Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за антани микротик нет метал 5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за антани микротик нет метал 5

    Здравейте колеги.По някакво съвпадение ми се наложи интернет подръжката на едно /или няколко /села с 50-60/абоната.Свързаност с антени .Дистанция 6,5 километра.Не коментирам с какви антени са досега но е проблем.Възможност за оптична свързаност ,няма.Решения в нета колкото искаш.Избрал съм и ми е одобрен въпросния микротик.Идеята ми е ако има колега работил със серията netmetal5 да ми окаже съдействие със настройката.Комплекта е закупен подробностти за модела ,щом някой прояви желание да ми помогне.Пиша от вкъщи ,а документите за антените са в офиса.
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    От: Помощ за антани микротик нет метал 5

    Ако наистина си мислиш, че netmetal 5 са "антени" си се забъркал в приключение.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за антани микротик нет метал 5

      MikroTik NetMETAL 5 RB921UAGS 5SHPacT NM

      Това е рутера който съм взел,комбиниран със тяхната антена чийто модел в момента не ми се търси. Та искам помощ за тях.
      Приключение или не за мен е реалност която трябва да реша.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за антани микротик нет метал 5

        Ще се опитам да ти спестя известно количество лутане. Това, което си купил са устройства с routeros, която сама по себе си е много, много добра, но при нея въобще не съществуват варианти с пускане по схемата "next-next-yes-accept-yes-yes". За да се пусне стабилно желания от теб линк трябва човек с над средните познания по мрежи и в частност с допълнителни познания по routeros. Въпросната личност трябва да вдигне линка и ти осигури някакво ниво на поддръжка като нещо се скапе, а поне отначало нещо ще се скапва, вервай ми. Вероятността да намериш такъв човек със свободно време и ентусиазъм в този раздел е ...ъъъ... микроскопична. Търси професионална помощ.

        За да не остана неразбран: Нито мога, нито имам възможност аз да ти свърша тази работа.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за антани микротик нет метал 5

          Здравей.Аз не търся човек който да ми подържа линка,а да ми направи кратко обучение на самия мен.Разполагам с техник ,макар и бивш ,с опит в точно този модел,който не ми отказва съдействие ,но искам да имам и свои познания.Прочетох и погледах доста при руснаците ,английски не разбирам,но общото ми питане е от някой който е ползвал тази апаратура какви скоростти е постигал,като при мен е почти идеална среда.Тоест ниска зашуменост.Та пак става въпрос за моя лична информираност .А че това ,че нещо ще се скапва го виждам всеки ден от самоделките които ми дойдоха по наследство.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за антани микротик нет метал 5

            А проверихте ли проходимост, видимост, релеф...
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за антани микротик нет метал 5

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              А проверихте ли проходимост, видимост, релеф...
              Разбира се.Има прекрасна оптична видимост и в момента работи някакъв линк който обаче просто не си е за тази работа.Просто искам да го заменя с въпросния микротик и затова питам тук,ако някой е правил линк с него как се държи.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                Точно с тази серия не съм работил и нямам наблюдение върху модела. Последно преди две години правих свързаност между Монтана и Вършец с модела Metal 2. С два междинни хопа и обща дължина на трасето 20 километра. Междинните бяха необходими заради релефа. Като цяло от както съм го пуснал не съм имал проблеми с модела. Работи безотказно и стабилно независимо от атмосферните условия (сняг, дъжд, мъгла ...). Ползваме трасето за телемеханика и не бих правил компромис, ако не бяха добри. Антените които ползвам са като за булсат. Нямам възможност да дойда до теб поради натовареноста в работата ми. Ако ти обаче дойдеш към София ще ти дам телефона си да се чуем и да измислим нещо.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  Точно с тази серия не съм работил и нямам наблюдение върху модела. Последно преди две години правих свързаност между Монтана и Вършец с модела Metal 2. С два междинни хопа и обща дължина на трасето 20 километра. Междинните бяха необходими заради релефа. Като цяло от както съм го пуснал не съм имал проблеми с модела. Работи безотказно и стабилно независимо от атмосферните условия (сняг, дъжд, мъгла ...). Ползваме трасето за телемеханика и не бих правил компромис, ако не бяха добри. Антените които ползвам са като за булсат. Нямам възможност да дойда до теб поради натовареноста в работата ми. Ако ти обаче дойдеш към София ще ти дам телефона си да се чуем и да измислим нещо.
                  Че то аз съм в София .Прати ми телефона на лично,другата седмица ще ти звънна да се видим.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                    Още по-добре. Просто горе прочетох Перник и за това така. Телефона ми 0887 930 238. Звъни другата седмица само не във вторник, че ще съм на оперативка.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                      Това ,че имам уговорка с колегата не променя факта че бих искал на живо и ако може около софия да погледна така изграден линк със цитираната апаратура.Приемам съвети.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                        Румба здравей,

                        6-7КМ не са много, особено ако има прекрасна видимост.

                        1. Ако не ти се чертае технически в дигитални файлове, вземи един лист А4 и с молив драсни схема, започвайки от антента => кабел => рутер => суич => суичове => и т.н.

                        2. Опиши/изрисувай и двете страни на монетата, в селото и от другата страна на доставчика

                        3. Опиши прилежно и детайлно в рисунката или на друг лист ако можеш всички мрежови данни, ИП, маска, Гейт, Натове и т.н. най-добре една ексел таблица с абревиатура според рисунката

                        4. Погледни дали по трасето, визуално има големи антени, далекопроводи, трафопостове, големи метални съоражения и т.н. да знаеш какво да очакваш някога като смущения на сигнала

                        5. Когато пуснете линка с първите настройки, направете пълен бакъп на всички устройстваи го го архивирайте с дата и коментар, да имате поне база/основа (бейслайн)

                        6. Направете тестове с празен пинг, после с голям пакет и натоварете линка с едновременно доун и ъплоуд и пак мерете загуби, лаг и т.н. по линка запишете статистиката отново за да имате бейслайн

                        7. Записвайте ВСЯКА дори и малка промяна по настройките защото с времето тия промени ще станат дестки/стотици и ще стане мазало, рано или късно и все ще почвате от нулата. Правилото е преди промени - 1) пълен бакъп 2) архивиране с коментари на бакъпа 3) промени 4) тестове 5) ако са успешни промените пак бакъп и архив 6) при неуспешни промени, се ристорва последната работеща конфигурация 7) нови промени и тестове и т.н.

                        Разбира се може да игнорираш всичко това по-горе и да караш по приятелски всеки път, аз просто подсказвам как да не преоктриваш велосипеда

                        Успех и браво за начинанието!

                        Ако си поемеш транспорта мога да ви подаря един два стари но железни Сиско суича с ПоЕ, 10/100Мбита
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                          Ти суичовоте подари, но да знае човека, че POE-то на микротик, ако го има, не е съвместимо с нищо стандартно. Съветите ти са чудесни.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Помощ за антани микротик нет метал 5

                            Микротик поне HAP с циско PoE не работи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за антани микротик нет метал 5

                              На микротика poe портовете не поддържат AF стандарта
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X