Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпускателна система на Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпускателна система на Терано

    Здравейте, имам следния проблем : беше ми прогнила заварката на гърнето и тръбата излизаща от него като в процеса на сваляне се отчупи цялата тръба. Проблемът е, че идотската сглобка след гърнето, която не искаше да се разглоби сега доста трудно влиза и няма да мога да го събера отново под колата с вече заварено гърне. От друга страна не виждам и как ще го заваря на място по цялата обиколка на тръбата.

    Чудя се дали да не му тегля майната и да сложа права тръба. Опасявам се да не е много шумна. Запалих колата със свалени тези карантии и не ми се видя голяма гюрлутията, но знам ли как ще е при дълъг път. Турбото доста се чува и не знам дали няма да ми надуе главата От друга страна при пробата бях на отворенс врата и края на изпускателната система се падаше точно под шофьорската врата. Като сложа тръба със сигурност ще е по-тихо.

    Накратко някой имал ли е пробойни около гърнето и как е решил проблема? Някой кара ли с права тръба?

    Мерси

    P.S. Става дума за дълго терано 2.7, 2001г.

  • #2
    От: Изпускателна система на Терано

    Явно никой не си е премахнал гърнето? А теоретично може ли да навредя на двигателя по някакъв начин? Четох за бензините, че не било много уместно. За дизел как стоят нещата?

    Коментар


    • #3
      От: Изпускателна система на Терано

      Никаква драма няма да си с права тръба, на мотора му харесва да издиша по-добре. А и след турбото нататък няма значение какъв е диаметъра на тръбата , стига да не е по-тясна от заводската. С шума се свиква ,но на дълъг път е дразнещо, особено ако е семейно возило.
      На мен жена ми изпадаше в потрес когато тръгнем на дълъг път и изпреварвам или карам с над 2500 оборота. При теб сигурно до 2000 об ще се ядва, нагоре може и да ти е шумничко като почне да отваря гейта.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        От: Изпускателна система на Терано

        Колега, гледам схемата на кюнеца и виждам, че си с едно гърне.
        Турбината гаси шумовете на празен ход, а и на мотора отпушен му е по-добре, но както и колегата по-горе е казал, за ежедневна употреба, а особено на дълъг път, не е добра идея.
        Имам много познати и приятели които си карат джипките само по тръби, но те са само за в гората, а там е без значение.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Изпускателна система на Терано

          Т.е. мислите, че шума от липсата на гърне ще "надвика" шума, който така или иначе издава самия двигател, шума от АТ гумите, шума от вятъра, шума от перката?

          Не поставям под съмнение думите ви, просто разсъждавам на глас. Мислех да го правя сам на двора, но просто се оказва, че няма достатъчно място под колата и трябва да ходя на сервиз с подемник или поне канал, за да възстановя системата с гърнето.

          Т.е. дилемата ми е дали да дам парите за тръба и мека връзка и да си го направя сам с "отворена" система или да ги дам на някой сервиз да ми възстановят гърнето. Проблемът при първия вариант е, че може отново да се стигне до втория и кинтите стават Х2, а изгубеното време и нерви Х4

          Коментар


          • #6
            От: Изпускателна система на Терано

            Не се занимавай с глупости, а направо скачай при някой дето това прави по цял ден, и си готов за 10мин.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Изпускателна система на Терано

              Според мен права тръба с два резонатора ще свърши добра работа, но резонаторите трябва да са над 30 см за да има ефект. След като се наслушах на бучене от правата тръба на моята кола, си сложих два резонатора и колата утихна доста. В ниските обороти си беше като преди , във високите шумът беше малко по-силен и плътен.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #8
                От: Изпускателна система на Терано

                В крайна сметка приех съвета на Джоу и отидох при човек, който с това си изкарва прехраната. Оправи го за 30 минути и съм в стоков вид. Просто за някои неща си трябва канал/подемник и това си е

                Категорично мога да кажа, че колата НЕ ВЪРВИ без гърне в ниските. Човекът потвърди, че е нормално - трябва си налягане в системата, за да е наред газоразпределението. Така си е сметната системата, което го предполагах от самото начало, но нямах идея, че ще е така осезаемо.

                Може би с права тръба до края ще е малко по-добре, но с тръба до средата на колата положението не е добро.

                Искам да поховаля човека, който ми свърши работа, свестен и приятен е и си разбира от занаята. Казват му Мано, работилницата му е на бул. Сливница, вдясно от Зимбер. Телефонът му е 0878 сто и две 533.

                Не ми е приятел/роднина или каквото и да е, вчера го видях за първи път, но наистина съм доволен и го препоръчвам при дертове с изпускателната система.

                Коментар


                • #9
                  От: Изпускателна система на Терано

                  Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                  В крайна сметка приех съвета на Джоу и отидох при човек, който с това си изкарва прехраната. Оправи го за 30 минути и съм в стоков вид. Просто за някои неща си трябва канал/подемник и това си е

                  Категорично мога да кажа, че колата НЕ ВЪРВИ без гърне в ниските. Човекът потвърди, че е нормално - трябва си налягане в системата, за да е наред газоразпределението. Така си е сметната системата, което го предполагах от самото начало, но нямах идея, че ще е така осезаемо.

                  Може би с права тръба до края ще е малко по-добре, но с тръба до средата на колата положението не е добро.

                  Искам да поховаля човека, който ми свърши работа, свестен и приятен е и си разбира от занаята. Казват му Мано, работилницата му е на бул. Сливница, вдясно от Зимбер. Телефонът му е 0878 сто и две 533.

                  Не ми е приятел/роднина или каквото и да е, вчера го видях за първи път, но наистина съм доволен и го препоръчвам при дертове с изпускателната система.
                  Категорично не е вярно това за налягането и вървенето на турбомотор, за атмосферен по-скоро.
                  Хората си правят бегачките и ги карат по даунпайп само и се чувстват идеално. Усещането ,че колата не върви е ,защото с леко подаване на газ бучи много още от ниски обороти.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изпускателна система на Терано

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    ...
                    Усещането ,че колата не върви е ,защото с леко подаване на газ бучи много още от ниски обороти.
                    Абсолютно вярно !
                    При мен, в комбинация с неработещ оборотомер, бях останал с впечатлението, че джипа е труп.
                    Оказа се, че постоянно катеря един бая голям баир на трета и на 1000об./мин. с кални 31" при стандартни 29", а съм и с по-дълги дифове.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X