Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта фе спря да се движи при натоварване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта фе спря да се движи при натоварване?

    Здравейте.Имам санта фе 2004г. бензин автомат. Бях в кал леко тинеста и с камъни,но не големи и колата просто спря.На директна е(показва си ми на таблото,че е на 1ва) давам газ вдигат ми се оборотите,а не се въртят гумите.От какво може да е ?До сега не го е правила и няма някакви проблеми видими върви си нормално нито ми е светнала лампа някаква нито нищо.Като я изкарахме само няма и 1 метър ме дръпнаха и тръгна веднага.Какво може да се е случило?

  • #2
    От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

    Първите признаци на умиращ торк. Вържете автомобила за нещо здраво и със закачена диагностика гледайте обороти на ДВГ и входящи обороти на кутията.

    Коментар


    • #3
      От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

      Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
      а не се въртят гумите.
      ......сигурен ли си?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ......сигурен ли си?
        Сигурен съм да на 100% и хора извън колата ми го казаха.Добре,че имаше още 1 джипка да ме дръпне.До сега не ми го беше правила на висок склон,който трудно може да изкачи съм пробвал да спра и да тръгна и тогава просто си боксуват колелата,а сега напрао спряха и не се въртят,а само ми вдига оборотите. Тука сервиз за автоматици няма малко трудно ще го направим това с диагностиката.За сега мисля така да я карам или ако се сетите за някакъв друг тест. Този торк горе-долу колко му излиза смяната с труда и частите и за колко време става?

        Коментар


        • #5
          От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

          Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
          Тука сервиз за автоматици няма
          А къде е това тука?

          Коментар


          • #6
            От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

            Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
            ..... За сега мисля така да я карам.....
            Карай, ама за всеки случай проучи тарифите на пътна помощ

            Коментар


            • #7
              От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

              Силно вероятно е да е Торк конвертер... не му знам името на български как е. И ... не се оправя само.

              Коментар


              • #8
                От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                хидро-трансформатор

                Коментар


                • #9
                  От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Карай, ама за всеки случай проучи тарифите на пътна помощ
                  Ами тя никакви симптоми няма за нещо по-сериозно.Нито блъкса,удря,нито приплъзва нито има проблем със смяна на предавки или обороти.Не се усеща,че сменя предавките,като дам газ си връща нормално 1 надолу,няма шумове или вибрации.Това само 1 път ми го направи и не знам дали не е другаде причината понеже кутията наистина си работи напълно нормално.Възможно ли е да съм претоварил нещо и компютъра умишлено да го е направил това или и аз не знам. Аз като чета след ремонти и отваряне на кутии какви неща стават чак страх ме хваща да отида....те вместо да ги оправят и да забравиш се появяват още 1 куп проблеми ако въобще са намерили проблема и са оправили кутията та затова много много не ми се впуска в тия ремонти за по 2000лв без да има някакви по-сериозни симптоми.Та затова и питам дали има някакъв начин да тествам дали проблема идва от там,че ако отида при майсторите ще започне един филм с неясен край.Много съм скептичен като ги гледам нито се интересуват нито се задълбочават в проблема карат те да сменяш някакви части и накрая се оказва,че хич не е от тях и си набутал 1 торба с пари да сменяш здрави неща. Та някой ако знае сервиз в област Пловдив/Стара Загора/Хасково да каже,но да е читав въпреки,че не мисля да ходя по мъките за сега.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                    На първо време виж нивото и цвета на маслото.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                      Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                      .......................................,нито приплъзва ........................Възможно ли е да съм претоварил нещо и компютъра умишлено да го е направил това .................. Та някой ако знае сервиз в област Пловдив............
                      Вдигането на оборотите и Невъртенето на гумите си е приплъзване !
                      Компютъра не прави нищо такова умишлено, нали все пак е нещо като Жиб та малко калчица няма да го уплаши!
                      А в Пловдив има един Стоян (Ssspeed)ако все пак решите да се консултирате де!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                        Аз пак на въпроса на дядо Владо.

                        Викаш, че имало хора отвън дето казвали, че не се въртят гумите. Колко са компетентни, че ако се върти само една гума, и тя е на кал или в дупка-тя може да поема всичкото въртене от двигателя, а другите три да си стоят неподвижни.
                        Не знам на тази кола каква и е схемата на задвижване, но ако е фул тайм, с отворени диференциали-това е доста често срещано по гаден терен.

                        Ако наистина никоя от гумите не се е въртяла-каквото пишат колегите.
                        Но все пак аз бих направил една проба с колело във възуха преди да вляза в сериозен ремонт.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                          Как да направя пробата с колело във въздуха?Вдигам с крик малко едното колело и газ?Иначе и мен ми се стори,че не върти, но може и да сме се излъгали понеже не опитвах много,но едва ли мисля ако вървеше не би трябвало да закъсам чай.. А това до сега никога не го е правила да не би да е тръгнала да сменя на 2ра понеже не бях пуснал на ръчна смяна и да е изтървало нещо?И аз не знам кутияра наистина не дава признаци за проблем освен това което стана и то еднократно понеже после си карах сам по сходен терен без да ми прави проблеми.Маслото на кутията е сменяно преди 6000км.Сменя глатко и плавно не се усеща,че сменя и няма симптоми затова питам за начин да тествам освен да се забия някъде и каквото стане

                          Коментар


                          • #14
                            От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                            Най-простия тест е да вдигнеш едното колело във въздуха с крик. И ако колата не тръгне, а колелото се върти-няма нищо страшно.

                            Това обаче е както вече писах за фул тайм трансмисия, без блокажи. Не знам как е схемата при теб, и не мога да ти дам по-точен съвет.

                            Абе образоване как работи твоята трансмисия му е майката. И според каквото си научил, и какво се получава на терен-разбираш какво става.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                              Ами фул тайм е самоче как точно работи не знам.Ще го пробвам,но ако тръгне какво ? То от тоя тест май ще разбера как ми работи трансмисията,а не дали има проблем.Ако тръгне май най-много да си счупя крика . Не знам дърпах кола в кал лека без да ми изключи......Май ще отида да я закачат на компютър да видим какви грешки дава може да е записала нещо.Може да е тръгнал и хидротрансформатора и да е в някакв начален стадии,а аз да съм я натоварил до там,че да ми направи проблем не знам,но е странно,че на почти същия терен след като я дръпнахме няма и 1 метър и си тръгна нормално даже не са ме вадили само леко ме дръпнаха.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X