Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта фе спря да се движи при натоварване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

    Ако няма блокаж на централния диференциал(а нали е сравнително нова машина-може и да няма), а на мостовете почти със сигурност няма-не би трябвало да тръгне при вдигнато едно колело. Освен, ако няма и разните там електронни джаджи които стискат спирачки. Ако има-няма полза от теста. Или поне ще разбереш дали тази система работи.

    Идеята на проверката с вдигната гума е да се увериш, че ако едната гума е без сцепление-джипа не тръгва, и тогава най-вероятно хората наоколо не са видели,ч е едната гума се върти напразно.Нагледал съм се и наслушал на компетентни некомпетентници...

    И друго-щом колата върви и не дава признаци за някаква повреда-ами карай си я. И я наблюдавай. Ако има нещо за ремонт-то ще си покаже.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

      Аз така и не мога да разбера как си го причинявате това с автоматиците, ама нейсе.
      Ся ще ме нападнат от всички страни, ама...
      Торк конвертери, масла за по 'стотин лв, дрън-дрън. Разход с една трета над този на "ръчна " кутия при същата кола и мотор..
      Вие си знаете...
      Че и бензин на всичко отгоре...
      И после реване.


      ПП: Че и не се знае какъв "тайм" е раздатката и има ли блокаж...
      Де да знам...
      И ся ще почнат да ме убеждават как офроуд нямало да си запалиш съединителя, както при ръчни, а това че си палиш всички виско куплинги и хидротрансформатори и масла, нема значение...
      Карай...
      Последно редактирано от TigerHunter; 03-07-17, 23:26.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Аз така и не мога да разбера как си го причинявате това с автоматиците, ама нейсе.
        Ся ще ме нападнат от всички страни, ама...
        Торк конвертери, масла за по 'стотин лв, дрън-дрън. Разход с една трета над този на "ръчна " кутия при същата кола и мотор..
        Вие си знаете...
        Че и бензин на всичко отгоре...
        И после реване.


        ПП: Че и не се знае какъв "тайм" е раздатката и има ли блокаж...
        Де да знам...
        И ся ще почнат да ме убеждават как офроуд нямало да си запалиш съединителя, както при ръчни, а това че си палиш всички виско куплинги и хидротрансформатори и масла, нема значение...
        Карай...
        Ами качи се на автомат и ще разбереш Тя колата е ежедневна и е сув така или иначе не е за тежък офроуд.Верно,че ръчката е доста по-проста и безпроблемна ама то на стара кола е божа работа.Пък и темата не е за ръкча или автомат всеки да кара каквото му е кеф не виждам какво има за убеждаване.Предната ми кола беше ръчна след 4-5 години вярна служба ми блокираха скоростите само 3-та влизаше....верно ремонта излезе доста по-евтино от ремонт на автомат поне 2-3 пъти цялата работа труд+нов съединител+смяна маслото ми излезе около 600-700лв докато ремонта на 1 автоматик е 2-3000лв и то лошото е,че няма май кадърни специалисти на автоматици подчертавам специалисти,а не гаражни майстори и обикновенно нестига,че набутваш 1 куп пари ами и колата ти става по-зле от предни ремонта. Утре ще пробвам това с крика.А иначе ето това намерих като инфо в интернет " A full-time four wheel drive system (without low-ratio) is fitted: What is logically the "centre" differential is located beside the front axle differential. The gearbox drives the centre diff' whose output shafts drive the front axle diff' and a bevel gear taking drive to the rear. The torque split is 60:40, front:rear, which matches the Santa Fe's weight distribution. A viscous coupling linked to the centre diff' can send all of the torque fore or aft in case of a loss of traction at one end" И да питам още нещо.Възжможно ли е просто предните гуми да опряли някъде и да е трябвало да дам повече газ затова да не са се завъртели?Понеже аз газ дадох колкото да ми вдигне 1500-1600 оборота.Незнам и аз днеска я търкалях малко в калта и си върви нормално. Ще видим с крика какво ще стане. Мерси все пак за отговорите.

