Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде, за пореден път. Охлаждане на фронтера А

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

    Да доложа.Пообиколих магазините за пневматика и хидравлика,ама нищо сходно.При парнаджиите намерих точното,ама и там греда резбите са цолови.Така че остава това което предложиха Калин и Божко,желязна тръба и гайка .Като го направя ще пиша тук дали има разлика в показанията на уреда в таблото.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #32
      От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

      Тази тема съм я дъвкал другаде, защото и аз се хванах в приключение след, като се оказа, че оригинален маркуч с място за датчика за нашите машини няма! Ако сложите пък желязна, или медна тръба пак ще имате проблеми с топлоотдаването и въпросните пък ще изстиват по-трудно, като тръгне антифриза през кръга. Решил съм си проблема с терморегулатор към който съм включил перката и съм монтирал отделен датчик. Самата джаджа има точно регулиране през градус на включване и на изкючване на перката. Та толкоз... другото е опит грешка свързано с губене на време, пари за датчици и антифриз. Е в един момент ще уцелите вярното, но кога ли...
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #33
        От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

        Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
        Тази тема съм я дъвкал другаде, защото и аз се хванах в приключение след, като се оказа, че оригинален маркуч с място за датчика за нашите машини няма! Ако сложите пък желязна, или медна тръба пак ще имате проблеми с топлоотдаването и въпросните пък ще изстиват по-трудно, като тръгне антифриза през кръга. Решил съм си проблема с терморегулатор към който съм включил перката и съм монтирал отделен датчик. Самата джаджа има точно регулиране през градус на включване и на изкючване на перката. Та толкоз... другото е опит грешка свързано с губене на време, пари за датчици и антифриз. Е в един момент ще уцелите вярното, но кога ли...
        Е тогава дай подробностти и схема.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #34
          От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Да доложа.Пообиколих магазините за пневматика и хидравлика,ама нищо сходно.При парнаджиите намерих точното,ама и там греда резбите са цолови.Така че остава това което предложиха Калин и Божко,желязна тръба и гайка .Като го направя ще пиша тук дали има разлика в показанията на уреда в таблото.
          Взимаш по-малка резба по диаметър от необходимата , разпробиваш и нова , по-голяма резба за датчика ?

          Коментар


          • #35
            От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

            Ако ще приспособявате нещо, въобще не е задължително да е със същия датчик. Освен датчици с 22мм резба има и много по-малки.

            Коментар


            • #36
              От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

              Към момента не мисля да правя по големи промени по системата.Именно затова се спрях на металния тройник,който вече поръчах на познат стругар.Като го направи ще снимам и ще сложа тук,както и има ли резултат от мероприятието.Любопитен бях за решението на vladimcho,ама той засега си трае.Колегата moci111 също обеща да снима неговия меден тройник,ама засега и оттам -йок
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #37
                От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                Меден тройник с гайка от стар радиатор

                Коментар


                • #38
                  От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                  Имам проблем с качването на снимката от телефона

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                    Румене дай поща да ти пратя снимката че не мога да я кача тук

