Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2017 - Г Т П на оффроуд джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2017 - Г Т П на оффроуд джип

    Днес минах преглед на моя вдигнат 9см жип и се оказа че е голям проблем и за в бъдеще ще става все по-трудно. Лебедки, усилени брони и тн не се допускат, промени в конструкцията не били законни и КАТ трябва да ги спира от движение такива. Трябвало такива жипки да се возят на платформа. Вие срещали ли сте подобна информация и какво ще става за в бъдеще според запознатите??

  • #2
    От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

    Май наближава и тука да го отнЕма офроуда!

    Туй ще е, за да ни накарат да се изнасяме в източна, а не в западна посока.

    Коментар


    • #3
      От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

      Правилно са ти казали.
      То и досега закона си беше такъв, но заради парите не го спазваха.

      Свикавай, ще става все по-трудно, даже и невъзможно да се мине преглед. Което си е законното положение де.
      Досега който ебал-ебал, кака започна да си обува гащите.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

        Ми сертифицирайте си доработките де! Аз лично имам ТЮВ за моите неща.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

          Някой си е искал още 10лв с ясното съзнание че се плаща СЛЕД прегледа и има много пунктове за ГТП.

          Не че има лошо да има някакъв контрол ама към момента няма условия да го има. Пак добре че на повечето места проверяват поне спирачки и дали светят всички лампички.

          А накъдето е тръгнал автомобилният транспорт в световен мащаб, няма и да има.

          Коментар


          • #6
            От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

            Този въпрос сме го дъвкали във форума повече от веднъж. Един от последните поводи май беше промяна в наредбата за регистрация на МПС отпреди 2-3-4 години.
            Та, положението е такова, каквото са ти го казали. Повечето неща, които правим по жипките, се водят промяна в конструкцията ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

              Добре, питам аз сложил съм фирмени пружини от "Падок" С 2 инча лифт, фланци пак от там със съответната хомологация и изведнъж съм "незаконен" в територията България....За UK съм законен за BG съм незаконен....Направо сме в страната на чудесата......Ама що ли се чудя, като знам кой е начело на управата......

              Коментар


              • #8
                От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
                ...За UK съм законен за BG съм незаконен.
                Ако си с английски номера няма проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ако си с английски номера няма проблем.
                  Па значи и Стоян с ТЮВ сертификати ще отпадне?
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Ми сертифицирайте си доработките де! Аз лично имам ТЮВ за моите неща.
                    Как се вади TUV? Чувал съм за технотест, но не и за TUV?

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                      Дават си сертификата на ТЮФ при покупката на изделието. Примерно в Германия за каквато и да е кола, алуминиеви джанти различни от заводските, вървят с такъв сертификат. Пише вътре разни неща с кои модели има съвместимост. Не помня дали за някои неща не се иска и доказателство че са монтирани в сервиз.
                      И ТЮФ сертификати би трябвало да се признават в България.
                      Освен Технотест, знам че от известно време има и DEKRA в България (http://dekra-automotive.bg/хомологац...редства).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                        Съвсем правилно. То за това и сертифицираните неща са по-скъпи. В моя случай човекът в Германия си е направил труда да впише всички неща. Иначе ДЕКРА може също да издаде протокол за промените. А ТЕХНОТЕСТ нямам идея за подобни доработки какво правят. Ма предполагам, че могат.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                          Видя ли как се издаде , че знаеш.А пращаш другаря ми Стоян в неизправност
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                            Много правилно . Наблизо има един сервиз дето извършват "тунинг" на джипове та като знам как работят тяхна машина и извън пътя не бих пуснал
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2017 - Г Т П на оффроуд джип

                              На една от колите имам затъмнени стъкла ,задни странични,колата има огледала и от двете страни.До тук Ок.Обаче и задното стъкло е затъмнено,имам TUV сертификат за него.На фолиото има номер който е вписан в сертификата.Това минава ли в Бг.
                              Вчера минах тех.преглед,за да излезнат газовете мотора трябва да държи 2500 оборота, понеже на прегледа не можаха да я задържат на 2500 оборота ,вписаха стойностите ръчно.Колата е 2009 г.на 120 000 км.Всичко и е Ок.Та какво показва ,каква е същинската ситуация са различни от това какво ще пише в талона за тех.преглед.Както каза Ясен,искали са пари.
                              Последно редактирано от Roninn; 19-07-17, 10:08.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X