Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Климатик на терано

    Аз не спирам колата а климатика.


    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #32
      От: Климатик на терано

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Дай ми го в ръчичките за 15 минути и ще ти кача стрелката до където е на горната картинка. Никакви проблеми нямаш!

      До 2000 оборота кажи-речи нямаш турбо. Като нямаш турбо ограничава горивото, пък ти си я настъпвай колкото искаш. Колко да качи?
      Е , от време на време влиза на 2200 об., мисля че тогава вече сработва турбото. Но гледам да не е в по високи обороти продължително. А по високите обороти водят до по висока скорост, на която не съм любител когато возя семейството си и зад мен е прикачен товар.
      По темата: От както смених големия радиатор , в последствие и дехидратора на климатика, вече е друго. От централните духалки, при затворена клапа за външния поток въздух температурата се движи от 8 до 10 градуса. Горе долу е доволно за това голямо купе. Е не е като климатроник в някоя лимузина, но става. Преди беше по зле - карах на климатик и се потях.
      Поздрави!
      п.п. Не ти го давам да го сръчкаш - пазя си го
      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

      Коментар


      • #33
        От: Климатик на терано

        Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
        ...пазя си го...
        Само така си мислиш.
        Ха на бас че дюзите са ми по-добре от твойте, по цилиндри и колектори имам по-малко отлагания, и по-проходими маслени и водни магистрали!

        Не знам какво ги галите толкова. Двигателя иска обороти от време на време за да е здрав и чист. Не казвам да го юркаш или караш с висока скорост постоянно, ама час-два каране в обороти му се отразяват добре, а не зле. А ако тръгне да прегрява именно високи обороти при ниска предавка го охлаждат - и потока антифриз е повече, и перката на охлаждането се върти по-бързо.

        Например каква полза да пазиш турбото карайки кротко, ако върху лопатките на турбината се отлагат постоянно сажди и карбонови отлагания, които в един момент пак го скапват? А се отлагат, защото няма какво да ги нагрее достатъчно за да изгорят и да се махнат.

        Монетата винаги има 2 страни. Кроткото каране не е панацея за дългия живот на един мотор. Нормалното каране е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Климатик на терано

          Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
          Е , от време на време влиза на 2200 об., мисля че тогава вече сработва турбото. Но гледам да не е в по високи обороти продължително. А по високите обороти водят до по висока скорост, на която не съм любител когато возя семейството си и зад мен е прикачен товар.
          По темата: От както смених големия радиатор , в последствие и дехидратора на климатика, вече е друго. От централните духалки, при затворена клапа за външния поток въздух температурата се движи от 8 до 10 градуса. Горе долу е доволно за това голямо купе. Е не е като климатроник в някоя лимузина, но става. Преди беше по зле - карах на климатик и се потях.
          Поздрави!
          п.п. Не ти го давам да го сръчкаш - пазя си го
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Само така си мислиш.
          Ха на бас че дюзите са ми по-добре от твойте, по цилиндри и колектори имам по-малко отлагания, и по-проходими маслени и водни магистрали!

          Не знам какво ги галите толкова. Двигателя иска обороти от време на време за да е здрав и чист. Не казвам да го юркаш или караш с висока скорост постоянно, ама час-два каране в обороти му се отразяват добре, а не зле. А ако тръгне да прегрява именно високи обороти при ниска предавка го охлаждат - и потока антифриз е повече, и перката на охлаждането се върти по-бързо.

          Например каква полза да пазиш турбото карайки кротко, ако върху лопатките на турбината се отлагат постоянно сажди и карбонови отлагания, които в един момент пак го скапват? А се отлагат, защото няма какво да ги нагрее достатъчно за да изгорят и да се махнат.

          Монетата винаги има 2 страни. Кроткото каране не е панацея за дългия живот на един мотор. Нормалното каране е.
          Спарки е прав, всичко ти е задръстено със сажди.
          Поне от време на време трябва да му зачервяваш турбинката.

          Карам предимно градско, а там няма много мегдан за изчистване, за това когато мога слагам една трета (а понякога и втора ) постоянна в посока Телевизионната кула от Радиото.

          ... е понякога не е много приятно за тези отзад, ама това е.
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 10-08-17, 17:11.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Климатик на терано

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Дай ми го в ръчичките за 15 минути и ще ти кача стрелката до където е на горната картинка. Никакви проблеми нямаш!

            До 2000 оборота кажи-речи нямаш турбо. Като нямаш турбо ограничава горивото, пък ти си я настъпвай колкото искаш. Колко да качи?
            При натоварване на мотора ( каравана , багаж , семейство , климатик , баир нагоре .. ) при 1500 об , буста може да е на 0,7-8 , а при 2000 об. уестгейта да е вече като виртуална порта насред Добруджа . Затова е добре да има бустметър и да се вижда кога караш "атмосферка " и кога ТДИ. И понеже темата е за климатик , ако е слаб - превключвате на "мексикански" вариант - всички прозорци отворени , дрескодът е потник с пешкир на врата.

