Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик на терано

    Здравейте колеги. Как се справят вашите климатици? На тераното 2.7 тди като е в движение работи сравнително добре, духа студено и се живее, но щом спра на място, я на светофар или дори за 2-3 минути някъде започва са духа на моменти дори все едно не работи климатика а е пусната само перката. Майстора пробва системата, всичко е ок но каза че радиаторите са много близо един до друг и не смогва да охлажда и се чудя има ли някакъв вариант за допълнително охлаждане на радиатора? Джипа не загрява и си държи нормална температура.


    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Климатик на терано

    Измий си радиаторите (и външните, и вътрешният) с обезмаслител или с такъв

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14983036007470.jpg
Прегледи:3
Размер:889.4 КБ
ID:5757412

    или подобен спрей.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Климатик на терано

      Е щом е казал че не охлажда добре значи системата има проблем . Работят ли постоянно перките при включен климатик.

      Коментар


      • #4
        От: Климатик на терано

        А при движение усещаш ли като се включва и изключва компресорът? Аз го усещам и се чудя дали е нормално.

        Иначе малкото вентилаторче би трябвало да си бачка. Имаш предвид, че и то не стига ли?

        На мен климатикаджията ми каза да си измия радиатора за климатика, аз не съм го мил и въпреки всичко нямам такъв проблем. Т.е. дори на място си духа студено. Е, не ледено и не както когато се движа, но все пак.

        Имай предвид, че купето е много голямо, никак термоизолирано, а системата от "духалки" не е най-великата при тая кола. Виж си и дали ти работи клапата в задния десен калник. Може да е паднала мембраната и допълнително да смуче жега/изпуска студено от там.

        Коментар


        • #5
          От: Климатик на терано

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Измий си радиаторите (и външните, и вътрешният) с обезмаслител или с такъв

          [ATTACH=CONFIG]919669[/ATTACH]

          или подобен спрей.
          Външния предишния майстор го сваля радиатора външния и го изми.


          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #6
            От: Климатик на терано

            Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
            Е щом е казал че не охлажда добре значи системата има проблем . Работят ли постоянно перките при включен климатик.
            Каза че двата радиатора са много близко един до друг и няма въздухопоток. Пък и перката на климатика спира потока към задния радиатор. Всичко си работи както трябва. Перката на климатика работи като натисна копчето за климатика, веднага тръгва. Другата си върти и тя.


            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #7
              От: Климатик на терано

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              А при движение усещаш ли като се включва и изключва компресорът? Аз го усещам и се чудя дали е нормално.

              Иначе малкото вентилаторче би трябвало да си бачка. Имаш предвид, че и то не стига ли?

              На мен климатикаджията ми каза да си измия радиатора за климатика, аз не съм го мил и въпреки всичко нямам такъв проблем. Т.е. дори на място си духа студено. Е, не ледено и не както когато се движа, но все пак.

              Имай предвид, че купето е много голямо, никак термоизолирано, а системата от "духалки" не е най-великата при тая кола. Виж си и дали ти работи клапата в задния десен калник. Може да е паднала мембраната и допълнително да смуче жега/изпуска студено от там.
              Ами да ти кажа днес като го откарах на майстора да провери системата и след това като си взех джипката мисля че по-малко се усеща това по време на движение. Преди това се усещаше по усезаемо.
              Всичко си работи, перката, компресора, филтъра скоро е сменян. След днешната проба на системата мисля че е по-добре дори на място охлажда по-добре от преди.

              А тая клапа каква роля играе и то в задната част на купето? Аз незнам да имам нещо такова. Тераното е дълга база 2000 г.


              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • #8
                От: Климатик на терано

                ролята на тази клапа е да изравнява налягането между купето и околната среда и всяко превозно средство е с такава или казано по друг начин когато си отваряш или затваряш вратите става по леко също когато си пуснеш вентилатора на парното излишното налягане излиза от там

                предполагам когато ползваш климатика затваряш клапата на въздушната струя която влиза от вън иначе климатика не е толкова ефикасен

                Коментар


                • #9
                  От: Климатик на терано

                  Не я затварам защото си мисля че така върти въздуха само вътре който е вкаран, но ще го пробвам с натискане на копчето за въздуха само за вътре в купето да видим как ще е.


                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Климатик на терано

                    да но така вкарва постоянно топъл въздух и не може да охлажда добре

                    Коментар


                    • #11
                      От: Климатик на терано

                      Климатика работи ефективно като се затвори клапата, по този начин се охлажда въздуха в купето и колкото повече върти толкова по студено става защото се охлажда все повече хладен въздух. А когато клапата е отворена тя смуче топъл въздух отвън и климатика не смогва да го изстуди. Така, че когато включваш климатика натискай и копчето за клапата. А колегата в по горният пост е прав за тръбите уплътненията при снадките са дунапренени и с времето се разпадат и така се губи и обем на въздуха и качество. На мен ми се наложи да свалям табло и ги подмених всичките.
                      Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                      Suzuki Jimny JLX Special

                      Коментар


                      • #12
                        От: Климатик на терано

                        Здравейте,

                        Миналата година зареждах на тераното климатика. На моето съм добавил втора перка до съществуващата електрическа отпред.Включвам я през бутон и товарно реле. Когато пробвахме климатика след пълненето, следейки уредите за налягането, майстора ми каза да си включвам тази допълнителната перка, защото едната някак не му достига(работа на място). Предполагам има общо, както споменаха колегите по-горе, и със запушване - от там и недобро топлоотдаване. При мен с втората перка всичко си е ок.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Климатик на терано

                          Първоначално публикуван от Onzi Преглед на мнение
                          Здравейте,

                          Миналата година зареждах на тераното климатика. На моето съм добавил втора перка до съществуващата електрическа отпред.Включвам я през бутон и товарно реле. Когато пробвахме климатика след пълненето, следейки уредите за налягането, майстора ми каза да си включвам тази допълнителната перка, защото едната някак не му достига(работа на място). Предполагам има общо, както споменаха колегите по-горе, и със запушване - от там и недобро топлоотдаване. При мен с втората перка всичко си е ок.

                          Поздрави!
                          А ти каква перка си сложил, същата като оригиналната ли? Можеш ли да направиш 1-2 снимки да видя.
                          Поздрави


                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Климатик на терано

                            Здрасти колега,

                            Перката я намерих на тавана, не знам даже от каква кола е. Отне ми известно време да я наглася с рязане тук-там. Предполагам , ако си намериш същата като тази стояща в момента, би следвало в пъти по-лесно да се нагласи. Нямам в момента снимка, при възможност ще ти пратя, но не е кой-знае какво. Даже си спомням, че от едната страна не можах да я закача с друго и сложих свинска опашка.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Климатик на терано

                              При някои автомобили има опция при прекалено загряване да си изключват климатика- за справка на моята Фронтера е така. Не че е изключвала при работа на място де!!!
                              Поздрави!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X