Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

    Патриша си върви нормално,но не винаги при описаните обороти тресе,независимо на коя предавка.По мое мнение проблема идва от маховика,но дали съм прав не знам.Моля за съвет дали е възможна замяна на маховик от Y60.

  • #2
    От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

    Може и/или разбити тампони на мотора, особено ако го караш често в този режим.
    Вибрациите кога се появяват, като преминаваш през тези обороти, или ако си задържал там и подадеш газ ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

      Вибрации от маховика може да имаш ако си с 3.0 мотор който е с двумасов маховик , но те са само на спиране и потегляне . При по високи обороти също има вибрации , но са незабележими ( ще ги разбереш когато разбиеш лагерите на коляновия вал или скъсаш самия вал ) Y61 , като изключим стандартната причина за тресене на мотора тампоните , тресе най често от разбити накрайници на кормилните щанги заради лекото шими което се появява при 1500 оборота . Симптомите са следните - на относително гладък път , при около 1500 оборота и педала на газта задържан на едно положение , скоростния лост почва да "играе" все едно е откачен ... При теб така ли е ?
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
        Вибрации от маховика може да имаш ако си с 3.0 мотор който е с двумасов маховик , но те са само на спиране и потегляне . При по високи обороти също има вибрации , но са незабележими ( ще ги разбереш когато разбиеш лагерите на коляновия вал или скъсаш самия вал ) Y61 , като изключим стандартната причина за тресене на мотора тампоните , тресе най често от разбити накрайници на кормилните щанги заради лекото шими което се появява при 1500 оборота . Симптомите са следните - на относително гладък път , при около 1500 оборота и педала на газта задържан на едно положение , скоростния лост почва да "играе" все едно е откачен ... При теб така ли е ?
        Не играе лоста,а тресе като "шини",но не много и не винаги при тези обороти.Сменил съм по окачването отпред всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

          При задържане в обороти 1400-1500 си тресе и при повишаването им всичко се оправя.

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

            При 2,8 TDI маховика си е демпферен( сменял съм съединител 2 пъти).Подменени са шенкелните лагери,кормилното накрайници,билетите,тампоните на носачите,втулки на панхард и дългата щанга на която е захванат амортисьора .

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

              Щом имаш голямото желание да слагаш двумасов маховик , сменяй го . В RD28Ti от 99 г е бил монтиран обикновен едномасов маховик и си работи без проблем ( разбира се няма такъв комфорт при тръгване и спиране )
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

                Въпросът ми е ще стане ли маховика от Y60 на Y61.

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации Нисан Патрул при 1400-1500 оборота.Модел Y61 99г.

                  До сега от всички разглобени 61-ци не съм виждал без двумасов маховик.Има тунингов австралийски комплект с плътен маховик,но цената е дебела.Маховик от 60 на 61 става,но след това ти трябват и други работи като кутия от 60-ка
                  Борис 0888 999 едно едно9
                  PATROL Y260 RB30S

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X