Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемен двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблемен двигател

    Здравейте ,колеги имам проблем с работата на двигателя ,става въпрос за фронтера А 2,2 16в X22XE 95г.Та проблема е в ниските обороти ,двигателя притриса и припуква в ауспуха форсира се мудно .Сменил съм свещи и кабели ,ламбда сонда темперетурен датчик .Но проблема си остава .Вързах я с ОП-ком (принудих се да си купя ) практически грешки няма ,но ми направи впечатление че ъгъла на изпреварване варира между -18 и -12 градуса на ниски обороти .Въпрсът ми е нормален ли е този ъгъл ?Знам че на този ти инжекционни сигнала се подава от компютъра и не знам дали между него и бобината има комутатор който управлява ъгъла на изпреварване .Тествах и другите компоненти ,дебитомер датчиците на въздуха и антифриза и стойностите са им в норма.Предварително ви благодаря за информацията

  • #2
    От: Проблемен двигател

    Понякога има и механични повреди при моторите с електронно управление.Че даже и ауспух с намалена пропускателна способност.Не пренебрегвай и това.Не е грешка придобиването на диагностичен апарат.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Проблемен двигател

      Ако смениш и палеца със дистрибуторната капачка и проблема остане то замери си компресията на цилиндрите , защото се съмнявам в прегорял клапан или легло. Успех!
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #4
        От: Проблемен двигател

        То хубаво да ги смени ,но първо да ги намери?!
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #5
          От: Проблемен двигател

          Има една джаджа дето и викат кнок сензор и има основно значение за управление на тоя ъгъл, та провери в тая посока.
          Поздрави!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            От: Проблемен двигател

            колега откачи си дебитомера и пробвай имах същия проблем не го хващаше като грешка
            [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

            Коментар


            • #7
              От: Проблемен двигател

              Благодаря ви за отзивчивоста колеги , за сега нямам развитие по въпроса .Конкретно съм се спрял на два елемента от запалването ,бобина или компютър или евентуално датчик на коляновия вал .От прочетеното до момента и по разни чужди форуми разбрах ,че въпросния модел няма комутатор ,а управлението на искрата е от самият компютър .Евентуално той определя предварението като взима информация от датчика на коляновия вал .Мотора тресе в ниските като го натоваря с завъртане на волана примерно и изпада в моментен колапс (не винаги ) соленоида за празния ход му задига оборотите(моментно) .Иначе оп-кома отчита че всичко е чук и гек ,обороти на празен ход 820-830 .За дебитомера ще пробвам по съвет на колегата ,въпреки че отчита някакво напрежение и разлика като подам газ .Питах ви за комутатор ,понеже смяна на бобина не е никак евтин ремонт ,за компютър да не говориме.Имам и едно друго питане този модел дали има октан коректор ?Докато ровех по инсталацията която явно е поправяна от "майстор" намерих планка с пластмасова основа за букса да се търкаля в коша на мотора ,след доста търсене и ровене разбрах че тази планка седи зад десния фар и на нея се закачва буксата за диагностика ,а в съседното гнездо трябва да седи буксата на октан коректора .

              Коментар


              • #8
                От: Проблемен двигател

                Привет Баро,
                Почни от начало, като провериш обстойно за протриване на снопа, който върви зад двигателя, и управлява бензиновите дюзи.
                Не зная за какъв датчик за октан корекция говориш. Това което аз съм чел, датчика е акустичен, засича детонации и подава на компа инфо, за да направи нужните корекции, Известен е като кнок сензор, и се намира на двигателя, някъде под термостата. След дроселната клапа на входящия колектор, има вход от двигателя, който (не съм съвсем запознат, само предполагам ) е за картерните газове. Представлява дюза която вътре е около 1,5 мм, и на нашите стари коли се запушва. Сваляш, почистваш, отпушваш. Намира се под модула носещ дроселната клапа, отдясно, и с един маркуч, излиза горе, отляво на капака под който са свещите. При мен нестабилната работа се дължеше на протрити кабели и неработещ кослороден датчик, но отпушването на тази дюза даде допълнителна динамика. С пожелания да си вкараш колата в ред, щото лично аз смятам този ДВГ за много добро попадение.
                Поздрави.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблемен двигател

                  Колега и аз имам подобен проблем на бензин като подам рязко газ заглъхва и гърми в ауспуха няма откриване на проблема. Сменил съм и кнок сензора няма резултат. Карам си на метан само че монтирах аванс процесор. А кабели и свещи също сменявах.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблемен двигател

                    А налягането на бензина някой мери ли.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблемен двигател

                      Здравейте,колеги отдавна не съм писал .След толкова много време и ровене ,понеже рядко ми остава свободно да се занимавам , частично стигнах до същноста на проблема .А именно незнайно защо умряла почти нова ламбда сонда .Ламбда сондата(Беру) е сменена и от тогава джипката вообще не е напускала гаража ,демек не е минала и 20 км(припалвана и работила на място ) .Най-странното е че ЕКУ-то вообще не засича че я нямя след като съм я откачил .В откачено положение стойностите са и 0 .А междувременно се сдобих с нова бобина и манометър за налягането на бензина .Искам да ви питам ,нормално ле е ЕКУ-то да не засича липсата на ламбдата ,подлежи ли на ремонт ако не да търся нещо втора ръка .С оп-кома при откачена сонда изписва ,че има отворен кръг ,но в грешките записани в еку-то липсва .Предварително благодаря за информацията

