Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Те тука как е в Германско.... https://de.m.wikipedia.org/wiki/Abgasuntersuchung (за съжаление на немски).
    До евро 4 на празен ход 0,5% CO. Ако си със заводски трипътен катализатор(G-KAT). В Германия стават задължителни 1993г, в други страни по различно време.
    С по-прост катализатор, както и без катализатор - до 3,5% на празен ход.
    Като с катализаторите, мерят и ламбда да е около 1, както и газове при повишени обороти на празен ход (стойностите са една идея по-ниски за трипътен или предписаните от производителя за по-стар катализатор)
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Празен ход 3 минути поне,2500 оборота натоварена на валяците 3 минути поне,запаметява най-високите данни и праща по компа в тукашния КАТ.

      Номера вече колко искаш - загрята до безобразие,климатици на 6 пред гаража,резервоара до дупка,капачката проверена.........ма на стари колици,новата малко да е мръднала и може да си я грееш колко си искаш,една помпа да не ти работи вьздухарска та да не набива кислород у каталитиците на студено и оп,вземи тия дървета........сменяш помпата,караш я едни 300 километра поне та да си мине циклите там,биеш и скенера и от десетина параметра ще мине с 2 криви,с 3 не минава.

      Много ми е чудно 300 километра каране за колко време ги минава средния Европеец и къде точно,цяла вечер да върти из квартала след загасен чек та на 286тия оп,дРьво и чека пак светнал.........и ако е кола за 2000 лева отива коня в рЯката.Ако имаш и майстор съвсем лесно - смени свещи и карай......прааас чек на 200 километра,аааа смени филтри и карай......прааас чек на 136 километра,аааааа смени капачка на резервоара и карай.........ааааааа де дросел,дай едни 600 долара и карай.......опаааа чек на 278 километра,дай сега и дебитомер да сменим ма имаме словенски и 2 бразилски ма поне са с електрически части по тях и не ги връщаме.........праааас една тесла на няма и 250 километра........нека ме болииииии па вие половината се чудете от къде тая любов към 94та модел - ключ 14,сваляш климата на батерията,чека изчезва,няма комп да помни и тъпанара минава,99та поне много умна и се разхождаш като простинал,че искала нам си каква капачка на резервоара / става от 420 за тия които се чудят как така 3 коли е по-евтино от 2 тук /.

      Тука лесно,300 километра са 3 дни каране,айде 3 да са ако не я бързам и един следобяд да разходя децата до планината / че и горница идва /, 25-30 кинта за бензин........а там?Мали не ми се мисли,почвам да търся връзки за из сервизите и никаква смяна на дизела,а на него сега му е майката да му скочи цената,а всички таралясници да се карат през 9 планини в десета,там може и без трьбички.

      Да не ви плаша ма таралеж с вьзелин
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Ууууу, простак, не мисли за децата, иска да замърсява! Ууууу....

        Хахаха,брато, трай си бе, чакай да видим "еколозите" какви ще ги свършат. Хахаха


        И таралежа без вазелин, иначе ще те обадя на моля другарката- издевателстваш над животинката!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          А замьрсява,няма такова нещо - свети или не свети чека колата си минава нормално теста ти знаеш,3 дебитомера и смених едно време,с врьзки врьщах старите и не и не,минава между 15 и 800 мили и светка чека,скенер и иска дебитомер,зануляваш и онче бонче 3 крьстовища или до Вегас и обратно бам чека.
          Да обьрна темата на Калифорнийски катализатори с нормални такива и да видим кьде е разликата / 15% няма / ма е тройно на парите пьк по закон и няма кой да ти го завари,нов по 600-800 долара бройката,а под задника ми 2,под дупенцето на жената още 2,плащай та мир да има нали?

          Мани ти,това на кола не виждала много кьсо,няма задрьствания,няма градско,няма студени стартове,няма кофти бензин,а тоя който го има по закон е с добавките в него.Евро/мевро аз поне колици на десетина години там не ги виждам как нормално ще минат теста,то ще са едни глоби,едно спиране от движение,едни опашки,едни карализатори и майстори............или ела при бат'Пешо с онова дет'ти казАх и ш я опрайм.

