Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на ДПФ на лека кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Премахване на ДПФ на лека кола

    Понеже колата (VW Passat B5.5 2.0 TDI) е внос от Франция, а там екологичните им изисквания са много големи, са направили колата с допълнителна ''екстра'' и филтърът за твърдите частици е придружен с течност, която се впръсква в него, подобна на адблу. Да, ама тая течност струва майка си и баща си- 150 лева литърчето. Звънях на една известна пловдивска фирма за чип тунинг и искат 550 лева, за да изолират филтъра. Скъпо, защото казаха, че е сложно заради тази течност и трудно се лъжел компютърът. Някой може ли да ми препоръча човек, който качествено ще го премахне и изолира без да имам проблеми в бъдеще?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Премахване на ДПФ на лека кола

    Защо просто не допълните течността? Убеден съм, че това си е АдБлу... И разходът и съвсем не е толкова голям (допълва се на 10-20х.км)...
    А относно премахването на филтъра - точно сега не бих вземал такива кардинални решения - тъкмо тези дни се говори за промяна на закона и 'въздействие' върху тези, които са си премахнали катализатори, филтри и т.н..

    П.С. Сега прочетох, че немците от онези години май са имали друга течност... Дето е скъпа, ама 4-те литра стигали за около 120х.км...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Премахване на ДПФ на лека кола

      Ако маднесите са ти го казали тва, смятай че на друго място за по-ниска цена ще имаш още повече ядове и накрая ще упреш пак до тях.

      Коментар


      • #4
        От: Премахване на ДПФ на лека кола

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Ако маднесите са ти го казали тва, смятай че на друго място за по-ниска цена ще имаш още повече ядове и накрая ще упреш пак до тях.
        ... и пак ще има ядове.

        Отделно че адблу-то струва лев за литър и не се пълни чак толкова често. Виж, как се ресетва компютъра ако не се пълни в сервиза е една по-сложна тема.

        Интересно каква ли е "другата" течност?

        Коментар


        • #5
          От: Премахване на ДПФ на лека кола

          Не знам каква е, но за Джипката от 2016, където въведоха Адблу, резервоара е около 20л и стига за около 15-20х.км (допълва се със смяна на маслото)...
          Докато за VW гледам, че спрягат 4л и допълване на 4г или 120х.км?!!
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Премахване на ДПФ на лека кола

            На мен в Маднес Пловдив ми ги махнаха плюс ремап на мощноста.Половин година карам от тогава нямам никакви проблеми.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              От: Премахване на ДПФ на лека кола

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... и пак ще има ядове.

              Отделно че адблу-то струва лев за литър и не се пълни чак толкова често. Виж, как се ресетва компютъра ако не се пълни в сервиза е една по-сложна тема.

              Интересно каква ли е "другата" течност?
              Другата е червено кафява на цвят.И е около 25-6 евро литъра.Участва , като добавка при регенерацията на ДПФ.Компа си следи разликата в диференциалното налягане и си прави регенерации , без шофьора да усети нещо.
              Райковски да си калкулира.Ще стигне до извода , че от парите за премахване на ДПФ са му останали половината след пет години , ако си запази системата.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Премахване на ДПФ на лека кола

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Понеже колата (VW Passat B5.5 2.0 TDI) е внос от Франция, а там екологичните им изисквания са много големи, са направили колата с допълнителна ''екстра'' и филтърът за твърдите частици е придружен с течност, която се впръсква в него, подобна на адблу. Да, ама тая течност струва майка си и баща си- 150 лева литърчето. Звънях на една известна пловдивска фирма за чип тунинг и искат 550 лева, за да изолират филтъра. Скъпо, защото казаха, че е сложно заради тази течност и трудно се лъжел компютърът. Някой може ли да ми препоръча човек, който качествено ще го премахне и изолира без да имам проблеми в бъдеще?
                Е тая течност трябва де е със златен прах поне. Не се занимавайте с глупости, а добре проверете каква е въпросната течност. Най малкото за тия пари ще да е достатъчен литър за няколко години.
                Ма най-вероятно си е АдБлу де.
                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 30-06-17, 17:24. Причина: буквичка
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Премахване на ДПФ на лека кола

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Не знам каква е, но за Джипката от 2016, където въведоха Адблу, резервоара е около 20л и стига за около 15-20х.км (допълва се със смяна на маслото)...
                  Докато за VW гледам, че спрягат 4л и допълване на 4г или 120х.км?!!
                  Жоре , миналата седмица на един , като твоя му сипах точно 23л АдБлу до гърловината.Компът му показваше наличност за още 3500км.
                  Ма голем цирк става , когато елентрониката реши , че ще гаси мотора , поради липса на синята добавка.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Премахване на ДПФ на лека кола

                    OOo да... И в инструкцията си пише - започва да предупреждава на 1000км... След което започва да пищи, че свършва на 500км... И така до 0км... От там май имаше две стартирания (мързи ме да прочета инструкцията - но беше нещо подобно), и след това няма палене - само официален сервиз за да 'рестартират' компютъра За късмет аз такава система нямам (но ДПФ пък се регенерира в града на всеки 100-150км - успях да му пусна с 'джаджата' принудително и 'леката' регенерация - регенерация по време на шофиране )..

                    А за течността - предположих, че не е Адблу (въпреки първоначаната ми убеденост) защото разходът на тази във VW е прекалено малък в сравнение с Адблу-то... Обаче дори и да е 30Евро, 250лв на всеки 120х.км ми се струва достатъчно поносимо за да се вкарвам в цирк... В края на краищата докато врътне колата ОЩЕ 240х.км (т.е. 500лв колкото е премахването на филтъра) тя навярно ще е станала скрап
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Премахване на ДПФ на лека кола

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      Е тая течност трябва де е със златен прах поне. Не се занимавайте с глупости, а добре проверете каква е въпросната течност. Най малкото за тия пари ще да е достатъчен литър за няколко години.
                      Ма най-вероятно си е АдБлу де.
                      Със златна цена е. Те това слагат по ситроените-„Eolys” DPX42 / 176.
                      И е много отровно работи се задължително с ръкавици.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Премахване на ДПФ на лека кола

                        Добре де, мислите ли, че не съм проверил дали наистина течността е друга, а не адблу? И точно това е проблемът, че един път заредих 1 литър, след 100 километра лампата светна, че няма течност. В оторизиран сервиз на Volkswagen пред мен наляха още един литър. Мина около година, а сега пак свети лампата. На година по 150 лева само заради екологичните изисквания на французите, айде стига толкова. Искам да се маха този дпф и това е. Темата беше за качествен майстор, който може да извърши операцията, а не ''за или против махането на дпф''
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Премахване на ДПФ на лека кола

                          Ами ако се сипе Adblu така и така ще се маха, ако не стане нищо добро.Много ли е опасно да се изпробва ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Премахване на ДПФ на лека кола

                            Koлега ,ще проверя цената за софтуерно премахване на тази "екстра". И ,ще ти пиша .ако решиш и ти отговаря цената ,ще ти дам контакт.
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Премахване на ДПФ на лека кола

                              Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                              Ами ако се сипе Adblu така и така ще се маха, ако не стане нищо добро.Много ли е опасно да се изпробва ?
                              Не смея да пробвам.
                              Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                              Koлега ,ще проверя цената за софтуерно премахване на тази "екстра". И ,ще ти пиша .ако решиш и ти отговаря цената ,ще ти дам контакт.
                              Ще чакам, благодаря.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X