


                            • #44
                              От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                              Да ти кажа и моето мнение. Карал съм Чероки 4.0 и наистина върви много, горе доло по ускоряване и вървено колкото гранд 4.7 Карал съм и Чероки 2.5 бензин, еми върви малко колкото да не заспи на същото купе на пълен ход 130км. и неможе повече, ускорението и то такова, като на Рено клио 1.4 Карал съм и гранд WJ 4.0 е не на пълен ход ама така като го гледах как ускорява, на дали щеше да подмине 140км. може би малко по бързо докъм 60-70км. и кво да ти кажа умрял кон на т'ва голямо купе. Така че не си мисли че караш самолет. Два тона е празен като го натвариш с газова, бензин половин резервар, ТИ и още някои боклуци по багажника и тои станал два тона и половина обут с големи гуми които ги дават заводско и на 4.0 и на 3.1 и на2.7 и на 4.7 . Така че, караи си с 120-130 и не му мисли, ако искащ повече продаи го и си купи 4.7 или по добре хеми, аиде успех.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4.0 при WJ мощност, модифициране, ремонти, газови.

                                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                                ... , на дали щеше да подмине 140км. може би малко по бързо докъм 60-70км. и кво да ти кажа умрял кон на т'ва голямо купе. ...
                                За подминаване - подминава ги. Обаче е факт, че двигателят слабее за това купе. Особено се усеща при продължителни изкачвания.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X