Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на катализаторите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Айде на катализаторите!

    Не им трябват бази данни. В наредбата си има фиксирани стойности. Това ще гледат и при проверка на пътя.
    Дизелите са привилегировани при това положение-тях ги дебнат само за димност.
    Без катализатор няма как да минеш с бензинова кола, даже и на газ. Първо няма да минеш визуалната проверка дали си е на място катализатора. А бази данни коя кола е с катализатор и коя без, имат мнооого отдавна. Това за КАТ при регистрация имам предвид.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Айде на катализаторите!

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      Има ли значение дали заводски МПС-то е с катализатор или не? Нормите за всички бензинови двигатели еднакви ли са ил зависят от нещо?
      Има, за тези които изобщо имат заводски вариант без катализатор.
      Нормите са еднакви и описани в евродирективата, контролните параметри които се гледат на ГТП са в почти всички случаи еднакви по година на производство.

      Коментар


      • От: Айде на катализаторите!

        Евро 1-2-3 и т.н. са стандарти, като за всеки един от тях има издадени различни директиви, в различни години, които в своята съвкупност формират стандарта. Не всичко касае само съдържанието на вещества в изгорелите газове. Има и за различни компоненти на машината-например на какви стойности трябва да ти светне лампата на чек енджина за дефектирал катализатор и др. подобни. Ето списък на директивите, които формират различните стандарти.

        http://www.up.aci.it/pavia/IMG/pdf/euro.pdf
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Айде на катализаторите!

          На газ не хващат никакви стойности. Лично проверено. Затова и не искат да минавам на газ. Само на бензин. Не че имам проблем и на бензин с някоя от колите, де...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • От: Айде на катализаторите!

            На мене при прегледа ми мериха и бензин и газ!Казаха ,че при газта няма проблеми ,освен ако не е много занемарена АГУ!Занемарени бутилки/маслени отлагания от добавките в газта/,тръбопроводи,цедки ,изпарители.Непрофилактирани дросели на ДВГ,дебитомери.Мотора не духа ли масло и е в кондиция ,има ли си катализатор с добра изпускателна газова система,проблем няма,независимо на колко години е.
            Последно редактирано от faster; 11-01-18, 17:57.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Айде на катализаторите!

              Вчера минах гтп с фиестата, нямам катализатор - никакви грижи.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Айде на катализаторите!

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Евро 1-2-3 и т.н. са стандарти, като за всеки един от тях има издадени различни директиви, в различни години, които в своята съвкупност формират стандарта. Не всичко касае само съдържанието на вещества в изгорелите газове. Има и за различни компоненти на машината-например на какви стойности трябва да ти светне лампата на чек енджина за дефектирал катализатор и др. подобни. Ето списък на директивите, които формират различните стандарти.

                http://www.up.aci.it/pavia/IMG/pdf/euro.pdf
                Почвам и аз да ставам евроскептик. Кой го чете т'ва? Тия се надпреварват да пишат някакви неща, имам чувството че са на бройка актове. След глупостта с кривите краставици, съмнението че работят наистина нещо се загнезди в мен и все повече ме човърка.

                Коментар


                • От: Айде на катализаторите!

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  ...глупостта с кривите краставици
                  Може ли, по възможност в отделна тема, да разнищим най-после тая опорка?

                  Кривите краставици са тук:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...35#post3263835
                  Последно редактирано от Ясен; 12-01-18, 10:08.

                  Коментар


                  • От: Айде на катализаторите!

                    ЕС е задръстен с администрация, чичто основна задача е да създава правила и да нормира всички части от пазара. И всичко беше ОК докато се занимаваше само с пазара. Което е приключило много преди ние да се присъединим там. От тогава нормират главно всекидневието на средната класа-едно защото полето за творчество е безкрайно, второ защото пазарите отдавна са регулирани и минават не по-малко от 7-8 години преди някой да изиргне с нещо толкова ново и невиждано, че да има нужда от създаване на нова регулация.
                    Полза от това...никаква, поне по нашия край. Тук хората отдавна са свикнали да проправят пътя на живота си през най-враждебна към материалното и духовното им благополучие среда, отдавна са свикнали да живеят с мисълта, че голяма част от правта и свободите им съществуват само на книга. Евроскептицизмът, ширещ се на изток, има просто обяснение-ЕС не промени почти нищо в живота на отделния човек. И всъщност ние, Полша, Румъния, Унгария....пак щяхме да сме там, където сме, дори и без ЕС. За сметка на това ЕС докара още нови правила, които се насложиха към националните. По руслото на онова обикновено ежедневие се появиха още камъни. ЕС има стандарти дори за вида и материала на керамичните градински джуждета! 10 години са се карали с англичаните кое в магазина може да се етикира като "шоколад" и сега покрай брекзита неминуемо пак ще се скарат за това.
                    Сега...това не значи, че трябва да излезем от ЕС или нещо такова, а че ако искаме да просъществуваме някак в тоя съюз и да има смисъл от нас там, трябва да си разчистим първо нашата кочина.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Айде на катализаторите!

                      Глупости.
                      Без ЕС щяхме да сме където е Сърбия.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Айде на катализаторите!

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Глупости.
                        Без ЕС щяхме да сме където е Сърбия.
                        Бая народ иска да сме където е Сърбия. Или където си представя, че е Сърбия.

                        Коментар


                        • От: Айде на катализаторите!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Бая народ иска да сме където е Сърбия. Или където си представя, че е Сърбия.
                          Чемодан вокзал Београд
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Айде на катализаторите!

                            Не става така. Сърбия е където е Сърбия, а не където си представяме че е. А то има някои разлики.

                            Впрочем има и похвални тенденции - три провинции искат вече не в Сърбия, а в Румъния.

                            Коментар


                            • От: Айде на катализаторите!

                              Фактът, че половин София в събота отива на пазар в Пирот, вместо на софийските пазари, говори достатъчно красноречиво за това не само къде са разликите между БГ и Сърбия, но и в чия полза са те в момента. Едно време сърбите идваха с рейсове да пазаруват в Метро. От 10 години не съм виждал сръбски автобуси там.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Айде на катализаторите!

                                Щото нанайси пачкес
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X