Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ...
    По селата камъни ли ядат хората?
    Просто на село може с много по-малко пари да си живееш също като в София. ...
    И к'во ще заваряваш на село? Ми ако ти се иска да свириш на барабани, на кокошките ли ще го правиш?

    Не става. Да живееш на село след като си живял и в града може, ма първо трябва да узрееш, да презрееш даже, и чак като осъзнаеш че си тикал камъка по нагорнището за тоя, дето духа, ще се кротнеш заслужено на чист въздух .

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Няма как да знаеш, че съм бил овчар в Горни Лом. Ако имаш познати натам, питай. Мога да направя бестселър от това.
      Бре колега ти си селски .Горни Лом е до моето родно село, кога си бил там.Много хора познавам от Горни Лом.

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Лоша работа! Сигурно не си били роден тогава. 78-79.

        Имаше само едно място за работа - в завода за боеприпаси. Местните му викаха "взривното". То май си и остана единствено, та след разправиите, хората останаха без работа.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Лоша работа! Сигурно не си били роден тогава. 78-79.

          Имаше само едно място за работа - в завода за боеприпаси. Местните му викаха "взривното". То май си и остана единствено, та след разправиите, хората останаха без работа.
          Ма и ти си пикал на шумка , или тревичка по това време.А , не се прави на толкоз стар работник във фабрика за барут.Или си забравил да сметаш от ...
          По това време си можал само да пикаш на оградата на фабриката!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            Работата вярно е лоша. Ни паметник има там, ни в затвора има някой, да не ги редим
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Лоша работа! Сигурно не си били роден тогава. 78-79.

              Имаше само едно място за работа - в завода за боеприпаси. Местните му викаха "взривното". То май си и остана единствено, та след разправиите, хората останаха без работа.
              Бил съм роден, през тия години даже започнах по мацки да се заглеждам, по добре да спрем че много спам, че ни се кара Ясен. По темата : Сега и в Монтана е много задимено ,според мен от сурови дърва за отопление,такива масово се ползват,дори и от хора които преди време бяха на централна газ.Преди 2,3 години не беше така това съм сигурен, грееха се хората на дърва,но не е масово като сега. Имам газ до входа на блока ,прецених че не ми е изгодно и в момента се отоплявам на ток.
              Последно редактирано от Geni E; 30-01-18, 23:13.

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Днес взех да гледам новини (може би сгреших [emoji1]) и споменаха за филтри по комините на къщите, та кой в началото на темата искаше дпф и катализатор на комина? [emoji1]
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Филтри има, но са за котли с висока мощност. За печка Чудо няма, няма и как да има. Някое жалко зелено човече пак се е извърлило кат на мокър пЕсък, само и само да го дадат по телевизията.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Туй при Таато, нали? Е-е-еххх...
                    Всъщност не е вярно. Бул. "Ленин", днешното "Цариградско шосе", както и "Георги Трайков" (днес "Черни връх") само ги поливаха и то веднъж месечно през деня. Хората не смееха да простират пране откъм булеварда, защото посивяваше от пепелища.
                    Апартамента на едната ми баба е в блоковете на първия ред на "Плиска" . Нито навремето нито сега има някакви проблеми с отворените прозорци . На времето един съсед работеше точно шофьор в чистотата с една Шкода Мадара водоноска . В началото на демокрацията съм го сменял по нощите та знам какво и как се миеше . Основните булеварди на София се миеха с автоматичните пръскалки всяка нощ . Рядко някой се прескачаше и то главно като не стигнеше техниката .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Апартамента на едната ми баба е в блоковете на първия ред на "Плиска" . Нито навремето нито сега има някакви проблеми с отворените прозорци . На времето един съсед работеше точно шофьор в чистотата с една Шкода Мадара водоноска . В началото на демокрацията съм го сменял по нощите та знам какво и как се миеше . Основните булеварди на София се миеха с автоматичните пръскалки всяка нощ . Рядко някой се прескачаше и то главно като не стигнеше техниката .
                      Леля,стринка, аз съм израснал на "Плиска" и помня много добре. 1987 г. заживях като заврян зет на бъдещия "Черни връх" и също помня пушилката.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Филтри има, но са за котли с висока мощност. За печка Чудо няма, няма и как да има. Някое жалко зелено човече пак се е извърлило кат на мокър пЕсък, само и само да го дадат по телевизията.
                        Моля, моля, има за каквото поискаш. Ето:

                        https://www.feuerdepot.de/kaminofen-...4-0-eckig.html

                        Нали повечето викаха, че не били автомобилите проблема, ами печките? Еми нема проблем,дайте да дадем по 1000- 2000 евро за филтри и на тях, тогазИ...
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Това е катализатор-само за дърва...А печка, дето не можеш един стар балатум и две дограми да изгориш в нея....в нашия случай не я имат за печка )))))
                          Последно редактирано от santaclash; 31-01-18, 08:50.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Дали е за дърва или не - не е от такова значение. Тънката част е че такъв филтър изисква някакво що-годе прецизно управление на горивния процес, иначе няма да работи а ще се задръсти - дали със саждите от балатума или с катрана от недобре изсушените или недобре горящите поради разни други причини (оператора предимно) дърва - без значение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Ще има регенерация с нафталин
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                По-лошото на този филтър е, че изисква смяна на две години. Разделете му цената на този срок и ще се получат едни 150 лева месечен разход целогодишно за всяко домакинство, само за филтър. Няма как да стане. Не ми се иска да забиваме в коментари за разни зелени утопии и държавно субсидирани далавери на зелената мафия. Седнали са върху достатъчен брой практически доживотни хранилки.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X