Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Декаданс II - 21 век, тук...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Декаданс II - 21 век, тук...

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ... вопиюща глупост...
    Чак пък. По същество Дарвин разказва приказка. Нещо като периодичната на Менделеев. Напипал нещо, но не може да обясни защо, не и с онези знания.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #32
      От: Декаданс II - 21 век, тук...

      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
      Чак пък. По същество Дарвин разказва приказка. Нещо като периодичната на Менделеев. Напипал нещо, но не може да обясни защо, не и с онези знания.
      Оплел се е като пате в кълчища
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Декаданс II - 21 век, тук...

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Оплел се е като пате в кълчища
        Вопиюща глупост. Човекът е представил добра теория, според нивото на знанието на времето си. Като не е пропуснал даже раздел "проблеми пред теорията".
        Впрочем, Дарвин си е бил истински новатор, трудовете му по геология и за червеите са наистина оригинални за тогава...

        Аз бих предположил, че или учителката ти по биология не я е бивало, или си правел нещо друго в часовете )))
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #34
          От: Декаданс II - 21 век, тук...

          Той и Менелеев има небивали заслуги за водката
          Но да спориш за Ч. Дарвин е като да спориш с хора според които като се разтопи северния полюс ще се повиши нивото на океаните. Кауза пердута.
          Което всъщност е огромния проблем на образованието у нас. Дава знания (със съмнителна стойност, но това са подробности), но за сметка на това нула способности за критично самостоятелно мислене.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Декаданс II - 21 век, тук...

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Той и Менелеев има небивали заслуги за водката
            Но да спориш за Ч. Дарвин е като да спориш с хора според които като се разтопи северния полюс ще се повиши нивото на океаните. Кауза пердута.
            Което всъщност е огромния проблем на образованието у нас. Дава знания (със съмнителна стойност, но това са подробности), но за сметка на това нула способности за критично самостоятелно мислене.
            Абе търтей

            Давай по-кротко. Иди най-после прочети значението на думата "теория", после се запознай с това какво е "принос в науката" или изобщо понятието за авторство.

            Това че вие креационистите много се пенявите точно на Дарвин е трудно обяснимо (знам няколко сложни обяснения ама не звучат достоверно). Проблемите са ви другаде, преди всичко в желанието да ви включат в игра, на която не просто не знаете правилата ами отказвате и да разберете къде е тоалетната на игрището с произтичащите от това резултати.

            И много ти здраве за самостоятелното критично мислене. Който си го може, си го може с и без образованието и не това е ролята на образованието. А на умните хора през 21 век "от Христа" образованието дава не знания, а понятия. По-рано са били важни и знанията, ама сега са на втори план.

            Впрочем:
            В училище се разказва за планетарния модел на атома. Страшно ме дразни тоя факт защото няма избиване от главите на по-късна възраст. Но пък такива са възможностите и на учителите, и на учениците. Средно. Не че и него разбират.

            Както ТърТей не е разбрал теорията на Дарвин и се изказва като активист за Солженицин на партийно събрание. Иначе нямаше да намесва организатора на граховите сватби.

            ---

            Ако се разтопят само плаващите ледове в Северния ледовит океан нивото на океана може да спадне или да се покачи в зависимост от куп фактори от втори и по-висш порядък за които човек не се сеща отведнъж. Примерно плътността на различно солена вода, разтворимостта на газове в нея и скоростта на смесване с долните слоеве. А върху цялата дълбочина на световния океан ефект който докарва 0.1% разлика е нещо като 3 метра. Т.е. земите на които живее 1/10 от световното население.

            Това че няма да се разтопят само плаващите ледове е друга, отделна мъка.

            Коментар


            • #36
              От: Декаданс II - 21 век, тук...

              Впрочем нищо си му няма на списъка (с условността че не знам дали реално трябва да е в тия класове)

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              ...
              Добре, че със скромните ми образованости, съм се постарал да дам на децата ми да четат книжките, дето съм чел аз на техните години, та не се надявам на недоучилите даскаля, и министри образователни, и министерства, дето се реформират всеки сезон от мандата.
              Това е хубаво, но да твърдиш че по твое време са се учили по-правилни неща и да ги противопоставяш на съвременните е изключително мечешка услуга за децата.

