Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети. Първи джип.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети. Първи джип.

    Здравейте,
    Момчета много теми изчетох много мнения слушах и накрая реших да пиша и питам тук. Значи бюджета ми е 5 500 лв. от тук почвам да казвам че държа джипката да е бензин с възможност газ. Идеята ми е да е ползвам за разходки с една идея по - хард. Казаха ми, че Jeep Grand Cherokee е добро в съотношение комфорт - проходимост примерно ето този (Мод: Без линкове към обяви) като ми казаха да търся 4.0. Знам, че много хора различни мнения но в крайна сметка за това пиша ако някой има опит в този модел джипки да ми каже как е като разходи ( лифт 2 инч. мин.,) какъв лифт кид бихте препоръчали, фланци гуми и пр.

    Благодаря предварително
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-06-17, 09:46.

  • #2
    От: Съвети. Първи джип.

    Този на обявата е 1996 и е fulltime 4х4 незнам каква е раздатката 249 242 и т.н. незнам и как да ги различавам

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Съвети. Първи джип.

      Гранд за тези пари ще е англичанка. И то стара. Тези джипове са капризни от към обслужване, а с ограничения бюджет това е важен критерий. Едни читави шосейни гуми са около 1000лв. Фланци още 200. За лифт кит не смея да говоря , тъй като не съм купувал, но и той е около 1000-1200. Без труд. А за обслужването след покупка (всички видове масла, ремъци, филтри.) изобщо не сме започнали. С една дума за тези пари , това не е Вашият джип. Но все пак ако си твърдо решил гледай 4,7. 4,0 е по-слаб , а харчи колкото 4,7. Личното ми мнение е че малкия черок по-подходящ в случая.Говоря за 4,0. За тези пари изкачат читави.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети. Първи джип.

        Първоначално публикуван от PointZero Преглед на мнение
        Този на обявата е 1996 и е fulltime 4х4 незнам каква е раздатката 249 242 и т.н. незнам и как да ги различавам
        249 е раздатката на този от обявата. На 242 лостът изглежда така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1998-jeep-grand-cherokee-zj-shifter.jpg
Прегледи:2
Размер:91.3 КБ
ID:5758630

        Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
        ... Но все пак ако си твърдо решил гледай 4,7. 4,0 е по-слаб , а харчи колкото 4,7. Личното ми мнение е че малкия черок по-подходящ в случая.Говоря за 4,0. За тези пари изкачат читави.
        Той гледа ZJ ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Съвети. Първи джип.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          249 е раздатката на този от обявата. На 242 лостът изглежда така:

          [ATTACH=CONFIG]919849[/ATTACH]



          Той гледа ZJ ...
          Значи още по-стар. За първи джип по-добре нещо ,което няма да му вземе здравето и парите. Витари все още има.

          Коментар


          • #6
            От: Съвети. Първи джип.

            По принцип Grand Cherokee ми харесва като визия и вътре ще е удобно за повече хора в началото си бях харесал mitsubishi pajero 3.0 v6 - да ще кажете това е колата - ама малка бе майка му стара. Пък искам да забирам жената, детето и то ставаме 1 тумба хора като се има на предвид че аз съм 190 - 120 кг. и ще съм комичен в това паджеро. Да не говорим за Витари и др. подобни. Гледах и Discovery ама малко съм предубеден към тази марка защото карам от същата марка но др. модел ужасно е от към страна поддръжка да не говорим за лифтване и някой др. консумативи по автомобила. Отворен съм към др. модели джипове но просто не знам на какво да се спра. Зимам го изцяло за неделни разходки в гората. През останалото време ще се човърка по него.

            Коментар


            • #7
              От: Съвети. Първи джип.

              Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
              Значи още по-стар. За първи джип по-добре нещо ,което няма да му вземе здравето и парите. Витари все още има.
              Първият джип е за да си наместиш главата за следващият.
              Витари читави и/или живи и на разумни пари отдавна няма, а и колегата явно иска отпред да пише Jeep и да е по-голям.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Съвети. Първи джип.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Първият джип е за да си наместиш главата за следващият.
                Витари читави и/или живи и на разумни пари отдавна няма, а и колегата явно иска отпред да пише Jeep и да е по-голям.
                От личен опит му казвам ,че стар + Гранд = проблеми). То всичко старо е на късмет , но поне да не е токова претенциозно и да чака за части.
                А в моргите да не му искат за стар мост и то quadratrac 700лв при положение, че върна и моя quadradrive , който е с изронени пиньон и корона.Това за WJ 4.7. Ама като си на зор и няма от къде. Аз не мога да му кажа какво да си купи, защото не съм и карал много джипове, но се наиграх с един WJ. За тези пари XJ 4.0 Това също от опит. Корава машина.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети. Първи джип.

                  Дърт XJ ше е по изкъртен от същия набор Витара, освен няколкото читави 5.9 които са се вързали на такива пари на собствениците им, че са непродаваеми.

                  Като му е мерак за Jeep, да си зима некъв WJ, пък после квото сабя покаже.

                  Който иска да кара джипка трябва да свикне с мисълта и факта, че няма да му струва колкото ако кара 106 или Саксо.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети. Първи джип.

                    Първоначално публикуван от PointZero Преглед на мнение
                    ...Гледах и Discovery ама малко съм предубеден към тази марка защото карам от същата марка но др. модел
                    Кой модел, кой?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети. Първи джип.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Кой модел, кой?
                      Range Rover Evoque 2.2 SD4 - предния ми беше Range Rover Sport 2.7 Td - и много съжалявам за него в момента. Ама искам да кажа като цяло на Land Rover скъпоооо скъпотия. Хеле пък ако тва Discovery е с въздух отзад, ще трябва да рецеклирам да е правя на пружини и става камила с рогове.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети. Първи джип.

                        Това излезе по-късно, че колегата е още пресен.


                        Първоначално публикуван от PointZero Преглед на мнение
                        По принцип Grand Cherokee ми харесва като визия и вътре ще е удобно за повече хора в началото си бях харесал mitsubishi pajero 3.0 v6 - да ще кажете това е колата - ама малка бе майка му стара. Пък искам да забирам жената, детето и то ставаме 1 тумба хора като се има на предвид че аз съм 190 - 120 кг. и ще съм комичен в това паджеро. Да не говорим за Витари и др. подобни. Гледах и Discovery ама малко съм предубеден към тази марка защото карам от същата марка но др. модел ужасно е от към страна поддръжка да не говорим за лифтване и някой др. консумативи по автомобила. Отворен съм към др. модели джипове но просто не знам на какво да се спра. Зимам го изцяло за неделни разходки в гората. През останалото време ще се човърка по него.
                        В такъв случай първо се качваш, караш, и гледаш да ти харесва и да ти е удобен.

                        Ето ти готова направена оферта, а и мисля че за парите ще се разберете.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220042
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети. Първи джип.

                          Сега пак погледнах бюджета, и не ми стана ясно, това само за покупка ли е, или вътре са и парите за обслужване.
                          Предполагам си наясно, че, а особено и за горски джип, половината от възможностите му са от гумите, а те също са пари.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети. Първи джип.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Сега пак погледнах бюджета, и не ми стана ясно, това само за покупка ли е, или вътре са и парите за обслужване.
                            Предполагам си наясно, че, а особено и за горски джип, половината от възможностите му са от гумите, а те също са пари.
                            Това е само за покупката

                            Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети. Първи джип.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Дърт XJ ше е по изкъртен от същия набор Витара, освен няколкото читави 5.9 които са се вързали на такива пари на собствениците им, че са непродаваеми.

                              Като му е мерак за Jeep, да си зима некъв WJ, пък после квото сабя покаже.

                              Който иска да кара джипка трябва да свикне с мисълта и факта, че няма да му струва колкото ако кара 106 или Саксо.

                              Е за 5 500лв. изборът не е "Кой е по-добър " , а "Кой е по-малко лош" . Гледай моментното състояние на колата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X