Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Поздрави от Америка, страната неподписала някакви бумажки на парижкото "зелено" събрание! Тук ти разпарят трътката на гЪзанализатора. На всеки 2 години. И няма опция "Евро1", ако оригинално е имала катализатор, и сега трябва да има, и да минава теста.

    В оная тема имаше много натопорчени мнения. Що никой не скача сега "ама как може бе, веднага си ръгни под колата катализатор!". Защо ли....

    Я марш всички за катализатори! Да видите как се хвърля на скрапа идеално работеща кола!

    И знаете ли какъв е чепат с новите дизели и тяхния тест? Дано ви вкарат и такъв... хахахах
    Калифорнистан не е Щатите
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      Шумът също е замърсяване.
      Да и пръднята е замърсяване, и като шум и като отработени недоизгорели газове.
      Катализатор и заглушител...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Айде на катализаторите!

        Просто нечия фирма е поръчала 3-4 контейнера с катализатори от Китай и трябва да ги продаде.
        От другата година и във всяко село, всяка къща с катализатор на комина.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #34
          От: Айде на катализаторите!

          Изобщо пълни глупости. достатъчно е возилата да покриват нормите когато са направени.

          Останалото се постига с данъчни облекчения. Ама у нас наказваме новите коли
          Последно редактирано от turtey; 27-06-17, 09:55.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Айде на катализаторите!

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            И как става това, ако от завода е била с катализатор?

            .
            Имах пред вид, че са си проектирани без такъв.

            Поздрави!

            Коментар


            • #36
              От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Просто нечия фирма е поръчала 3-4 контейнера с катализатори от Китай и трябва да ги продаде.
              ...
              Оооо, няма да се мине само с няколко контейнера! Доста по-печеливша схема е едните да внасят и продават катализатори, докато други организират среднощният им демонтаж и предаване за скрап или продажба на употребявани части, та материалът отново да се подреди на опашката за купуване на катализаторче ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Айде на катализаторите!

                Фирмата се е погрижила вече, има и доказателство.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5758628

                Коментар


                • #38
                  От: Айде на катализаторите!

                  Аз още съм с катализатор, но колата е на 256к км и по всяка вероятност ще си отиде заедно с генерацията която е в безобразно състояние откъм ръжда. Ще си сменя катализатора , даже съм си избрал на магнафлоу един, верно два пъти по скъп от горният , но дори преди тези еко брътвежи съм си го решил.
                  Яд ме е ,че махнах на фиестата на жената катализатора , щото нямаше как беше задръстен и щеше да счупи турбото. Лошото е ,че не мога да го сменя с друг освен от завода, защото е в някакво огромно чугунено буре и всички дето правят ауспуси ме наритват в бъртзината...
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #39
                    От: Айде на катализаторите!

                    От доста години се продават универсални катализатори... Колко хора 'са се наредили на опашката' да си сложат катализатор след като старият им е сдал багажа?
                    Колите без катализатори заводски просто няма как да бъдат принудени.
                    Но що народ си демонтира катализатори и ДПФ - да, за тях би имало последствия... И би трябвало...
                    Да очакваме корекции и за домашните ксенони...
                    Законово и сега имаше как да се действа (промяна конструкцията на автомобила), ама явно няма 'наредба'...

                    П.С. бях пускал наскоро клипче при 'Куриозните клипчета' с едно дърто БМВ, зад което не се виждаше нищо от дим.... Ами не ми е кеф да се движа зад такива автомобили...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Айде на катализаторите!

                      Арее топли,топли!Господа еколозите да си монтират по един на устата ,по един на джобовете и най- вече по един на чатала отздад.Ще са като трансформърси от последната продукция.Аман от евтини ганьовски номера,бай Ганьо депутат към 21 век.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Айде на катализаторите!

                        Що да са номера?!!! Имаш хомологация на автомобила.... Имаш конструкция... Имаш Закон...

                        И все ще се намери някой Ганьо / домашен майстор който да каже 'а, то тази част не и трябва на автомобила' ...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Айде на катализаторите!

                          А в съвременните автомобили има изобилие от излишни чаркове и модули...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Айде на катализаторите!

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            От доста години се продават универсални катализатори... Колко хора 'са се наредили на опашката' да си сложат катализатор след като старият им е сдал багажа?
                            ...
                            На кой опит ще се откажеш, ако апашите се абонират за катализатора ти? Че джипките са им и по-удобни, щото са по-високи ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Айде на катализаторите!

                              Така си е, ама ако си се хванал на хорото - играеш го
                              Ако не - правиш си сам електричка, хомологираш я и се кефиш как на прегледа ще търсят катализатор

                              Чавдаре, ти на кой опит ще се откажеш да зареждаш гориво, като гадната ти кола го гори и унищожава 'на безценица'
                              А иначе - изместваш въпроса в стил 'вие защо биете негрите' Това, че хората в държавата нямат желание или интелект да се справят с един проблем, не означава, че другият проблем не трябва да се решава...

                              Да, ще боли ако ми приберат ДПФ-а (катализаторите май няма да им е лесно, че са някъде под капака).. И навярно вторият път ще съм сложил защита на пода...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 27-06-17, 11:29.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Айде на катализаторите!

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ... Чавдаре, ти що зареждаш гориво, като гадната ти кола го гори и унищожава 'на безценица'
                                А иначе - изместваш въпроса в стил 'вие защо биете негрите' Това, че хората в държавата нямат желание или интелект да се справят с един проблем, не означава, че другият проблем не трябва да се решава...
                                ...
                                Първото изречение ти е абсолютна безсмислица. Както и това за негрите. Когато искаш да налагаш някакви правила е добре да си осигурил условия за спазването им. Защото иначе дори и най-законопослушният гражданин от един момент нататък ще тегли една тънка и дълга и ще подкара по течението. Ей го и в момента един участък от улицата ни, на който има знак "Спирането забранено" и където често вилнеят паяците (т.е. има и забрана, и неприятни санкции), пак е пълен с паркирали коли. Просто защото няма къде да се дянат ...

                                В случая вкопчването на политиците и държавните чиновници в катализаторите като някакво решение на проблем е просто бюрократично-милиционерски рефлекс на имитиране на дейност по най-лесния начин - "Ще забраним това", "Ще увеличим глобата за онова". И после се лумкат в гърдите как са свършили нещо. Пък в случая нещо ми се струва, че катализаторите изобщо не са такъв проблем. Едно, че голяма част от бензиновите коли карат основно на газ; второ, че (поне според официалните данни) основното замърсяване е от фини прахови частици, които не е като да имат нещо общо с катализаторите и трето, че контролът върху евентуалната нова мярка едва ли ще е по-ефективен, отколкото и досега съществуващия при ГТП.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X