        Коментар


        • #19
          От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

          Сантасето не беше ли Лантра със задно през вискомуфа ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Сантасето не беше ли Лантра със задно през вискомуфа ?
            Не. Соната е(Лантра е Туксон). И най-разпространената раздатка е несиметричен диф 60/40, с виско в паралел, което го самоблокира до 100%. Но има информация и за задвижване с виско(Соти писа, че махал заден кардан на такова с 2,7 V6), както и с ел. магнитна муфа на някои от последните от първата генерация(и на всички с 3,5 V6).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

              Така де, Соната.
              Нали е с напречен мотор, и без бавни, или бъркам ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                И ся ще почнат да ме убеждават как офроуд нямало да си запалиш съединителя, както при ръчни, а това че си палиш всички виско куплинги и хидротрансформатори и масла, нема значение...
                Саше, и аз като теб-Тома неверни, но на последното състезание по траял в Русе(а траяла е най-най-най офроуд) с Иван Попов взехме трето място, с автоматична кутия. И то с каква машина? Ти да видиш-стандартна витара. С все чупливите и карета отпред, а беше обута с 33-ки силвърстон. И не даде никакъв дефект(освен в началото, но това е от минало състезание, и защото там много се е разчеквала). И Според всеобщото мнение-всичката здравина(разбирай запазване на трансмисията) идвала щото била автомат. А не беше леко състезание, даже доста критикувах организаторите за трасетете които са направили за стандартния клас.

                Пак казвам-за мен сериозния офроуд се прави с ръчна кутия и класически съединител, но явно започваме да остаряваме, и новите неща по колите не са ни ясни.

                Ма така е то... Дядо ми казваше, че не разбира защо се мъчим да карае коли, които непрекъснато се чупят, имат данъци, трябва да минават преглед, и им купуваме скъпи горива, при условие, че има магарета които трябва само да и впрегнеш, и вече се возиш...
                Тогава му се смеех.
                Сега май е дошъл реда да ни се смеят на нас.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Така де, Соната.
                  Нали е с напречен мотор, и без бавни, или бъркам ?
                  Не бъркаш, така е.

                  Основното е, че няма вариант да не върти никое колело заради раздатката.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                    Точно това имах предвид и аз.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Аз така и не мога да разбера как си го причинявате това с автоматиците, ама нейсе.
                      Ся ще ме нападнат от всички страни, ама...
                      Торк конвертери, масла за по 'стотин лв, дрън-дрън. Разход с една трета над този на "ръчна " кутия при същата кола и мотор..
                      Вие си знаете...
                      Че и бензин на всичко отгоре...
                      И после реване.


                      ПП: Че и не се знае какъв "тайм" е раздатката и има ли блокаж...
                      Де да знам...
                      И ся ще почнат да ме убеждават как офроуд нямало да си запалиш съединителя, както при ръчни, а това че си палиш всички виско куплинги и хидротрансформатори и масла, нема значение...
                      Карай...
                      Сега пък ще ти кажа под секрет че една и съща морга (демек жип), с еднакви гуми и магаре зад волана едната с ръчка а другата с автомат - автомата стига на бързи там дето ръчката на бавни.
                      А при сантасето бавни нема - та сещай се кое е по проходимо

                      При Субару има модели с бавни(не баш от най бавните) ръчни скорости и същите автомат без бавни.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                        Колега, ако е 2,7 V6 бензин е с асиметричен диф 60/40 с виско в паралел самоблокиращ се до 100% а според годината производство и заден LSD диф плюс електронно допълване от спирачната система към превъртялото колело /гума/.Иначе казано за пробата с крика забрави. Провери маслото на цвят и мирис.При смяна на маслото сменян ли е и филтъра. И накрая и аз питам като "дядо Владо"-сигурен ли си?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                          Да не цапам темата, ама хафтомата си е благинка и в гората, стига да не го закОпваш в калищак.
                          Ако предимно, или повече се кара оф, трябва да се сложи допълнителен радиатор за маслото в скоростите.

                          ... а, че сичко може да се потроши, е ясно.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Санта фе спря да се движи при натоварване?

                            Ако кутията е F4A51-2, която май е единствена, която се слага на този модел Санта фе, СМ - първа генерация (включително и моята е такава), ето документация за нея, ако на някой е полезна.

                            http://shop.ukrtrans.biz/wp-content/...logs/F4A41.pdf

                            Ако линка е непозволен, моля да бъда извинен.

                            Поздрави, Ицо.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X