Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Може би" стъпков мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Може би" стъпков мотор?

    Здравейте,
    Аз съм член на фирмения форум на Мицубиши,но като дългогодишен участник тук/ в Дайхацу/,някак си се чувствувам "като у дома си" и затова ще си поставя питането-убеден съм,че компетентните и отзивчивите колеги са тук!и така...
    Както знаете,повече от година карам Аутлендър 2.4 бензин 170к.с. и с газов инжекцион "Романо".Трябва да подчертая,че съм много доволен през последните 25000 км.-откакто го карам де.Но ме "гложди" едно нещо,което го има от самото начало-"ЩТРАКАНЕ" "около" двигателя-по моему някъде отдясно/по посока на движението/.И при студена и при загряла кола.Без значение на бензин ,или на газ.Прави ми впечатление,че като "щтракне"леко се променят оборотите-при първото/по-силно щракване/ малко нарастват,а при второто/по-глуховато/ леко намаляват.Тези отклонения са в рамките на петдесетина оборота.Цялата далавера се слуша при двигател на място и на тихи обороти.За това си мисля,че може да има общо със стъпковото моторче.Извинете ме за идиотския начин на обяснение,но се опитах да предам максимално точно личните си усещания.Ако някой има опит да сподели.Въобще не знам дали това е проблем и ако е такъв,дали е критичен?
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: "Може би" стъпков мотор?

    щТракане отпред отдясно .. компресор на климатика, можеби?
    компресора може да работи дори и при "изключен" климатик - например при насочен към прозореца обдухвател.

    Коментар


    • #3
      От: "Може би" стъпков мотор?

      Може би като се включи компресора-падат малко оборотите и обратно?А той не работи ли постоянно/като е включен климатика/?Ще го "прослушам". Цъка като реле.А има периоди ,в които не се обажда!?!?
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        От: "Може би" стъпков мотор?

        компресора си товари сериозно мотора и е нормално да имаш малък скок/спад в оборотите.
        И да, компресора не работи на 100% .. на вкл/изкл режим е - като хладилника, камо дет го прави по-често ...доста по-често

        Коментар


        • #5
          От: "Може би" стъпков мотор?

          Ясно.Много благодаря!Спести ми нервно напрежение-ха-ха!
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар


          • #6
            От: "Може би" стъпков мотор?

            Може да е клапан на бензиновата рейка на инжекциона ,бъзика го емулатора дето лъже компютъра че работи на бензин,на моменти може да не работи коректно ,от там и ко.ецания в оборотите ,защото смуче от бензиновите дюзи малко бензин само от вакуум.Може да се провери на ауспуха по миризмата ,при топъл мотор на газ мирише на кисело ,без никакви признаци на бензинови изгорели газове.Дали е компресор на климатика провери с разкачване на ремъка ,ще се види веднага ти знаеш как щрака.Проблем с чаткащо стъпково моторче и клапанче на газ имах наскоро и се оказа емулатора за газ.Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: "Може би" стъпков мотор?

              VENI-VIDI-VICI!

              Коментар


              • #8
                От: "Може би" стъпков мотор?

                Ослушай се при работещ компресор дали щрака и мени оборотите. Стъпковия мотор когато не работи коректно си показва рогата като мени обороти и празния ход е доста нестабилен..
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #9
                  От: "Може би" стъпков мотор?

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  ....Дали е компресор на климатика провери с разкачване на ремъка ,...
                  Е ти пък сега, чак и ремък ще разкача - не може ли да му дръпне "бишона" и толкоз, ако му е зор ? Не е кат да проверява дали вие ролка или друго

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Може би" стъпков мотор?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Може да е клапан на бензиновата рейка на инжекциона ,бъзика го емулатора дето лъже компютъра че работи на бензин,на моменти може да не работи коректно ,от там и ко.ецания в оборотите ,защото смуче от бензиновите дюзи малко бензин само от вакуум.Може да се провери на ауспуха по миризмата ,при топъл мотор на газ мирише на кисело ,без никакви признаци на бензинови изгорели газове.Дали е компресор на климатика провери с разкачване на ремъка ,ще се види веднага ти знаеш как щрака.Проблем с чаткащо стъпково моторче и клапанче на газ имах наскоро и се оказа емулатора за газ.Успех!
                    Няма нужда да пипа ремъка!Има си куплунг(букса) на компресора Не пипайте релета и предпазители.По ред причини.Едно късо кабелче , от компресора.Ако мислите да е там проблема.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Може би" стъпков мотор?

                      Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                      ...
                      компресора може да работи дори и при "изключен" климатик - например при насочен към прозореца обдухвател.
                      Това конкретно при въпросния модел ли , или принципно ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Може би" стъпков мотор?

                        .....всички коментари са излишни, защото неговия модел НЯМА стъпков мотор, защото е с ел. дроселова клапа........а въпроса с щракането , това може да е от много неща, вкл . и от въпросния дросел,макар че не вярвам да е от него, по скоро се вкл. компресора.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Може би" стъпков мотор?

                          Те доста електронни пистови дросели са с капсуловани вътре стъпков мотор и датчик за градусовото положение на клапата ,но верно че не издават цъкането на стандартен стъпков мотор.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Може би" стъпков мотор?

                            Да резюмирам:Звуците са действетелно от компресора/днес карах без климатик и ги нямаше/.Освен това вчерашните ми "впечатления" бяха при 35 градуса жега и в колата щракаха и се въртяха всички възможни джажи.Благодаря на всички за отзивчивостта.Както вече посочих в началото,на това разчитах и бях убеден в две неща: добронамереност и компетентност.Поздрави на всички!
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Може би" стъпков мотор?

                              Бъди здрав и безаварийно!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X