Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Проблемен двигател

Място
    София
    Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Проблемен двигател

Здравейте ,колеги имам проблем с работата на двигателя ,става въпрос за фронтера А 2,2 16в X22XE 95г.Та проблема е в ниските обороти ,двигателя притриса и припуква в ауспуха форсира се мудно .Сменил съм свещи и кабели ,ламбда сонда темперетурен датчик .Но проблема си остава .Вързах я с ОП-ком (принудих се да си купя ) практически грешки няма ,но ми направи впечатление че ъгъла на изпреварване варира между -18 и -12 градуса на ниски обороти .Въпрсът ми е нормален ли е този ъгъл ?Знам че на този ти инжекционни сигнала се подава от компютъра и не знам дали между него и бобината има комутатор който управлява ъгъла на изпреварване .Тествах и другите компоненти ,дебитомер датчиците на въздуха и антифриза и стойностите са им в норма.Предварително ви благодаря за информацията

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,193
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Проблемен двигател

Понякога има и механични повреди при моторите с електронно управление.Че даже и ауспух с намалена пропускателна способност.Не пренебрегвай и това.Не е грешка придобиването на диагностичен апарат.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    807
    Точки (при гласуване)
    9

Ако смениш и палеца със дистрибуторната капачка и проблема остане то замери си компресията на цилиндрите , защото се съмнявам в прегорял клапан или легло. Успех!
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

Място
    Своге
    Публикации
    1,482
    Точки (при гласуване)
    13

То хубаво да ги смени ,но първо да ги намери?!
    Калин Владов,09РСПБЗН

Място
    Варна
    Публикации
    980
    Точки (при гласуване)
    12

Има една джаджа дето и викат кнок сензор и има основно значение за управление на тоя ъгъл, та провери в тая посока.
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

Място
    Dobrich
    Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

колега откачи си дебитомера и пробвай имах същия проблем не го хващаше като грешка

Място
    София
    Публикации
    26
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря ви за отзивчивоста колеги , за сега нямам развитие по въпроса .Конкретно съм се спрял на два елемента от запалването ,бобина или компютър или евентуално датчик на коляновия вал .От прочетеното до момента и по разни чужди форуми разбрах ,че въпросния модел няма комутатор ,а управлението на искрата е от самият компютър .Евентуално той определя предварението като взима информация от датчика на коляновия вал .Мотора тресе в ниските като го натоваря с завъртане на волана примерно и изпада в моментен колапс (не винаги ) соленоида за празния ход му задига оборотите(моментно) .Иначе оп-кома отчита че всичко е чук и гек ,обороти на празен ход 820-830 .За дебитомера ще пробвам по съвет на колегата ,въпреки че отчита някакво напрежение и разлика като подам газ .Питах ви за комутатор ,понеже смяна на бобина не е никак евтин ремонт ,за компютър да не говориме.Имам и едно друго питане този модел дали има октан коректор ?Докато ровех по инсталацията която явно е поправяна от "майстор" намерих планка с пластмасова основа за букса да се търкаля в коша на мотора ,след доста търсене и ровене разбрах че тази планка седи зад десния фар и на нея се закачва буксата за диагностика ,а в съседното гнездо трябва да седи буксата на октан коректора .

Място
    Пловдив
    Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Привет Баро,
    Почни от начало, като провериш обстойно за протриване на снопа, който върви зад двигателя, и управлява бензиновите дюзи.
    Не зная за какъв датчик за октан корекция говориш. Това което аз съм чел, датчика е акустичен, засича детонации и подава на компа инфо, за да направи нужните корекции, Известен е като кнок сензор, и се намира на двигателя, някъде под термостата. След дроселната клапа на входящия колектор, има вход от двигателя, който (не съм съвсем запознат, само предполагам ) е за картерните газове. Представлява дюза която вътре е около 1,5 мм, и на нашите стари коли се запушва. Сваляш, почистваш, отпушваш. Намира се под модула носещ дроселната клапа, отдясно, и с един маркуч, излиза горе, отляво на капака под който са свещите. При мен нестабилната работа се дължеше на протрити кабели и неработещ кослороден датчик, но отпушването на тази дюза даде допълнителна динамика. С пожелания да си вкараш колата в ред, щото лично аз смятам този ДВГ за много добро попадение.
    Поздрави.

Публикации
    295
    Точки (при гласуване)
    0

Колега и аз имам подобен проблем на бензин като подам рязко газ заглъхва и гърми в ауспуха няма откриване на проблема. Сменил съм и кнок сензора няма резултат. Карам си на метан само че монтирах аванс процесор. А кабели и свещи също сменявах.

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    680
    Точки (при гласуване)
    12

А налягането на бензина някой мери ли.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Сходни теми

1. Проблемен ремък - за смяна!
    От ccvetanov95 във форум Двигатели