Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Декаданс II - 21 век, тук...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Декаданс II - 21 век, тук...

    Ениуей, не е до маймуните
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Декаданс II - 21 век, тук...

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Вариор, според мен (а так и процедирам по отношение на децата си, така съм възпитан и аз), за да не се състои индоктриниране, децата трябва - и то точно около тази възраст - да се запознаят в подходяща форма с максимален брой приказно-митологични основи на всевъзможни традиционни идеологически доктрини - религии.
      А, аз имах предвид директното и нагло идоктриниране от страна на некви сектанти - независимо дали носят чалма, калимявка, петолъчка или дискретен бадж "Брат Джон". И дали се крият зад фасадите на официални/общопризнати религиЙ или некви ъндъграунд такива. И в двата случая ще се наложи (колкото и да ми е неприятно) да им счупя гнусните ръчички и да ги положа по врата с правата лопата. Или може би обратното - първо да ги положа с лопатата, и после да им счупя ръчичките..?

      От 3 кубика книги в къщи все ще успея да намеря нещо подходящо за детето си, с което да му обясня концепцията за религия. Ако случайно го нямам - ще го купя. Ама некви дрисльовци да се ровят в душата на детето ми - че ги прЕкинем, както казват по Врачанско...

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      А запознат ли си с хипотенузата, че некои (предимно патрЕоти) лобират за вкарването на религията като ЗИП (вероятно визирайки православието, не че има значка де)?
      Запознат съм и с хипотенузата и с допирателната. Поради което така съм си подредил инвестициите, че ако утре ритна камбаната, дъщеря ми (в момента на 3.5 год) ще може сравнително спокойно да учи в (и да завърши, ако има желание) добре платено частно училище. Ако нещо не ми мине черна котка път, и ако Харон реши да ме изчака още малко - докато стане време да е 2-3 клас, ще съм осигурил и таксите за следването и в умерено добър университет (на запад от Калотина). Не е кой знае какво, ама за толкоз ми стигат силите и чорбата между ушите. И после вече ще спестявам за таксата на сприхавия лодкар, според както дойде, казват че не взимал скъпо...
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #48
        От: Декаданс II - 21 век, тук...

        Не си наблягал на реигията
        Таксата е твърда на брой душа

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Декаданс II - 21 век, тук...

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Не си наблягал на реигията
          Нищо чудно - по ТЗВ през ваканциите със сестра ми ни телепортираха на село, при родителите на майка ми (лека им пръст). Дядо - твърдокаменен сталинист, и баба - партиен активист. Дядо до последно си държеше бюст на Йосиф Виссарионович на библиотеката, след 10-ти ноември заклейми БСП като предатели и опортюнисти и се записа в БКП (май на Мирчо Спасов). Почина след "перестройката" та затова люто се беше заканил, че ако извикаме поп на погребението му - ще стане от ковчега и ще ни ошамари по ред на номерата. На баба на погребението също нямаше поп. Корави и принципни човеци бяха.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Таксата е твърда на брой душа

          Значи мен ще ме чарджи поне х3, щото сме много Ерго - требе да спестявам. Колко са три обола по днешния курс на драхмата?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #50
            От: Декаданс II - 21 век, тук...

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Колко са три обола по днешния курс на драхмата?
            Не знам дали приема в друга валута.
            Което ми напомня на младежките години когато станах член на руския клуб в Сана. Освен алкохол на воля имаше и членски внос. Пять рублей. Пидорастите обаче приемаха само рубъли и беше голям зор да се снабдя. Добре че в общежитието на мед сестрите ме познаваха и успяха някак си да намерят заветната банкнота.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: Декаданс II - 21 век, тук...

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Което ми напомня на младежките години когато станах член на руския клуб в Сана. Освен алкохол на воля имаше и членски внос. Пять рублей. Пидорастите обаче приемаха само рубъли и беше голям зор да се снабдя. Добре че в общежитието на мед сестрите ме познаваха и успяха някак си да намерят заветната банкнота.
              Нормално. Понго Туисълдън също е изпитвал подобни премеждия, докато защитава Императрицата на Бландингс от долни попълзновения.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X