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                      На бившата ми Фруктерка си го бях изработил от неръждавейка тръба със заварена гайка, никъкви грижи със топлозагуби.
                      Не се вкарвайте във филми!
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                        Привет колеги,
                        Виждам темата е много напреднала, но се надявам моето човъркане, по охлаждането на точно същия двигател, да е от полза някому.
                        Ще започна хронологически:
                        По миналата година, ми направи впечатление, че температурата започна много да се клати, между хоризонтално положение и включване на перката, в летния сезон. Обвиних, капачката на разширителния съд и се сдобих с нова. Положението се кротна за известно време. В късната есен обаче, по задръстванията, нещата започнаха отново да се повтарят. Предприех пълно почистване на охлаждащата система, външно почистване на радиатора. Забърках антифриз, с възможно най голямото количество вода, приемливо за нашите ширини. Демонтирах термостата и го сварих, замервайки температурите му на отваряне и затваряне. Моя термостат, отваря на 91,5 градуса по Целзии, но затваря при 86, пак по същата скала. На стрелката на уреда на таблото, тези 91.5 градуса по Целзии, е милиметър над хоризонталната линия (отчетено по върха на стрелката).
                        Водното ми съединение, бе толкова остаряло, че се бяха образували две бъчвички (на изхода на термостата, и на входа към радиатора), които при повишаване на налягането се раздуваха. За да намаля налягането в системата се изхитрих, да затягам капачката на разширителния съд при вече топъл двигател. При това обаче, след изстиване, в същите слаби места се образуваха всмукнатини. Обвиних капачката, щото тя трябва да работи и на всмукване и то на почти никакъв вакум. Проверих я, и тя пропуска на усилие, сходно с това, на спокойно дръпване на цигара. След внимателно осмисляне на ситуацията, върнах старата капачка, като я затегнах с минимално усилие. Смятам, че при приемливо поддържан 20 годишен двигател, и читава капачка, зверското затягане е основна причина, системата да не изпуска и всмуква в зададените и параметри.
                        В крайна сметка, водното ми съединение се предаде, и се наложи да си правя "тройник". Нaправих го на струг, от алуминий, сечение плътен квадрат, на който направих нужния отвор през центъра, и в двата края, присъединителни ротационни накрайници, за водно съединение ф32. В средата остана квадратно сечение, така щото да пробия отвор и нарежа резба М22х1,5, Термоключа (стария, надявам се оригинален с две температури), влиза навътре, около 2 мм в най ниската си точка, като в краищата е наравно с окръжността на отвора по който циркулира охлаждащата течност. Използвам едно стандартно водно съединение 90 градуса, от изхода на термостата, до тройника, и едно право, което е между тройника и входа на радиатора.
                        След така направената преработка, ми прави впечатление, че температурата на включване на термоключа, падна на 98 градуса по Целзии, а изключва на около 87, пак по същата скала. Отчетено по стрелката на уреда на таблото, преди включваше около 2 мм над първата чертичка след хоризонталната, а сега включва 1мм под нея. Изключването на перката, по стрелката на уреда на таблото е едно и също.
                        Може би стана малко дълго, но се надявам да е достатъчно описателно и полезно.
                        Поздрави,

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                          М да прав си колега и на мен след направеният меден тройник ми направи впечатление че перката започна да се включва по рано. Също по датчика имаше много отлагания който изчистих да чукам на дърво засега е супер 5000 км. няма грижи и съм с разширителен съд от Рено Клио вече четвърта година.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хайде ,за пореден път.Охлаждане на фронтера А

                            Колега благодаря за включването.Това беше и идеята на темата.Да си припомним някои стари неща.Аз даже в залепените теми ,прегледах онази за климатика,и то там нещата си ги има,ама кой да ги търси.
                            Тука трябва да благодаря на колегата моци111 за снимките на неговото решение с медния тройник,но и аз не успях да ги кача.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хайде, за пореден път. Охлаждане на фронтера А

                              Не си трая, а гледам да не се повтарям. Моето паралелно охлаждане (оставил съм и старото) е с програмируемо термо-реле реализирано с електронна платка с дисплей и термодатчик с кабел. Датчика съм го приоспособил веднага след термостата, а релето на платката е вързано с управляващата жица на термошалтера. Демек, като залепи релето на платката пуска перката. Има различни варианти на термо релета е различни изпълнения и цени, но като цяло цените им са символични - 5, 6 до двайсетина лева с доставката от ebay.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хайде, за пореден път. Охлаждане на фронтера А

                                Писах ,писах форума го затри.Този път накратко.Метален тройник ,датчик възможно най близо до потока,и оригинален датчик.Температура при всякакви натоварвания и включен климатик-на средата.От моя страна темата може да се смята за приключена.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X