Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60 TD42

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Patrol Y60 TD42

    Здравейте Колеги,

    От скоро съм собственик на горе описаната машина. Имам желанието да го турбинирам но никъде от открих инфо в БГ, някой да е правил тази интервенция. Като цяло почетох малко из Австралийските форуми където има много такива машини с монтирани турбини. Ще съм благодарен за съдействие в тази насока.
    SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    От: Nissan Patrol Y60 TD42

    Здравей,твоя човек се казва Радослав тел. 0898884423. Турбинира го преди един месец, поръча си турбо кид и нее нещо нито много скъпо нито невъзможно. Кажи че Кико ти е дал номера, много разбран е.
    0898532785-КИКО

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Patrol Y60 TD42

      Да кача и една снимка за цвят [emoji12] Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1498578575877.jpg
Прегледи:2
Размер:319.9 КБ
ID:5758657

      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Patrol Y60 TD42

        След няколко дни престой в сервиза, бяха извършени следните дейности
        1. Обслужване преден и заден мост ( смяна лагери, семеринги, масла).
        2. Смяна тампони преден мост ( пушките).
        3. Смяна на предните пружини [ATTACH]920100[/ATTACH
        4. Почистване и обработка на купе и шаси против ръжда.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1498812719468.jpg
Прегледи:1
Размер:1.97 МБ
ID:5758807

        Ето и новата стойка [emoji12] Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1498812984273.jpg
Прегледи:1
Размер:1.74 МБ
ID:5758809

        Прикачени файлове
        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Patrol Y60 TD42

          Честито,много кални и безаварийни!
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Patrol Y60 TD42

            Колега, а с турбинирането какво става ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Patrol Y60 TD42

              към момента съм на изчакване. Но това е следващото нещо което ще направя. Като цяло имам оферта за около 2к ца турбинирането. Надявам се до месец то да е факт.

              SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Patrol Y60 TD42

                Може ли да пуснеш некви линкове на това което си намерил при австралийците да не ровя излишно ?
                Ако искаш може и в тази тема.
                Австралийците правят такива китове и за атмосферните Тойоти, та ако си намерил нещо по темата може и него да споделиш.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Patrol Y60 TD42

                  Няма как австралийски кит да излезе до 2К лв тук, освен ако не е китайски австрийски-wanna-be кит.
                  За такава сума или подобна става с подходящата турбина от Гарет и инженеринг тук на място.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Patrol Y60 TD42

                    Като му се дават два бона за части, ми нека ги даде.
                    Аз също мисля, че за тия пари тук може да стане по друг начин.
                    Въпроса беше да се почерпи от опита им.
                    Лично мен ме интересува как да не сменям помпата, иначе е ясно, и за това ми се въртеше некъв половин бар от променлива геометрия, примерно.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Patrol Y60 TD42

                      Какви ще са тези части за 2К, не знам. Само турбината е толкова, ако е нова...
                      С помпата решение има, но от хора които знаят какво правят. При 1hz на тойота е правено вече.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Patrol Y60 TD42

                        Колеги, става на въпрос за нова турбина + нов кулер+ колектор. като в тази сума е вкл. и труда , но без настройката на помпата. Там не знам какъв филм ще бъде. И да това не готов кит.

                        SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Patrol Y60 TD42

                          Турбо кит за TD42 от Австралия е между 3 и 5к австралийски долара и като гледам по техните форуми сигурно не турбинираните 4.2 дизел при тях се броят на пръсти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Patrol Y60 TD42

                            Първоначално публикуван от penev_dch Преглед на мнение
                            Колеги, става на въпрос за нова турбина + нов кулер+ колектор. като в тази сума е вкл. и труда , но без настройката на помпата. Там не знам какъв филм ще бъде. И да това не готов кит.
                            Не че нещо, но е абсурдно евтино. За нови части. Ако се ползва гнп без корекция по налягане или не върви или пуши като комин
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Patrol Y60 TD42

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не че нещо, но е абсурдно евтино. За нови части. Ако се ползва гнп без корекция по налягане или не върви или пуши като комин
                              Колега, принципно офертата е за нови части, но не сме уточнявали какво производство са. Като цяло същия човек е турбинирал един 4.2 бензинов и цената за горе описаните части е същата. Що се отнася до ГНП-то там не съм наясно какво трябва да се случи.

                              SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                              Nissan Patrol Y60

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X