          Няма лошо да затегнат малко ма току що на дьртите коли им скочи цената,дрьгели разни и дизеляци станаха двойно на парите и то не защото много струват,а защото им малко ремонта и хората като нямат и играят с каквото имат.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Добре де, в крайна сметка по тая таблица ли ще гледат и сравяват стойностите или по заводските стойности на всеки един автомобил? Не ми се вярва кат да имат такива бази.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Euro-standards-table_150612-e14340995627871.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5777454

            Газифицираните автомобили ще ги обръщат ли на бензин да мерят или ще си мерят на газ? Колко по- надолу са газовите стойности от бензиновите при липсата на катализатор?
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Тези неща в таблицата...в БГ не се мерят. Само CO за бензинките и димност на нафтовите.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Кой каза , че ще са надолу?
                Майсторрът , газанализаторът му , или собственикът на инджина?
                Нема такава техническа логика , щом си на газ и хоп спаднаха емисиите.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  CO-то е надолу с около 20-30% ако ГИ е настроен правилно. За другите нямам представа, а няма и значение. Тази разлика е крайно недостатъчна да минеш теста ако си без катализатор.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                    Добре де, в крайна сметка по тая таблица ли ще гледат и сравяват стойностите или по заводските стойности на всеки един автомобил? Не ми се вярва кат да имат такива бази.

                    [ATTACH=CONFIG]943372[/ATTACH]

                    Газифицираните автомобили ще ги обръщат ли на бензин да мерят или ще си мерят на газ? Колко по- надолу са газовите стойности от бензиновите при липсата на катализатор?
                    Няма да е по тая, и аз се бях заблудил та питах, но просто е невъзможно. Тук са стойности на километър, мерят ги на валове, имитирайки движение (след скандала на VAG, искат да ги мерят при реално пътуване, с апаратура в багажника, щото всички дават в пъти по-високи стойности при по-реалистичното мерене).
                    Нашите ще мерят някакви проценти и то само в определени режими.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Тук са стойности на километър, мерят ги на валове, имитирайки движение (след скандала на VAG, искат да ги мерят при реално пътуване, с апаратура в багажника, щото всички дават в пъти по-високи стойности при по-реалистичното мерене).
                      Къде е това тук? Ако почнат да мерят в движение шапка им свалям. Факт е, че към момента тестовете в България са пълен кьорфишек. За дизеловите с особенна сила, за бензиновите с малко по-малка.

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Ами нали в кат София вече има 5 уреда и на пътя са пуснали още 2. Та ми е интересно какво точно ще мерят и на каква база ще стъпят.

                        CO- то на газ е надолу, въпроса е при липсата на катализатор, при евро 1 двигатели, колко ще е над границата.

                        Сега реално май режещите катализатори, колата "да върви", ще трябва да си ги връщат. Макар, че 20-ка на чичко поуицай може да завиши стойностите в протокола.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Къде е това тук?.
                          Това "тук", е прикачения файл в поста който съм цитирал.
                          Никъде не мерят в движение (канят се да го правят), а на валове имитират движение при типовото одобрение на даден модел, за да видят дали отговаря на екологичните норми (там Евро 1/2/3/4/5/6), в които норми стойностите са на километър, а не в проценти. Отделен е въпроса, че на валовете всички показват по-добри стойности от при реално движение, пак мерено на километър. Това заради което съдят VAG, че са го правили с незаконен софтуер, се случва и при всички останали, без такъв софтуер (кълнат се, че не ползват, а резултатите сходни). Случва се и при VAG след оправянето на софтуера. Писал съм в друга тема -
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post3259664 .

                          Мога и ликове към клиповете с разследвания на уважавани медии да дам, но са на немски - https://youtu.be/T-fzVbzb-U8
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Аз ше сложа още един катализатор ,въпреки ме съм на газ основно ,даже и при -15 тръгвам на газ ,на бензин само профилактично,против запеклъци по дюзи!Да ми мерят пАрата на ауспуха с 2 катализатора и газ.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                              Добре де, в крайна сметка по тая таблица ли ще гледат и сравяват стойностите или по заводските стойности на всеки един автомобил? Не ми се вярва кат да имат такива бази.
                              Газифицираните автомобили ще ги обръщат ли на бензин да мерят или ще си мерят на газ? Колко по- надолу са газовите стойности от бензиновите при липсата на катализатор?
                              Бази данни имат, не ги мисли. Или ще купят ако нямат.

                              Тези които имат две горива теоретично се измерват и на двете горива. Контролните количества са еднакви и не си въобразявай че на газ ще ти е по-лесно да ги постигнеш - с и без катализатор.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ...след скандала на VAG, искат да ги мерят при реално пътуване, с апаратура в багажника, щото всички дават в пъти по-високи стойности при по-реалистичното мерене
                              Отказаха се.

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Има ли значение дали заводски МПС-то е с катализатор или не? Нормите за всички бензинови двигатели еднакви ли са ил зависят от нещо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X