              Вместо това аз бих препоръчал на всички да прегледат учебниците на децата си. Имам добра причина да твърдя че процентът на глупостите в днешните учебници е точно същия като преди 40 години и е неизбежен. Но светът не е като преди 40 години.

              Коментар


              • #37
                От: Декаданс II - 21 век, тук...

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Това е хубаво, но да твърдиш че по твое време са се учили по-правилни неща и да ги противопоставяш на съвременните е изключително мечешка услуга за децата.
                Колко по-правилни неща да са се учили навремето?
                Съвременната математика се различава от тази отпреди 50 години по неща, които са неразпознаваеми от неспециалисти.
                Съвременната химия, физика, механика - също.
                Либрето на оперите, които се изпълняват сега, не се е променило от създаването им.
                Класиците - писатели тогава, са класици и сега.

                На стената в квартирата ми, като бях студент, бях закачил една мисъл, чиято собственост не мога да въстановя, но мога да я цитирам тук.

                Учението рядко се удава на хората, освен на тези, които са предразположени към него, но на тях то почти не им е необходимо.

                Иначе - ти можеш ли да ми дадеш основателна причина човек да не е прочел Хайтов, Джек Лондон, Чудомир, Лъдлъм, О`Хенри, Сервантес, или Илф и Петров?
                Освен ако си чел единствено "Винету" като индулгенция за познавателния си вакуум? (естествено, това не е към тебе).

                Моите виждания са само в сферата на точните науки, и не искам да взимам мнение в насоки, в които не разбирам.

                Но - натрупването на една добра обща култура е потвърждение на един от принципите на Мърфи -
                "Дайте на един човек да свърши някаква работа. Ако той я свърши, вероятно ще свърши и всяка една друга работа. И обратно - ако той не я свърши - вероятността да не може да свърши нищо, е доста голяма."
                Мърфи, все пак.

                Коментар


                • #38
                  От: Декаданс II - 21 век, тук...

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  ...
                  Съвременната математика се различава от тази отпреди 50 години по неща, които са неразпознаваеми от неспециалисти.
                  Съвременната химия, физика, механика - също.
                  Либрето на оперите, които се изпълняват сега, не се е променило от създаването им.
                  Класиците - писатели тогава, са класици и сега.
                  Нищо от тези неща не е абсолютно вярно, а в преподаването им има доста новости които в общия случай са полезни.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Декаданс II - 21 век, тук...

                    Казах - неразпознаваеми от неспециалисти.
                    Да се върнем на предишния ми пост - болд-текста.

                    Иначе- да - нищо на тоя свят не е абсолютно верно.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Декаданс II - 21 век, тук...

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Казах - неразпознаваеми от неспециалисти.
                      Ами не, не е вярно и от време на време ми се налага да обяснявам защо е така по конкретни казуси. Най-редовно ме питат за различните обяснения на хлъзгавия лед.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Декаданс II - 21 век, тук...

                        Обяснявай защо се точат кънките.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Декаданс II - 21 век, тук...

                          Омръзнало ми е. Има източници.

                          Просто не живей във времето на своето детство и всичко ще е по-истинско.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Декаданс II - 21 век, тук...

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ...
                            Това че вие креационистите много се пенявите точно на Дарвин е трудно обяснимо (знам няколко сложни обяснения ама не звучат достоверно).
                            Според мен са обидени заради маймуните. ))
                            Последно редактирано от deyan_h; 28-06-17, 20:14.
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Декаданс II - 21 век, тук...

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Според мен са обидени заради маймуните. ))
                              Глупости. Далеч по-обидно е да си от един вид с унтерменшите по Стодард
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Декаданс II - 21 век, тук...

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Глупости. Далеч по-обидно е да си от един вид с унтерменшите по Стодард
                                Абреее, доста ми е некомфортно да съм от един биологичен вид и с Лоти Стодард, ама на - живее се.
                                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X