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблемен двигател

                        Привет Баро,
                        Чекай, преди да се вкараш в филм, да споделя и моите 5 ст. по темата.
                        Ламбда сондата не е основен датчик. Според моите проби по темата, при недобре работеща ламбда, компа записва грешка, не задължително свързана с лабдата, и минавайки в усреднени режими, колата, работи с повишен разход. Пиша това, на база същия двигател, X22XE и същия комп. Motronic 1.5.4. Почти 2 г. карах с недобре работеща лабда, но понеже имах и газ, не се притеснявах. След смяната на лабдата, с работеща компа спря да записва грешка. При шофиране, особено при ускорение, светваше чек енджина за определено време, и изгасваше.
                        Ламдата ти е в три извода. Един е маса, втория +12V, и третия е сигнала. Провери дали нямаш проблеми с масата. Възможно е да имаш лоша маса, на изходящия колектор.
                        Компа е последното нещо което, лично аз, бих обвинил.
                        Поздрави,
                        ПитерД.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблемен двигател

                          При мен изкарва единствено като грешка непрекъснато некоректен сигнал на имобилайзера .Обаче ландата като я свържа и почва да лъже системата че сместа е бедна съответно я обогатява до безобразие мотора пука и пляска в ниските особенно ,аз затова реших че може да е и бобина понеже кабелите на свещите и свещите съм ги сменил когато и въпросната ламбда сонда.Видях се ч чудо и без да искам и дръпнах щепсела и мотора почна да работи в пъти по равномерно и гладко .Обаче сега се чудя ако сложа нова ламбда да не я последва съдбата на старата .Мойта е на бензин но и аз ще я газифицирам ,при положение разбира се че вкарам мотора в кондиция .А за ламбдата ,според мен двата бели трябва да са за подгрева а черния да е за сигнала .Демек между двата бели трябва да има известно съпротивление ,а на черния трябва да има + от-0,1-1 волта в зависимост от сместа .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблемен двигател

                            Привет Баро,
                            Системата от датчици и изпълнителни механизми при смесо-образуването са взаимо свързани.
                            Провери си датчика за позиция на дроселната клапа. Той е съпротивление и, щом имаш ОП-КоМ, проследи при подаване на газ, дали увеличава напрежението си в полето на ОП-Кома. Ето ти хипотеза:
                            Ти натискаш педала, но датчика не подава на компа, нова стойност, ускоряваме се. Дебитомера, подава инфо, през мен минава повече въздух, лабдата казва, сместа ми не е ОК. Единственото което може да предприеме компа, е да дозира горивото, но в такава ситуация, ще предпочете, да игнорира някой от датчиците. Ако правилно съм хванал идеята, на компа, то ще игнорира ламбдата, за сметка на дебитомера и датчика на дроселната клапа.
                            Дебитомера, е по труден за диагностика, но щом имаш Оп-КОМ, то при ускоряване, следейки он-лайн данни, то общото му поведение, би трябвало да катери напрежението в съответната клетка на Оп-ком. Може да има малки спадове, но не и резки сривания.
                            Масата на изходящите тръби, може да замериш, като провериш напрежението на акумулатора, и после премериш колко е напрежението, ако вместо минуса на акумулатора, поставиш клемата на уреда (мултицет, в позиция измерване на напрежение), например на гайката на ламбдата. Би следвало, при перфектна маса, да получиш същата стойност като тази на клемите на акумулатора. Разлика от 1V примерно, ще повлияе на нивото на сигнала, който лабдата подава към компа.
                            Аз друго не се сещам.
                            Поздрави и пожелания, да разплетеш накрая проблема.
                            ПитерД.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблемен двигател

                              Първоначално публикуван от Barona Преглед на мнение
                              Здравейте ,колеги имам проблем с работата на двигателя ,става въпрос за фронтера А 2,2 16в X22XE 95г.Та проблема е в ниските обороти ,двигателя притриса и припуква в ауспуха форсира се мудно .Сменил съм свещи и кабели ,ламбда сонда темперетурен датчик .Но проблема си остава .Вързах я с ОП-ком (принудих се да си купя ) практически грешки няма ,но ми направи впечатление че ъгъла на изпреварване варира между -18 и -12 градуса на ниски обороти .Въпрсът ми е нормален ли е този ъгъл ?
                              Тези симптоми имат и друга диагноза - наскоро се оправях с това. Моят двигател е X20SE, мотроника е същия.
                              Не съм мерил при"изпреварването" на запалването но след като двигателя работи нестабилно, с припуквания и тнт, е нормално нок сензора да регистрира "детонации" и съответно компютъра да променя изпреварването на запалването. До тук - нок сензора работи. А дали 12 градуса изпреварване са нормални за X22XE - сигурно го пише в техническите спецификации. На мен ми изглеждат нормални.
                              И аз имах същия проблем с моя двигател но и с констатиран неработещ 4-ти цилиндър. Няколко пъти се "оправяше сам" докато преди седмица - не се оправи.
                              Проверих и "пооправих" много неща, щото имам и газов компютър и TAP със сума кабели и маркучи. Изучих се да меря компресия. Набутах се и с датчик за коляновия вал .......
                              Накрая се оказа спечена бензинова дюза - в отворено състояние. Пускала е постоянно бензин и цилиндъра е работел на границата на "удавянето", докато накрая се удави съсвсем.
                              Не можах да раздвижа спечената дюза и в ултразвукова вана. Имах една "оборотна" и сега работи добре с нея.
                              Ако има една или повече дюзи в подобно състояние - е нормално да тресе и да пращи чак в ауспуха на ниски обороти - горивото е в "повече", а във високите обороти успява да изгори по-голяма част от "излишното" гориво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X