Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Климатик на терано

    Колеги с натиснато копче за въртене на въздуха само в купето все едно съм в друга кола. Не ми се слиза от нея в жегите. Осезаема е разликата. Даже мисля че на моменти даже леко спада температурата на водата но може и да си внушавам.


    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #17
      От: Климатик на терано

      Ами дефакто при работещ климатик имаш принудително обдухване на големият радиатор , така че може и да не си внушаваш!
      Поздрави!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #18
        Климатик на терано

        Ето толко загрява с включен климатик при изкачване по наклон. Благоевград - Перник поне 4-5 пъти стига до там стрелката. По равно и нанадолно се връща 2 мм преди средата при скорост 120-130 км/ч.

        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • #19
          От: Климатик на терано

          В тая жега го считам за нормално. На моята кола, както и на колата на приятел с които никога не сме имали проблеми със загрявяне тези дни в жегата имаме известни проблеми. При 36+ градуса на климатик като ги напънем на изкачване по магистралата със 150-160км./ч. стрелката се качва до 3/4 след което връщаме газта. При 130км./ч. няма грижи стои си залепена на 1/2, в града също няма грижи, само и единствено като ги напънем по магистралата. До сега и двамата не сме имали случай да се вдигне над нормалното положение на 1/2.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #20
            От: Климатик на терано

            Аз при мен до сега разлика с включен/изключен климатик не съм усетил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Климатик на терано

              Здравейте,
              При изкачване на Витиня (посока Варна) с 4 човека, багаж, ремарке и включен климатик стигна същите стойности.
              Така че май е нормално.
              До тогава стрелката не беше показвала толкова много.
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #22
                От: Климатик на терано

                Първи симптоми,че ще имате проблем.36+ градуса за 2-3 седмици са нищо.По тази логика в Гърция или Италия не трябва да карат коли.Сменете антифриза и промийте радиатора.

                Коментар


                • #23
                  От: Климатик на терано

                  Аз съм с чисто нов радиатор и нова водна помпа. На една година, но не повече от хиляда километра. До сега не съм напъвал Тераното. Миналия уикенд с дъщерята, само двамата тръгнахме за Голям Беглик. Бързахме. Нямаше кой да ме кори , и си позволих да напъна джипа по баирите . Втора,трета, газ - спирачка, с включен климатик. На вън над 30 градуса. Какво бе учудването ми когато видях стрелката малко над средата. Помислих, че пак нещо не е наред. Системата е пълна с охладителна течност, радиаторите са ми чисти.
                  Сега като прочетох горните постове се успокоих.
                  п.п. Като укротих карането, дори и в баира с климатика, стрелката слезе на долу.
                  п.п.2 Миналата седмица качвах същите баири в същата жега с караваната, която е тон и половина, с включен климатик. Карах без напъване до 2000 об., стрелката вдигна до половината само. Но съм с нискотемпературен термостат - 82 градуса.

                  Поздрави!
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • #24
                    От: Климатик на терано

                    Дай ми го в ръчичките за 15 минути и ще ти кача стрелката до където е на горната картинка. Никакви проблеми нямаш!

                    До 2000 оборота кажи-речи нямаш турбо. Като нямаш турбо ограничава горивото, пък ти си я настъпвай колкото искаш. Колко да качи?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Климатик на терано

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Първи симптоми,че ще имате проблем.36+ градуса за 2-3 седмици са нищо.По тази логика в Гърция или Италия не трябва да карат коли.Сменете антифриза и промийте радиатора.
                      Нямат проблем!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Климатик на терано

                        И не на последно място - ако тръгне да прегрява, компира ще спре климатика.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Климатик на терано

                          То че го спирам като загрее толко е ясно, но ще пробвам и със смяна на термостат на 82 градуса.


                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Климатик на терано

                            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                            То че го спирам като загрее толко е ясно, но ще пробвам и със смяна на термостат на 82 градуса.
                            Ти не си компира. Ти си задкормилното. Казвам че ако температураста на мотора стигне опасни стойности компютъра на возилото спира климатика! Тука 3 дена гледам сервизни ръководства и кълва като първолак по върпоса. По-старите дето са без компютър си имат нарочен датчик за целта на единия маркуч на радиатора. Отделно дето ако още дозагрее ще ти ограничи и газта, пък ти си натискай педала колкото щеш.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Климатик на терано

                              Аа ясно. Иначе като стигне до там го гася докато свали стрелката до нормална стойност. С смяна на термостат ще се реши ли проблема или няма да има толко голям ефект колкото очаквам. То не че климатика духа толко студено че да замръзнеш вътре ама е бива в тея жеги. Пък и джипа е дълга база и черна боя и вътре става 300 градуса като поседи 2 минути на слънце.


                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Климатик на терано

                                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                                Аа ясно. Иначе като стигне до там го гася докато свали стрелката до нормална стойност. С смяна на термостат ще се реши ли проблема или няма да има толко голям ефект колкото очаквам. То не че климатика духа толко студено че да замръзнеш вътре ама е бива в тея жеги. Пък и джипа е дълга база и черна боя и вътре става 300 градуса като поседи 2 минути на слънце.
                                По-добре да работи на място отколкото да гасиш. А най-добре е направо да го оставиш сам да спре по инерция или на скорост(5-та), в движение без газ изстива повече отколкото на място.

                                А за термостата аз лично не виждам логика да има подобрение ако ще и 60 градусов да е. Той си отваря на 82, дали ще отвори на 82 които си стигнал много преди да минеш нормалните 90 или на 60 малко повече време преди това не виждам особена разлика. В тая жега едва ли изобщо затваря след загряване на двигателя, а и да затваря - при тръгнала да минава нормалните градуси вече си стои отворен постоянно.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X