Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно проблем с "клеморед"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно проблем с "клеморед"

    Колеги имам проблем с клемореда на Хонда Црв 2008, 166 кс ,бензин.
    Казаха ми само оригинален трябва да го замени.Този клеморед става ли втора употреба да се сложи друг или трябва задължително нов да е.?Става ли от дизелов примерно и от 150 кс ,които са по масови и предполагам по лесно би се намерил от Морга....извинявам се ако звуча непрофедионално,но не съм спец.
    Благодаря
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: Относно проблем с "клеморед"

    Как се установи проблема с клемореда? Досега не бях чувал ЦРВ да има такъв проблем. Когато се износят пъпките при загряла кола почва да се губи контакта и колата гасне в движение, такъв ли е случаят? Нямам представа дали са същите клемореди при другите модели, но има голяма вероятност да са същите и при двулитровия двигател, така че можеш да го свалиш и да тръгнеш по моргите да търсиш втора употреба. Предполагам за оригинален искат над 1000 лв., което е абсурдно! Ако се окаже, че е същият с някой от европейските модели на хонда може да провериш и в avto.bim.bg където продават нови клемореди на доста ниски цени, например за моето ЦРВ втора генерация имаше нов клеморед на цена 37 лв.
    HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

    Коментар


    • #3
      От: Относно проблем с "клеморед"

      Цялата работа е че имаше проблем с допълнителния имобилайзер,който застрахователите препоръчаха да сложа...ту рабори ,ту не...в смисъл има една висулка/чип на ключа и при отдалечаване не пали колата,така работи..радиото не тръгваше няколко пъти,трябваше да изгася и пак запаля колата,за да тръгне,и писле пробвайки да запаля без чипа да е в близост и палеше нормално....върнах колата проверка и установиха че има нагар в клемореда и затова не работи нормално допълнителния имобилайзер и дава "бъг" към радиото....между другото всичко това се случва след успешна кражба на колата,която открихме по-късно с разбит с къртач патрон за запалване ....така че и не знам дали клемореда не е оттам прецакан или както твърди специалиста,проблема е от преди затова и са успели да я запалят джамбазите без наличието на чипа/висулка ....иначе нов клеморед оригинал за ЦРВ 3 генерация върви между 190 и 156 лв ...проверено е
      Съвет ако някой даде ще е от полза
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #4
        От: Относно проблем с "клеморед"

        Така, описан проблема ми прилича повече на нескопосано сложен втори имобилайзер! То ако беше проблема от клемореда щеше да има и други проблеми, освен това ако е само нагар, то той се чисти и не е необходимо да се сменя.
        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

        Коментар


        • #5
          От: Относно проблем с "клеморед"

          Смени клемореда, за всеки случай.. Не е скъп, лесно се сменя.. При условие, че са я разбивали, това може би е дефектирало..

          Коментар


          • #6
            От: Относно проблем с "клеморед"

            Ще го сменя така или иначе.То заплетена история...благодаря колеги
            Хонда CR-V 2.4 IVTEC

            Коментар


            • #7
              От: Относно проблем с "клеморед"

              На г-жата смениха клемореда в сервиза на "Хонда" на Ботевтрадско/ по спомен беше 80-90лева/ CRV-2000година 147кс. Но както е писал колегата по-горе, гаснеше в движение без причина. От както е сменен проблеми никакви.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X