            Коментар


            • #36
              От: Климатик на терано

              И при мен стрелката не мърда дали е с климатик или не е. Седи същият наклон на стрелката но на другата страна никога не е стигала средата.

              Коментар


              • #37
                От: Климатик на терано

                Здравейте, да кажа и аз нещо за моя климатик. За една година ми е изключвал два пъти, при работа на място и външна температура около 37 °C. Радиаторите са чисти, безупречни. Споделих това с приятел, майстор на климатици, предположи да не е презаредена системата. Източи системата и в нея имаше 0.410 гр. фреон при необходим 650± 0.50 гр. Зареди системата с 0.600 гр. фреон и ново масло и от тогава климатика не изключва, дори на место и над 37 °C, даже на дълъг път става студено, джипа е дълга база.

                Коментар


                • #38
                  От: Климатик на терано

                  Фреона в системата на терано 2 трябва да е 750 +/- 50гр, а не 600. Маслото е 200ml цялото, обикновено от машината за пълнене се изпомпва нещо като 50-60ml, което после се добавя обратно. Това важи за всички терано 2, с изключение на трилитровите дизели - там не съм гледал колко е.
                  Последно редактирано от sparkybg; 11-08-17, 11:31.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Климатик на терано

                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    При натоварване на мотора ( каравана , багаж , семейство , климатик , баир нагоре .. ) при 1500 об , буста може да е на 0,7-8 , а при 2000 об. уестгейта да е вече като виртуална порта насред Добруджа .
                    Мерил съм го. При тия обороти не ми се получава. На терано без компютър може и да се получава, с цената на облак сажди отзад, но при мен не става - компютъра не иска да пусне достатъчно гориво за да вдигне налягане при тия обороти. Общо взето от 2200 нагоре се получава, до колкото помня. Преди 7 години беше.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Климатик на терано

                      Това е залепено при мен, 2.7 TDI:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170811_110712.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5763377

                      Коментар


                      • #41
                        От: Климатик на терано

                        Хм! Интересно! Във всучки сервизни ръководства пише 750 +/- 50.

                        Я щракни една снимка на компресора ако може? А на ЛС ако искаш ми прати VIN-а да погледна коя година, за кой регион, и прочие подробности, че да го разгадаем защо е така.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Климатик на терано

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Хм! Интересно! Във всучки сервизни ръководства пише 750 +/- 50.

                          Я щракни една снимка на компресора ако може? А на ЛС ако искаш ми прати VIN-а да погледна коя година, за кой регион, и прочие подробности, че да го разгадаем защо е така.
                          Снимки на компресора:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170811_132734.jpg
Прегледи:1
Размер:323.2 КБ
ID:5763395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170811_132757.jpg
Прегледи:1
Размер:272.4 КБ
ID:5763396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170811_132807.jpg
Прегледи:1
Размер:282.8 КБ
ID:5763397

                          Тераното е италианец, 2.7 TDI, 2002 г. SE, Anniversary, VIN - на ЛС.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Климатик на терано

                            Странно! Компресора е същия, радиатора на всичките е същия, изпарителя е същия. Моята също е 'талянка и си пише 750 +/-50.

                            ...както и да е де. Със 650 си работи нормално дори моя.

                            ПП: Юли 2001-ва е. Има някаква разлика по маркучите, ама не мога да видя каква. Компресор, изпарител, кондензатор, филтър са еднакви.

                            ППП: Чини ми се че ремъка ти е за смяна.
                            Последно редактирано от sparkybg; 11-08-17, 13:10.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Климатик на терано

                              Здравейте колеги!
                              Да се включа и аз в темата за климатика на тераното(2.7 TDI).
                              Системата е проверена и допълнена с фреон 750 +/-50,дехидратора е сменен с нов.
                              При включване на климатика шайбата на компресора върти постоянно,дори и да не е включил вентилатора за обдухване на радиатора на климатика.Като вдигне налягане системата и включи вентилатора за обдухване на радиатора на климатика шайбата на компресора пак не изключва.
                              Проблем ли е това и дали нещо не е вред компресора на климатика.
                              На предишния джип пак Терано 2 2.7TDI дълга база (вече не съществува)при включване на климатика шайбата на компресора включваше и изключваше.
                              Усещаше се в движение и на светофар,оборотите се променяха,докато на сегашния джип това включване и изключване на шайбата на компресора го няма.

                              Коментар


                              • #45
                                Здравейте колеги!
                                Перката на климатика при Тераното постоянно ли върти при включен компресор или се включва чак когато загрее, за да охлажда?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X